Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty

Robot koszący Honda Miimo, najbardziej nowoczesny sposób pielęgnacji trawy, może na zawsze zmienić styl życia, w którym jedną z bezcennych rzeczy jest czas – Twój czas dla dzieci i rodziny, na odpoczynek, na realizację pasji i hobby lub po prostu relaks, którego tak często brakuje. Mając Honda Miimo w swoim ogrodzie, masz  także zadbaną trawę, a o jej codziennej pielęgnacji możesz praktycznie zapomnieć.

Kim jest Honda Miimo?

To inteligentny, praktycznie bezgłośny i ekologiczny robot koszący zasilany wydajnym i trwałym akumulatorem litowo-jonowym, który pozwoli na wiele lat działania naszego robota. Miimo jest całkowicie samodzielny. Po poprawnym skonfigurowaniu, stale przycina trawę na wyznaczonym terenie, o określonych porach dnia lub nocy, nie zakłócając spokoju życia rodzinnego. Sam także zarządza ładowaniem akumulatora w stacji dokującej. Do wykonywania swoich codziennych zadań potrzebuje przede wszystkim warunków do swobodnego poruszania się, zależnie od aranżacji przestrzeni - po trawniku lub całym ogrodzie, instalacji przewodu granicznego i bazy dokującej. Niezależnie od warunków atmosferycznych wytrwale będzie pracował nad ideałem nawierzchni Twojego trawnika. To doskonały przyjaciel, a wręcz członek rodziny, który pomoże Ci w Twoich codziennych obowiązkach. Planowanie przestrzeni

O Honda Miimo najlepiej pomyśleć już na etapie projektowania ogrodu, ponieważ wówczas można wraz z architektem zieleni  oraz, co  jest rekomendowane – z ekspertem z Autoryzowanego Centrum Robotów Koszących Honda Miimo - zaplanować przestrzeń do jego pracy. W przypadku istniejących ogrodów, zalecana jest adaptacja przestrzeni do potrzeb Honda Miimo. Taką profesjonalną poradę również można otrzymać w Autoryzowanym Centrum Robotów Koszących Honda Miimo.
Aranżacja przestrzeni powinna uwzględniać swobodne poruszanie się robota po miejscach przeznaczonych do koszenia, dlatego strefy koszenia, w przypadkach bardziej skomplikowanej aranżacji ogrodu i trawnika, muszą być połączone przejściami o szerokości przynajmniej 1 m. Miejsca z nasadzeniami kwiatowymi, krzewami, itp. na obszarze trawnika powinny mieć ok. 3 m szerokości i być w całości otoczone przewodem granicznym. Dzięki temu robot będzie wiedział gdzie kończy się „strefa jego wpływów” i gdzie ma zawrócić. Instalację przewodu granicznego zawsze można zmienić i dostosować do przekształceń przestrzeni ogrodu.Ukształtowanie terenu

Honda Miimo nie boi się wyzwań wynikających z urozmaiconego ukształtowania terenu. Jest w stanie pracować również na wzniesieniach o pochyłości do 47 %. Nie straszne mu są przeszkody takie jak kretowiska czy wyboisty teren. W momencie najechania na przeszkodę, np. drzewo, cofa się i wraca do pracy. Natomiast w miejscach porośniętych wyższą i bardziej gęstą trawą, Miimo przechodzi do koszenia ruchem spiralnym.
 

Podłoże pod trawnik

Warto uświadomić sobie, że ogród to część Twojego domu, a prawidłowo założony i pielęgnowany trawnik to piękny dywan położony na jego posadzce. Trawnik, na którym będzie pracować Honda Miimo  powinien być założony wedle podstawowych zasad prawidłowego zakładania trawników. Honda Miimo pomoże zadbać o codzienny wygląd trawnika, jednak to do Ciebie należy przygotowanie miejsca jego pracy. Dobrze wykonana powierzchnia oraz odpowiednio dobrana mieszanka trawy mają zasadnicze znaczenie dla wyglądu trawnika. Dobrze wyrównany teren to ważny element estetyki otoczenia domu oraz gospodarki wodnej zielonego dywanu. Należy pamiętać, że przygotowany grunt powinien być dobrze przepuszczalny dla wody, a jego skala kwasowości powinna mieścić się w przedziale pH 5,5-6,5.  Trzeba również pamiętać o odpowiedniej suplementacji nawozowej - właściwie dobrany i zbilansowany nawóz odżywi i wzmocni trawę. Istotną rolę pełnią również inne zabiegi, takie jak aeracja, wertykulacja, piaskowanie czy wałowanie dobierane w zależności od potrzeb Twojego trawnika. Na etapie przygotowywania  nawierzchni warto pomyśleć również o siatce przeciw kretom i gryzoniom. Finalnie to Honda Miimo zapewni Ci piękny, zielony i gęsty dywan.


Instalacja przewodu granicznego

Poprawna instalacja przewodu granicznego jest kluczowym elementem efektywności pracy  Twojego  Miimo. Przewód emituje on sygnały odbierane przez czujniki zainstalowane w robocie, dzięki którym urządzenie samodzielnie porusza się po oznaczonym terenie. Przy montażu przewodu proponujemy ekspercką pomoc fachowców z Autoryzowanych Centrów Robotów Koszących Honda Miimo. Gdy jednak zdecydujesz się na samodzielny montaż, musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  • pierwszą z zasad jest optymalnie napięty przewód  na całej długości i prawidłowo wyznaczone punkty początku pracy,
  • pamiętaj, przewód że musi dokładnie odgradzać wszelkie przeszkody stałe sąsiadujące z trawnikiem, w tym studzienki, krzewy, klomby.  Elewacje domu, ogrodzenia, ozdobne murki warto odseparować od trawnika pasem o szerokości ok. 25 cm wyłożonym płytkami lub kostką, dzięki czemu ostrza Miimo swobodnie dosięgną krawędzi trawnika,
  • warto również wydzielić przewodem granicznym  cały kącik zabaw dla dzieci, gdzie robot miałby trudności w swobodnym poruszaniu się pomiędzy piaskownicą, zjeżdżalnią a huśtawką.Dwa sposoby wyznaczenia terenu pracy Honda Miimo.

Pierwszym, zalecanym, sposobem jest wprowadzenie przewodu na głębokość nie większą niż 5-10 cm w głąb ziemi. Taka instalacja gwarantuje, że linia wyznaczonego terenu nie przesunie się, a umieszczenie przewodu na takiej głębokości zapewni swobodne wykonywanie wertykulacji trawnika.

Drugim sposobem jest poprowadzenie przewodu na trawniku. Wówczas kabel jest montowany za pomocą specjalnych szpilek zapewniających stabilność instalacji przewodu. Plusem takiej instalacji jest możliwość zmiany kształtu powierzchni pracy Honda Miimo, natomiast minusem - znacznie większa podatność przewodu na uszkodzenia mechaniczne.Konfiguracja stacji dokującej

Baza dokująca to miejsce, w którym Honda Miimo regeneruje siły po ciężkiej pracy w przestrzeni Twojego ogrodu. To tutaj rozpoczyna się każdorazowo praca robota. Bazę Twojego ogrodowego asystenta najlepiej umieścić na otwartej przestrzeni tak, by Honda Miimo miał jak najlepszy do niej dostęp z każdego miejsca w ogrodzie.

Odwiedź jeden z Autoryzowanych Centrów Robotów Koszących Honda Miimo  i zaprzyjaźnij się z jednym z naszych robotów. Zaproś jednego z ekspertów do swojego ogrodu, a on profesjonalnie doradzi Ci i pomoże we właściwym doborze Twojego nowego mieszkańca ogrodu. Autoryzowane Centra Robotów Koszących Honda Miimo zapewniają także profesjonalną adaptację robota w warunkach Twojego ogrodu. Na Twoje życzenie ekspert może także wykonać instalację testową. Zimą natomiast, dodatkowo może również przechować robota i uruchomić go ponownie w nowym sezonie.

Zapraszamy na nową stronę internetową www.miimo.pl!
 

Poradnik dom i ogród

Styczeń 2020

Grudzień 2019

Listopad 2019

Październik 2019

Wrzesień 2019

Sierpień 2019

Lipiec 2019

Czerwiec 2019

Maj 2019

Kwiecień 2019

Marzec 2019

Luty 2019

Styczeń 2019

Grudzień 2018

Listopad 2018

Październik 2018

Wrzesień 2018

Sierpień 2018

Lipiec 2018

Czerwiec 2018

Maj 2018

Kwiecień 2018

Marzec 2018

Maj 2016

Kwiecień 2016

Luty 2018

Styczeń 2018

Grudzień 2017

Listopad 2017

Październik 2017

Wrzesień 2017

Sierpień 2017

Lipiec 2017

Marzec 2016

Luty 2016

Czerwiec 2017

Maj 2017

Kwiecień 2017

Grudzień 2016

Listopad 2016

Październik 2016

Wrzesień 2016

Sierpień 2016

Lipiec 2016

Czerwiec 2016