Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty

Konieczna w pełni sezonu intensywność koszenia przydomowego trawnika inspiruje do wyboru takiej kosiarki, która w maksymalny sposób ułatwi pracę, godząc jednocześnie potrzeby trawy z potrzebami użytkownika maszyny. Angielski trawnik – marzenie właściciela przydomowego ogrodu - nie jest bezobsługowy, a koszenie jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacji trawy i na pewno tym najczęściej wykonywanym. Koszenie służy przede wszystkim trawie, ponieważ systematyczne koszenie zapewnia trawie dobrą wentylację i cyrkulację wody, zapobiega zakwitaniu źdźbeł i jednocześnie sprzyja rozkrzewieniu, zagęszczeniu i odmłodzeniu darni. Systematyczne i nieagresywne koszenie, niezależnie od pogody, jest jednym z sekretów utrzymania zieleni i gęstości trawy aż do zimy.Do pielęgnacji trawy na w typowych przydomowych ogródkach, czyli na powierzchni do 1000 m2 stworzona jest kosiarka Honda HRG 466 SKEP z linii IZY, której nazwa nie bez przyczyny jest fonetyczną pochodną angielskiego słowa „easy”. Jest to uniwersalna maszyna do koszenia, mulczowania trawy oraz zbierania i mieleni liści, która niezawodnie zapewnia łatwe koszenie, łatwe mulczowanie, łatwe uruchamianie, łatwą obsługę, łatwą konserwację, łatwe czyszczenie trawnika z liści. To właśnie za funkcjonalność i liczne udogodnienia otrzymała prestiżowy Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich w 2018 r.


Łatwe uruchamianie


Kosiarka posiada bardzo wygodny system EASY START zapewniający natychmiastowe uruchomienie silnika. Użytkownicy tej kosiarki z długim doświadczeniem często podkreślają właśnie ten walor maszyny. HRG 466 SKEP jest wyposażona w silnik Honda o mocy 4,4 KM i z układem automatycznego ssania, który przez lata intensywnej eksploatacji zachowuje niezawodną sprawność. Jego nowoczesna konstrukcja spełnia najbardziej restrykcyjne normy emisji spalin. Wyróżnia się też cichą pracą i niskim zużyciem paliwa.


Łatwe koszenie


Kosiarka HRG 466 SKEP z szerokością roboczą 46 cm i ogólnie „poręczne” rozmiary, jest uniwersalną maszyną do pracy na trawnikach w ogrodach o bardziej skomplikowanej architekturze zieleni, jak i na otwartych przestrzeniach. Ważną dla kondycji trawy precyzję cięcia zapewnia unikalny system podwójnych noży MicroCut, który również rozdrabnia pokos dzięki czemu kosz jest o 30% lepiej wypełniony od koszy kosiarek z pojedynczym nożem. Ułatwia to obsługę kosiarki, gdyż dobrze napełniony kosz usprawnia proces koszenia poprzez skrócenie czasu poświęcanego na opróżnianie kosza. Innym istotnym dla kondycji trawy rozwiązaniem jest wygodna regulacja wysokości koszenia – 6-cio stopniowa, osiowa w zakresie 2 - 7,5 cm. To rozwiązanie umożliwia dostosowanie wysokości noży do panujących warunków – wysokości i kondycji trawy, pogody, a jednocześnie powstrzymuje przed agresywnym koszeniem. Warto pamiętać, że zbyt niskie cięcie czy skoszenie wysoko wyrośniętej trawy za jednym razem pogarsza stan murawy.


Łatwe mulczowanie


Mulczowanie polega na skoszeniu,  rozdrobnieniu roślin i pokryciu powierzchni trawnika cienką, równomierną warstwą pokosu co zapewnia system Versamow Selective składający się z podwójnych noży oraz wbudowanej w obudowę zaślepki kanału wyrzutu trawy do kosza, która łatwo jest uruchamiana jedną dźwignią. Mulczowanie to ekologiczny sposób pielęgnacji trawnika ograniczający stosowanie nawozów sztucznych. W mulczowaniu najważniejsze jest możliwie największe rozdrobnienie pokosu, ponieważ tylko taka warstwa szybko ulegnie procesom rozkładu. Należy tez pamiętać, że mulczowana trawa powinna być sucha.  


Łatwe zbieranie i mielenie liści


Rozwiązania HRG 466 SKEP służące do koszenia zgodnie ze sztuką, czyli system podwójnych noży oraz system Versamow Selective do mulczowania, spełniają dodatkową rolę na jesieni – służą do skrupulatnego zbierania liści z trawnika i zmielenia ich drobną biomasę. Dzięki temu liście nie butwieją na trawniku narażając go na choroby grzybowe, uzyskana masa jest łatwiejsza w dalszej utylizacji w ogrodzie.Łatwa obsługa


Kosiarka Honda HRG 466 SKEP to lekka i zwrotna maszyna z 1-biegowym napędem, którą z łatwością prowadzi kobieca ręką. Poręczne rozmiary  i niewielka waga umożliwiają łatwe manewrowanie maszyną, zwłaszcza w trudniej dostępnych zakątkach. Osiowa regulacja wysokości koszenia zapewnia szybkie ustawienie noży na pożądanej wysokości. Równie łatwy w obsłudze jest system mulczowania, ponieważ dźwignia zamykająca i otwierający kanał wyrzutu pokosu do kosza jest obsługiwana jednym ruchem ręki. Dodatkową zaletą kosiarki HRG 466 SKEP jest to, że silnik pracuje na czystej benzynie pb95 stosowanej w samochodach. Dodatkowo, nad bezpieczeństwem pracy czuwa Honda Blade Brake – blokada zatrzymująca nóż tnący kosiarki już po 1/2 obrotu, zapewniając bezpieczną pracę i obsługę kosiarki.


Łatwa konserwacja i serwisowanie


Kosiarka HRG 466 SKEP, jak każda inna maszyna, musi być systematycznie konserwowana. Do najważniejszych elementów konserwacji należy systematyczna kontrola ostrości noży, czystość filtru powietrza, wymiana oleju, kontrola czystości kosza. Dzięki japońskiej jakości, kosiarka HRG 466 SKEP jest maszyną bezproblemową o czym świadczy długi czas gwarancji dawany przez producenta – 5 lat dla osób przestrzegających warunków gwarancji (wykonują m. in. okresowe przeglądy techniczne w  autoryzowanej sieci serwisowej, stosują oryginalne części zamienne i  oryginalne materiały eksploatacyjne.) Konserwację i serwisowanie maszyny najlepiej jest powierzyć fachowcom w Autoryzowanych Punktach Serwisowych.

 

Poradnik dom i ogród

Styczeń 2020

Grudzień 2019

Listopad 2019

Październik 2019

Wrzesień 2019

Sierpień 2019

Lipiec 2019

Czerwiec 2019

Maj 2019

Kwiecień 2019

Marzec 2019

Luty 2019

Styczeń 2019

Grudzień 2018

Listopad 2018

Październik 2018

Wrzesień 2018

Sierpień 2018

Lipiec 2018

Czerwiec 2018

Maj 2018

Kwiecień 2018

Marzec 2018

Maj 2016

Kwiecień 2016

Luty 2018

Styczeń 2018

Grudzień 2017

Listopad 2017

Październik 2017

Wrzesień 2017

Sierpień 2017

Lipiec 2017

Marzec 2016

Luty 2016

Czerwiec 2017

Maj 2017

Kwiecień 2017

Grudzień 2016

Listopad 2016

Październik 2016

Wrzesień 2016

Sierpień 2016

Lipiec 2016

Czerwiec 2016