Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty


Akcesoria do kos

W wykaszarkach i kosach HONDA możemy wykonywać cięcia za pomocą obracającej się z dużą prędkością żyłki plastikowej, bądź specjalnej metalowej tarczy tnącej. Głowicę żyłkową wykaszarki stosujemy do koszenia małych trawników, cięcia traw oraz chwastów o delikatnych łodygach. Tarczę tnącą wykaszarki stosujemy do cięcia chwastów o mocniejszych łodygach, a nawet usuwania młodych odrostów drzew i krzewów.

Akcesoria do wykaszarek Honda
Głowicą żyłkową wykaszarki wykonujemy cięcia bezpośrednio przy pniach drzew, słupach czy schodach wszędzie tam, gdzie nie możemy wykonać ich za pomącą kosiarki. Wysuw żyłki może być ręczny, półautomatyczny lub automatyczny w zależności od rodzaju głowicy. W mini głowicę wyposażone są wykaszarki UMS 425E LE, w których przed wykonaniem ciecia ręcznie odwijamy ze szpuli głowicy odpowiednią ilość żyłki. W głowicach półautomatycznych, by spowodować wysuw żyłki, wystarczy w trakcie koszenia delikatnie uderzyć głowicą tnącą w podłoże. W wyniku zwolnienia blokady szpuli i zadziałania siły odśrodkowej żyłka samoczynnie wysunie się z głowicy. W głowicach automatycznych wysuw żyłki kontrolowany jest przez specjalny mechanizm, który kontroluje jej odwijanie ze szpuli i zapewnia jej odpowiednią długość.

Szeki do kosy Honda
W przypadku wykaszarki z żyłkową głowicą tnącą cięcie odbywa się żyłką nylonową, obracającą się z dużą prędkością. W kosach HONDA można zastosować żyłkę o przekroju okrągłym lub "gwiazdkowym" (WX), bądź zaprojektowaną przez specjalistów Honda – "Super Quiet Nylon Line" – żyłkę, która dzięki specjalnemu spiralnemu splotowi ma zwiększoną wytrzymałość, redukuje hałas i wibracje. Żyłki o przekroju "gwiazdkowym" są bardziej ostre i nadają się do ścinania roślin o grubszych, mocniejszych łodygach.

Wyników 1 - 2 z 2

Akcesoria do kos

Szelki

Szelki

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu pracy, wykaszarki i kosy Honda przystosowane są do zawieszenia ich na specjalnych ergonomicznych szelkach.

Więcej...

Tarcza tnąca

Tarcza tnąca

Do koszenia terenu gęsto zarośniętego wysokimi roślinami o twardych bądź zdrewniałych łodygach można wykorzystać wykaszarki spalinowe o większej mocy wyposażone w metalowe tarcze tnące.

Więcej...