Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty

Pani Pogoda właśnie pokazała, że letnią szatę schowała do szafy i nie ma z Nią żartów. Za oknem zimo, mokro i wietrznie - w niektórych rejonach kraju wiatr szalał z prędkością do 7m/sek. Sztorm na Bałtyku osiągnął 9 stopni w skali Beauforta - dolny pomost sopockiego molo został podniszczony przez wzburzone fale. Mieszkańcy Podkarpacia zmagają się z podtopieniami i połamanymi drzewami, a w kilku miejscowościach warmińsko-mazurskiego nie było prądu...


Tego typu krytyczne sytuacje mogą się nasilać i powtarzać podczas kolejnych jesienno-zimowych miesięcy, dlatego warto przygotować się zawczasu, zwłaszcza gdy mieszkamy we własnym domu i jesteśmy zdani na własne zarządzanie domostwem czy gospodarstwem. W sytuacjach trudnych, kiedy musimy zadziałać szybko i skutecznie, pomocne są nowoczesne urządzenia, wyposażone w najnowsze technologie i jednocześnie łatwe w obsłudze.

W przypadku podtopień, najbardziej skutecznym sposobem usunięcia wody, stosowanym w takich przypadkach przez Straż, jest pompa. Podtopieniami, przy na przykład obfitych opadach deszczu, zagrożone są przede wszystkim piwnice, podziemne  garaże i pomieszczenia na parterze. Woda w pomieszczeniach mieszkalnych uniemożliwia normalne funkcjonowanie, a ta zalegająca w garażu lub w piwnicy powoduje wilgoć i może dokonać poważnych szkód w konstrukcji budynku.

Na jakie cechy pompy zwracać uwagę?

Ponieważ pompa to urządzenie przeznaczone do wieloletniej eksploatacji, warto przy zakupie dokładnie wiedzieć w jakich warunkach będziemy ją wykorzystywać i na jakiej powierzchni. Planując nabycie pompy warto też wziąć pod uwagę fakt, że pompa służy nie tylko do  osuszania pomieszczeń czy terenu, ale może być pomocna w sytuacjach przeciwnych do podtopień czyli do nawadniania ogrodu.Najważniejszym kryterium wyboru pompy powinna być jej wydajność, ponieważ właśnie wydajność  decyduje o szybkości pracy. Ważnymi atutami motopompy są również: moc silnika, maksymalna wysokość podnoszenia i ssania, a także długość pracy na jednym zbiorniku paliwa. Jeszcze jednym istotnym elementem jest wyposażenie motopompy w kosz ssawny. Jego zadaniem jest zatrzymanie zbyt dużych zanieczyszczeń stałych, które mogą spowodować uszkodzenia wewnątrz motopompy lub jej zatkanie. Ważne również, by było to urządzenie niezawodne i łatwe w obsłudze.

Motopompy do zadań specjalnych w domu jednorodzinnym

Do osuszania pomieszczeń w budynkach jednorodzinnych przeznaczone są pompy o dużej  wydajności, np. WB 20XT i WB 30XT. Kompaktowe rozmiary, niezawodne 4-suwowe i paliwo-oszczędne silniki Honda, łatwa obsługa, pojemne zbiorniki na paliwo i wysoka wydajność - to główne atrybuty tych nowoczesnych urządzeń. WB 20XT usuwa w godzinę 36 000 litrów wody.Natomiast bardziej wydajna pompa WB 30XT w ciągu godziny może wypompować 66 000 litrów. A trzeba też wiedzieć, że zapas paliwa obydwu pomp zapewnia ok. 2h ciągłej pracy silników na jednym zbiorniku. Obydwie przykładowe pompy wyposażone są w kosze ssawne, które zatrzymują większe zanieczyszczenia stałe.

W przypadku podtopienia pomieszczeń w zabudowie jednorodzinnej sprawdza się również pompa półszlamowa SST50 z silnikiem Honda o mocy 3,5 KM, który zapewnia przepompowanie 42 000l/h. Ten model pompy jest również stosowany do osuszania dużych terenów otwartych.W awaryjnej sytuacji podtopienia piwnicy czy garażu można wykorzystać też najmniejszą z pomp Honda - WX10.  Jest lekka, łatwa do przenoszenia  - waży tylko 6,1 kg i niezwykle wygodna, ponieważ może funkcjonować w każdych warunkach i w każdym ułożeniu. Pompuje do 7 800 litrów wody na godzinę, a wysokie ciśnienie umożliwia podanie wody na wysokość do 36 metrów.Zawsze z prądem w gniazdkach

Drugim ważnym aspektem przygotowania domu do normalnego funkcjonowania w każdych  warunkach, a zwłaszcza porą jesienną i zimową, gdy awaria sieci energetycznej jest bardziej dokuczliwa, jest agregat -  rezerwowe źródło energii elektrycznej. W domach jednorodzinnych praktycznym rozwiązaniem są modele z opcjonalną automatyką podłączoną do sieci elektrycznej budynku.To wygodny sposób na zabezpieczenie domu przed niekontrolowanymi przerwami w dostawie prądu i wynikającymi z tego utrudnieniami dla całej rodziny. System monitoruje zaniki napięcia w sieci i w razie potrzeby samoczynnie włącza agregat, bez dodatkowych czynności z naszej strony. Ewentualne przerwy w dostawie prądu nie zakłócają więc już naszego codziennego funkcjonowania.W takim nowoczesnym i niezawodnym systemie rezerwowego zasilania pracują jednofazowe agregaty prądotwórcze Honda EM5500 CXS, EM4500 CXS, EU70i S.

Nowoczesny panel automatyki jest dodatkową opcją dostępną z wybranymi agregatami. Celem tego  rozwiązania jest zapewnienie nieprzerwanych dostaw energii elektrycznej. System, reagując na wahania napięcia w sieci, w przypadku jego zaniku automatycznie włącza agregat. Zmiana jest niezauważalna przez domowników, ale właściciel domu może otrzymywać powiadomienia SMSem o pracy systemu.Agregat zostaje wyłączony zaraz po pojawieniu się napięcia w sieciowych dostawach prądu. Obsługa systemu wymaga tylko uzupełnienia paliwa w zbiorniku agregatu. I na tym właśnie polega komfort i użyteczność nowoczesnych urządzeń. Z takim zapleczem technicznym żadna zima, wichura czy awaria sieci nie zakłóca bezpiecznego i normalnego funkcjonowania ogniska domowego.Poradnik dom i ogród

Grudzień 2019

Listopad 2019

Październik 2019

Wrzesień 2019

Sierpień 2019

Lipiec 2019

Czerwiec 2019

Maj 2019

Kwiecień 2019

Marzec 2019

Luty 2019

Styczeń 2019

Grudzień 2018

Listopad 2018

Październik 2018

Wrzesień 2018

Sierpień 2018

Lipiec 2018

Czerwiec 2018

Maj 2018

Kwiecień 2018

Marzec 2018

Maj 2016

Kwiecień 2016

Luty 2018

Styczeń 2018

Grudzień 2017

Listopad 2017

Październik 2017

Wrzesień 2017

Sierpień 2017

Lipiec 2017

Marzec 2016

Luty 2016

Czerwiec 2017

Maj 2017

Kwiecień 2017

Grudzień 2016

Listopad 2016

Październik 2016

Wrzesień 2016

Sierpień 2016

Lipiec 2016

Czerwiec 2016