Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty

Grunt to dobra glebogryzarka

Utworzono: piątek, 21, luty 2020 10:06

Jedną z pierwszych prac, które trzeba wykonać w ogrodzie na przedwiośniu jest przygotowanie gleby pod nowe uprawy. Zawsze po miesiącach zimowych, nawet jeśli zima była nietypowa jak ostatnia, należy poprawić strukturę podłoża, czyli ziemię spulchnić i napowietrzyć oraz ją dożywić według potrzeb. Przygotowanie gleby do nowego sezonu to również jedna z najcięższych fizycznych prac ogrodniczych. W nowoczesnym i wygodnym świecie Honda era łopaty przeszła do lamusa, a do poprawiania struktury gleby i ulepszania jej właściwości służą glebogryzarki „skrojone” na miarę potrzeb ogrodników amatorów oraz profesjonalistów.

Czytaj więcej...

Luty to standardowo czas przycinania wybranych gatunków koron drzew i żywopłotów. W tym roku Natura ma niestandardowy pomysł na pory roku i pisząc własne scenariusze, narzuca pilniejszą obserwację cyklu wegetacyjnego roślin, zwłaszcza żywopłotów drzewiastych, np. grabowych,  zimoodpornych drzew i drzew owocowych, jak jabłonie i grusze, by dokonać cięcia w odpowiednim momencie. O tej porze roku nie należy przycinać gatunków płaczących, jak brzozy, klony, orzechy włoskie. Celem zimowego cięcia jest tworzenie ramy drzewa, wpuszczenie światła do wnętrza korony, usunięcie obumarłych, chorych, krzyżujących się i rosnących do wewnątrz gałęzi.

Czytaj więcej...

Niezawodna pompa w sadzie - ochrona przeciwprzymrozkowa i nawadnianie

Utworzono: poniedziałek, 10, luty 2020 12:37

Wyjątkowo ciepła zima, brak śniegu po letniej suszy, nabrzmiewające pąki drzewek owocowych w lutym to zjawiska budzące niepokój rolników i sadowników. Na horyzoncie rysują się dwa rodzaje zagrożeń: wiosenne przymrozki i kolejny sezon suszy, których skutki mogą zniszczyć plony. Profesjonaliści mają wiele metod zapobiegawczych oraz rozwiązań, które ograniczają szkody, a jednym z nich jest odpowiednia pompa. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest pompa spalinowa do wody czystej pobierająca wodę z napowierzchniowego zbiornika, służąca zarówno do nawadniania, jak i ochrony przeciwprzymrozkowej. Właśnie te modele pomp cieszyły się ogromnym zainteresowaniem sadowników na styczniowych Targach Sadownictwa i warzywnictwa TSW 2020.

Czytaj więcej...

Przygotowania do nowego sezonu

Utworzono: poniedziałek, 27, styczeń 2020 12:59

Tegoroczna zima, a praktyczny jej brak i niepewność w kwestii dalszego rozwoju sytuacji pogodowej, tworzy specyficzny stan zawieszenia w pracach w ogrodzie. Nowa mała poru roku „wiosna zimą” może być jednak efektywnie wykorzystana na przygotowanie Honda Miimo – Miimo 310, Miimo 520 i Miimo 3000 - do prawdziwej wiosny, która może nadejść nagle we wcześniejszym terminie. Warto zawsze mieć na uwadze, że prawidłwo przygotowany do koszenia robot lepiej dba o kondycję trawy, jest w 100% efektywny i uwalnia od myślenia o obowiązku koszenia.

Czytaj więcej...

Przewodnik po świecie agregatów prądotwórczych

Utworzono: piątek, 24, styczeń 2020 15:24

Świat agregatów prądotwórczych jest szeroki i różnorodny, oferując przyszłym użytkownikom wiele opcji wyboru generatora i zakup tego właściwego. Są agregaty jednofazowe i trójfazowe, z silnikami na benzynę i Diesel, w obudowie i o konstrukcji ramy, walizkowe jak Honda EU 22i, przenośne jak EU 30i S, Honda EM30 (czas pracy 6h), rekomendowane do rezerwowego zasilania jak Honda EU70i S AUTO, przeznaczone do użytku domowego jak grupa agregatów dostępnych w promocji „Honda na 5!”, rekomendowane do zasilania odbiorników na placu budowy - EA 6000 oraz EA 6000 AVR lub  trójfazowe Honda ECT7000FECT7000P, i w końcu stacjonarne agregaty przemysłowe dużej mocy, np. HYW – 20 T5 i HFW – 60 T5.

Czytaj więcej...

Dziękujemy za odwiedzenie nas na TSW 2020!

Utworzono: środa, 22, styczeń 2020 10:40

16 stycznia 2020r. zakończyły się Targi Sadownictwa i Warzywnictwa. X jubileuszowa edycja Targów zgromadziła aż 390 wystawców i tylko pierwszego dnia organizator zarejestrował ponad 9 000 odwiedzających! Dla nas były to bardzo pracowite dwa dni i za to właśnie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, za zainteresowanie naszą ofertą i prezentowanymi maszynami.

Czytaj więcej...

Okres przejściowy pomiędzy jesienią a wiosną, który w tym roku trudno nazwać zimą, warto wykorzystać na uporządkowanie terenów zieleni i ogrodów. Jednym z większych problemów jest wywóz ściętych gałęzi, które ze względu na logistykę, transport i koszty stają się poważnym przedsięwzięciem. W celu usprawnienia całego procesu warto wykorzystać rębak do gałęzi, który jest wygodną receptą na szybkie pozbycie się składowiska materiału drzewnego. Jest też idealną maszyną do szybkiej utylizacji surowca drzewnego w punktach selektywnego zbierania odpadów komunalnych, w których także mieszkańcy mogą pozostawiać ścięte i połamane gałęzie. Profesjonalistom i właścicielom ogrodów rekomendujemy najnowsze modele rębaków GTS: mniejszy GTS 900 z podajnikiem o wymiarach 400 x 280 mm oraz GTS 1300 z wygodnym, niżej umiejscowionym i szerszym (280 x 500 mm) wrzutem surowca drzewnego.

Czytaj więcej...

Kosa, kosiarka, traktor ogrodowy czy robot koszący?

Utworzono: poniedziałek, 06, styczeń 2020 11:14

Wybór odpowiedniej maszyny do koszenia jest pierwszym krokiem do spełnienia marzenia o pięknym, angielskim trawniku, który będzie bezpiecznym i przyjemnym miejscem zabaw dzieci, rodzinnych spotkań i azylem relaksu. Zatem które urządzenie jest najlepsze – kosa, wykaszarka, kosiarka, traktor ogrodowy, a może robot koszący? Tego typu dylemat warto rozważyć jeszcze zimą, by wiosną rozpocząć koszenie maszyną idealnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb, a wybrane modele urządzeń są teraz w cenie promocyjnej, np. kosa UMK 435 UEET czy kosiarki HRX 476 C1 VKE.

Czytaj więcej...

Doroczny przegląd techniczny maszyn i urządzeń

Utworzono: środa, 18, grudzień 2019 13:46

Zbliżający się koniec roku jest idealną okazją do uporządkowania spraw technicznych, którym zazwyczaj na co dzień nie poświęca się zbyt wiele uwagi, chyba że zdarzy się awaria. Najczęściej przyczyną awarii są zaniedbania, dlatego przypominamy o konieczności „pielęgnacji” strony technicznej maszyn, ich prawidłowego zabezpieczenia na czas zimy. Należy zawsze pamiętać, że prawidłowa konserwacja i eksploatacja maszyn wydłuża ich żywotność. Już teraz warto zarezerwować termin w Autoryzowanym Punkcie Serwisowym, dzięki czemu unikniemy długiego oczekiwania na usługę tuż przed wiosną, gdy większość użytkowników glebogryzarek i kosiarek zgłasza swoje maszyny do serwisu.

Czytaj więcej...

Agregat prądotwórczy – własne źródło prądu na co dzień

Utworzono: wtorek, 10, grudzień 2019 15:42

Energia elektryczna to jedna z tych rzeczy, bez których codzienne życie traci blask, poczucie wygody i bezpieczeństwa. Bez niej praktycznie nie funkcjonuje dom ani gospodarstwo rolne, praca na budowie jest narażona na poważne opóźnienia, a wypady na ryby czy podróże kamperem odarte są z wielu udogodnień. Wśród wielu dostępnych dziś na rynku sposobów nowoczesnego zasilania odbiorników nadal najpewniejszym jest agregat – uniwersalne urządzenie z silnikiem benzynowym oraz generator z wysokoprężnym silnikiem diesla.

Czytaj więcej...

Jeśli szukasz pompy, która spełni wszystkie potrzeby związane z pompowaniem, oczyszczaniem i transportem wody ze stałymi zanieczyszczeniami oraz ścieków, zapytaj naszego Autoryzowanego Dilera o elektryczne pompy zatapialne z nierdzewnej stali Aries Pump.

Czytaj więcej...

Kompaktowe rębaki GTS 1300 w nowej odsłonie i atrakcyjnej cenie!

Utworzono: czwartek, 21, listopad 2019 11:19

Czy rozdrabnianie gałęzi może być jeszcze sprawniejsze? Może i potwierdza to najnowszy model popularnego rębaka GTS 1300 H z niezawodnym silnikiem Honda, który jeszcze teraz jest dostępny w promocyjnej cenie. Zastosowane w nim nowe rozwiązania zwiększyły wydajność maszyny i komfort obsługi, a także w jeszcze większym stopniu zapewniły bezpieczeństwo pracy i wyciszyły maszynę.

Czytaj więcej...

Glebogryzarka - niezawodny asystent ogrodnika przez okrągły rok

Utworzono: czwartek, 14, listopad 2019 13:07

Każda glebogryzarka – Mini Hobby, PROFI, PROFI+ i SUPER KOMFORT ARS  – jest niezawodnym asystentem ogrodnika pielęgnującego ogród dla przyjemności, dla profesjonalisty zajmującego się pielęgnacją zieleni, jak i dla osób prowadzących gospodarstwa rolne. Tylko do końca br. wszystkie glebogryzarki Honda dostępne są w Autoryzowanej Sieci Sprzedaży w wygodnym systemie sprzedaży ratalnej: 10 lub 20 rat 0%!

Czytaj więcej...

Czy znasz wszystkie zastosowania dmuchawy ogrodowej?

Utworzono: czwartek, 07, listopad 2019 13:29

Dmuchawa ogrodowa jest przeznaczona do sprzątania liści i jest najczęściej używanym urządzeniem w sezonie jesiennym. Wybór i zakup nowej dmuchawy powinien być przemyślany, by urządzenie niezawodnie służyło przez wiele lat. W naszej ofercie mamy nowoczesne i przyjazne dla otoczenia rozwiązania, jak dmuchawa spalinowa HHB 25E z najmniejszym w swej klasie silnikiem 4-suwowym, dmuchawa SSBL E z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool i akumulatorowa dmuchawa Honda HHBE 81 BE, które ułatwiają codzienne utrzymanie porządku przez lata.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do naszej promocji „Honda na 5!”: 5 % rabatu od Hondy + 5 % rabatu od naszego Autoryzowanego Dilera + 5 % rabatu na pierwszy przegląd okresowy w Autoryzowanym Punkcie Serwisowym + 5 lat gwarancji!  Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wybraliśmy do akcji promocyjnej 5 najlepszych jednofazowych, przenośnych agregatów prądotwórczych Honda o uniwersalnym zastosowaniu i wyposażonych w najbardziej nowoczesną stabilizację napięcia: 3 kW: EU 10i (1 kW), EU 22i (2,2,kW), EU 30i (3 kW), EU 30i S (3 kW), EM30 (3 kW). Zapraszamy również do naszego „Poradnika użytkownika agregatów”, w którym wyjaśniamy praktyczne dla użytkowników kwestie, jak rodzaje odbiorników, pojęcie mocy oraz rolę stabilizacji napięcia.

Czytaj więcej...

eRobocze Show - Mikasa w akcji

Utworzono: czwartek, 24, październik 2019 11:28

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wystawę maszyn budowlanych - eROBOCZE SHOW, która odbędzie się już w najbliższą sobotę 26 października w Grodzisku Mazowieckim w godzinach 9 – 17, przy ulicy Logistycznej. Jest to największa tego typu impreza w Polsce, ciesząca się dużym zainteresowaniem zarówno amatorów „oglądaczy” jak i profesjonalistów. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Czytaj więcej...

Idealna trawa na boisku piłkarskim – kosiarka Honda HRH 536 QXE

Utworzono: środa, 16, październik 2019 10:17

Jakość trawy na płycie boiska piłkarskiego to podstawowy element infrastruktury, który wpływa na  bezpieczeństwo zawodników podczas treningów i meczów oraz szybkość piłki. Prawidłowa, profesjonalnie przygotowana, nawierzchnia trawiasta jest efektem kompleksowego planu działań, od wyboru odpowiednich gatunków traw, przez nieustanny  i wieloaspektowy proces pielęgnacji po profesjonalne kosiarki – jak Honda HRH 536 QXE.

Czytaj więcej...

Agregaty Honda – podróbki a oryginały

Utworzono: czwartek, 10, październik 2019 10:49

Fałszerze agregatów Honda i nieuczciwi sprzedawcy nie próżnują, dlatego chcemy wszystkich przestrzec przed pochopnym zakupem agregatu od przypadkowych osób, w przypadkowych miejscach po bardzo atrakcyjnych cenach. Podróbki nie posiadają żadnych wymaganych przepisami certyfikatów bezpieczeństwa. Stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia - mogą spowodować porażenie, a także dla mienia – mogą być źródłem pożaru. Mogą też spowodować zniszczenie podłączonych do nich odbiorników.

Czytaj więcej...

Dziękujemy za odwiedzenie nas na GREEN AREA SHOW 2019!

Utworzono: piątek, 04, październik 2019 12:24

Pierwsza edycja pokazów ogrodniczych dla profesjonalistów GREEN AREA SHOW 2019 za nami. Pomimo typowo jesiennej pogody, przelotnych opadów deszczu przeplatających się z promieniami i słońca, nasze stoisko odwiedziło wielu gości, którym serdecznie dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą dla profesjonalistów. Formuła „Business to business” połączona z pokazem maszyn w plenerze umożliwia dokładne zapoznanie się z maszynami i urządzeniami, osobiste przetestowanie ich obsługi oraz rzetelną ocenę ich potencjału w warunkach zbliżonych do tych, do jakich maszyny są przeznaczone.

Czytaj więcej...

Zakładanie trawnika jesienią – praktyczne porady

Utworzono: wtorek, 24, wrzesień 2019 14:50

Jesień to najlepsza pora na założenie nowego trawnika. Mamy czas tylko do pierwszych przymrozków, ale warto pamiętać, że dzisiejszy wysiłek przyniesie dobre efekty najbliższą wiosną. Już na etapie planowania nowego trawnika warto zastanowić się nad sposobem jego pielęgnacji w przyszłości - w przypadku wyboru robota koszącego Honda Miimo  trzeba uwzględnić montaż instalacji i zapewnienie robotowi swobodnego poruszania się po strefach przeznaczonych do koszenia. Dlaczego warto założyć trawnik jesienią? Jak założyć trawnik? Czy rodzaj gleby ma znaczenie dla trawy? Jakie urządzenia zapewniają szybkie i łatwe wykonanie poszczególnych prac?  Zapraszamy do naszego PORADNIKA, w którym zawarliśmy praktyczny przewodnik w całym procesie zakładania trawnika. I życzymy Państwu, by nowy trawnik już wkrótce stał się piękną wizytówką posesji oraz wygodnym zakątkiem relaksu.