Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty

Kwiecień to miesiąc, który zazwyczaj inicjuje sezon intensywnych prac w ogrodzie. W tym roku przypomniał, że jest miesiącem kapryśnym – aspirującym do wiosny, ale jeszcze „osadzonym” w stanie zimowym. „Kwietniowa zima” najbardziej szkodzi drzewkom owocowym, stąd i jakość tegorocznych zbiorów budzi już obawy. Ten okres jest jednak przejściowy i najwyższy czas, by pomyśleć o kolejnych zajęciach w ogrodzie oraz pielęgnacji trawnika.


Jednym z ważniejszych urządzeń, które wiosną powinno być uruchomione jest glebogryzarka. Nic innego nie ułatwi nam przygotowania gleby pod uprawy, która po zimie potrzebuje spulchnienia i napowietrzenia. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni model – dostosowany do powierzchni i zakresu prac. W tym roku, oprócz glebogryzarki z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool (szer. robocza 20 cm) czy wielozadaniowej FJ500 dla wymagających pasjonatów ogrodnictwa, pomocną w „pracy u podstaw” jest nowa , uniwersalna glebogryzarka FG320.Maszyna o szerokości roboczej 80 cm i wyposażona w nowoczesny, niezawodny i , co ważne, paliwo-oszczędny silnik, jest rekomendowana przede wszystkim do pracy w ogrodach średniej i dużej wielkości. Jej podstawowym atutem szybkość pracy – dzięki niej sprawnie i bez wysiłku można przygotować teren pod rabaty kwiatowe, uprawy warzyw czy pod nowy trawnik. Powstała na bazie doświadczeń i sprawdzonych rozwiązań - jest udoskonaloną wersją popularnych glebogryzarek FG 314 i 315, a technicznie -  zbliżona do klasy najbardziej zaawansowanych technicznie maszyn FJ 500. Dzięki nowemu silnikowi o nowoczesnej konstrukcji, jest przeznaczona do intensywnego użytkowania przez wiele lat. Manewrowanie nią, zwłaszcza w trudnych warunkach i w przypadku, gdy podłoże jest usiane kamieniami, usprawniają biegi w przód/tył. Regulacja rączek w pionie i poziomie umożliwia dostosowanie ustawienia kierownicy do wzrostu operatora i głębokości pracy w glebie, zaś przednie koło podporowe zapewnia łatwe przemieszczanie maszyny.Kolejną ważną czynnością w ogrodzie, która jest stałym punktem na liście prac ogrodniczych przez kilka kolejnych miesięcy, jest koszenie. A trawnik, by cieszył oko, wymaga wiele pracy. Wiosną  trzeba go dokładnie i wielokrotnie wygrabić, przeprowadzić wałowanie i wertykulację, należy trawnik dożywić odpowiednim nawozem (wiosną wskazane jest stosowanie nawozów z większą zawartością azotu, który pobudza rośliny do wzrostu), dosiać trawę w miejscach, które tego wymagają i kosić, kosić, kosić…

Termin pierwszego koszenia zależy od pogody oraz wysokości trawy, ale nie powinniśmy dopuścić do konieczności ścięcia więcej niż 1/3 jej wysokości. W sezonie należy ją kosić przynajmniej raz w tygodniu, a w okresie silnego wzrostu – częściej.Najwygodniejszym sposobem utrzymania trawy stale na tej samej wysokości, bez obaw, że za bardzo wyrośnie i zakwitnie, jest robot koszący Honda Miimo. Po pierwsze Honda Miimo nie potrzebuje naszego udziału w koszeniu – robi to sam, a po drugie – kosi przez cały czas ścinając milimetry trawy, dzięki czemu trawa ma stale tę samą wysokość. Dodatkowo, bardzo drobne źdźbła pozostają na powierzchni i przekształcają się w nawóz organiczny.


Do koszenia warto też wykorzystać klasyczne kosiarki – zależnie od potrzeb i wielkości powierzchni a także czasu, którym dysponujemy, np. maszyny Honda HRX, wśród których są 2 modele nagrodzone Złotym Medalem MTP jak HRX476 i HRX537  HRX537 - tegoroczna medalistka przeznaczona do koszenia trawników o optymalnej powierzchni do 1 800 m2, trawników rekreacyjnych i z aranżacją roślinną, do koszenia wąskich pasów trawy pomiędzy rabatami, trawników o równej nawierzchni oraz z niewielkimi nachyleniami terenu. Maszyna ta, o szerokości roboczej 53 cm i z 7-stopniową regulacją wysokości koszenia,  stosowana jest również do mulczowania, sprawnego zbierania i mielenia liści a także, opcjonalnie, do aeracji podłoża. Posiada nowy napęd – Select Drive umożliwiający płynne dostosowywanie prędkości jazdy maszyny w zakresie 0 – 6,4 km/h w zależności od wysokości i gęstości trawy, indywidualnych preferencji operatora.Tegorocznym Złotym Medalistą MTP jest również wielofunkcyjne narzędzie Honda Versatool stworzone z myślą o wygodzie użytkownika. 7 różnych elementów roboczych jak wykaszarka, glebogryzarka, nożyce krótkie i długie, podkrzesywarka (piła na wysięgniku), krawędziarka i dmuchawa umożliwiają kompleksową pielęgnację zieleni przez cały rok. Natomiast dla tych miłośników ogrodów, którzy cenią sobie przede wszystkim ekologiczne podejście do pracy w ogrodzie, rekomendowany jest inny zestaw – cicha energia czyli narzędzia akumulatorowe: wykaszarka, nożyce i dmuchawa , które podłącza się  do tego samego akumulatora pełniącego rolę jednostki napędowej. Obydwa wielofunkcyjne zestawy można stopniowo kompletować i konfigurować wedle potrzeb.


Poradnik dom i ogród

Czerwiec 2018

Maj 2018

Kwiecień 2018

Marzec 2018

Maj 2016

Kwiecień 2016

Luty 2018

Styczeń 2018

Grudzień 2017

Listopad 2017

Październik 2017

Wrzesień 2017

Sierpień 2017

Lipiec 2017

Marzec 2016

Luty 2016

Czerwiec 2017

Maj 2017

Kwiecień 2017

Grudzień 2016

Listopad 2016

Październik 2016

Wrzesień 2016

Sierpień 2016

Lipiec 2016

Czerwiec 2016