Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty

Lato powoli gaśnie i koszenie przestaje być wiodącą czynnością w ogrodzie. Potrzeby związane z pielęgnacją zielni i zresztą całego obszaru wokół domu - sierpniowa aeracja, mulczowanie, ponowne spulchnianie ziemi, renowacja czy zakładanie trawnika na jesieni, późne cięcie żywopłotów, sprzątanie liści, odśnieżanie……  inspirują do rozważań o funkcjonalności maszyn i urządzeń. Czyli na przykład kosiarka tylko do koszenia czy też do mulczowania, aeracji, zbierania liści?  Glebogryzarka do spulchniania gleby czy też do aeracji i odśnieżania? Traktor ogrodowy do koszenia czy również do mielenia liści i mulczowania, aeracji, rozsiewania nasion i nawozu, odśnieżania?

Wygoda użytkowania i praktyka pokazują, że lepszym rozwiązaniem są urządzenia wielofunkcyjne, dobrane oczywiście według potrzeb, wielkości terenu, na którym zamierzamy wykonywać owe liczne czynności oraz planowanego zakresu prac.

Jedno - czy wielozadaniowe? Rozważania o wygodnych rozwiązaniach do pielęgnacji ogrodu

 

Jakie korzyści zapewnia wielofunkcyjność?


Przede wszystkim, summa summarum, to oszczędność finansowa. Nawet droższa maszyna, ale już fabrycznie przeznaczona do wykonywania więcej niż jednego zadania i nawet z koniecznością zakupu dodatkowego osprzętu, jest rozwiązaniem tańszym niż zakup kilku maszyn jednozadaniowych.

Po drugie - jedna maszyna, ew. z dodatkowym osprzętem - jest użytkowana nie tylko przez jeden sezon w roku, ale nawet przez okrągły rok. A to znaczy, że koszt zakupu szybciej się amortyzuje.

Po trzecie - tego typu rozwiązanie zajmuje stanowczo mniej miejsca w garażu, komórce czyli tzw. przechowalni.

Wielofunkcyjna wygoda - przykłady

 • Od wiosny po jesień: koszenie, mulczowanie, aeracja, zbieranie  i mielenie liści

  Wszystkie kosiarki Honda z serii Super Komfort (HRX) to maszyny wielozadaniowe. Wyposażone w innowacyjny i unikalny układ podwójnych noży MicroCut® oraz system mielenia zmiennego Versamow® przeznaczone są do koszenia - bardzo precyzyjnego koszenia, i dokładnego rozdrabniania roślin: trawy czy liści. Opcja mielenia czyli mulczowania w praktyce zapewnia użytkownikowi możliwość podejmowania decyzji w zakresie mulczowania, zgodnie z podstawowymi zasadami tego zabiegu pielęgnacyjnego - to użytkownik, jedną dźwignią reguluje ilość trawy pozostawianej na powierzchni trawnika. Obydwa rozwiązania znajdują również zastosowanie w przypadku konieczności sprzątania liści z zielonej powierzchni oraz ich zmielenia, co w konsekwencji ułatwia dalszą ich utylizację.

  Z opcją dodatkową, kosiarki te są wykorzystywane do aeracji trawników. W kosiarkach HRX jak w kosiarkach z serii IZY, noże można w bardzo łatwy sposób wymienić na specjalną nakładkę do aeracji. W ten sposób mamy 1 maszynę wykonującą 4 czynności i eksploatowaną przez całe 3 pory roku. • Wiosna, lato, jesień i zima z jednym traktorem ogrodowym

  Przykładem maszyny, która  z powodzeniem jest użytkowana przez cały rok, jest kosiarka traktorowa Honda HF2417 i HF2622. Można je krótko określić jako „osiem w jednym”.

  Kosiarki traktorowe to oczywiście propozycja dla właścicieli ogrodów i posesji o dużych powierzchniach - 2 000 - 7 000m2. Ale to właśnie w tych warunkach potrzebna jest dobra organizacja i zarządzanie pracą. Rozwiązania wielofunkcyjne, dobrej jakości - zatem eksploatowane przez lata, są więc na wagę złota.

  Wspomniane HF2417 i HF2622 o szerokości roboczej 102 i 122 cm to maszyny nowej generacji - „naszpikowane” wygodnymi i praktycznymi rozwiązaniami technicznym, które jednocześnie są bardzo łatwe w obsłudze. Funkcja mielenia roślin uruchamiana jest jedną dźwignią, a po połączeniu z dodatkowym osprzętem - służy też do aeracji trawnika, rozsiewania nasion i nawozu, odśnieżania i transportu narzędzi. • Wielofunkcyjne narzędzie Honda Versatool: jedno narzędzie do pracy przez cały rok

  Honda Versatool to wszechstronne narzędzie znajdujące szerokie zastosowanie w przydomowym ogrodzie praktycznie przez cały rok. Pełny zestaw, składający się z jednostki napędowej UMC 435 E, 2 przedłużek (krótkiej i długiej), podkrzesywarki (pilarki na wysięgniku), wykaszarki, 2 modeli nożyc (krótkich i długich), glebogryzarki, krawędziarki i dmuchawy służy do koszenia niewielkich powierzchni i miejsc trudno dostępnych, formowania  i odgradzania trawnika, przycinania żywopłotów i krzewów, przycinania gałęzi i prześwietlania drzew, spulchniania gleby, sprzątania oraz usuwania świeżego opadu śniegu. Lekkie i bardzo wygodnie wyważone jest naprawdę idealnie praktycznym rozwiązaniem do przydomowego ogrodu. Dodatkową jego zaletą jest cicha praca, przyjaźnie dla środowiska niski poziom emisji spalin, a w aspekcie finansowym - niskie zużycie paliwa. Ważny jest także fakt, że Honda Versatool można konfigurować wedle potrzeb - pod kątem konkretnych prac i czynności, i można je kompletować stopniowo….

Jedno - czy wielozadaniowe? Rozważania o wygodnych rozwiązaniach do pielęgnacji ogrodu

 • Wielozadaniowy napęd akumulatorowy: koszenie, przycinanie żywopłotów i sprzątanie

  Najnowsza propozycja Hondy do pracy w ogrodzie i wokół domu to zestaw narzędzi akumulatorowych, który może być używany przez okrągły rok. To propozycja dla tych, którzy cenią sobie przede wszystkim ekologiczne podejście do otoczenia i konfigurowanie narzędzi adekwatnie do potrzeb i zamierzonych prac. Napęd akumulatorowy, łączony z wykaszarką lub nożycami, lub dmuchawą nie wydziela spalin. Jest niezależny od zasilania z sieci, zatem z nim jak i w przypadku maszyn spalinowych - problem długości kabla czy bliskość gniazdka nie istnieje. Posiadając jeden, trwały akumulator, można wykonywać podstawowe czynności pielęgnacyjne jak koszenie i przycinanie krzewów oraz sprzątanie liści, piasku i żwiru, świeżego opadu śniegu. • Wielozadaniowa glebogryzarka

  Glebogryzarka służy przede wszystkim do pielęgnacji gleby: przekopywania, spulchniania i napowietrzania. Jest wykorzystywana jeszcze do mieszania gleby z nawozami, przygotowania podłoża do nasadzeń krzewów ozdobnych a także do aeracji i odśnieżania. Na przykład: FG110 - glebogryzarka-opielacz, o szerokości roboczej 23 cm, sprawdza się też przy rekultywacji uszkodzonych fragmentów trawnika. Po wymianie części roboczej na wał aeracyjny staje się aeratorem.

  F220 o uniwersalnej szerokości roboczej 45 cm, łączona z dodatkowym osprzętem służy do wertykulacji i aeracji, a zimą - do odśnieżania. Współpracuje również z pługiem do orki, kultywatorem czy obsypnikiem do ziemi.

  Najnowsze modele glebogryzarek Honda - FJ500 SER i FJ500 DER - to profesjonalne maszyny, które są przystosowane do współpracy z dodatkowym osprzętem jak wertykulator, obsypnik, pług do orki zagonowej, pług z przedpłużkiem, zestaw do odśnieżania. Jednym słowem zapewniają szeroki zakres prac dodatkowych bez potrzeby posługiwania się innymi urządzeniami.Poradnik dom i ogród

Luty 2020

Styczeń 2020

Grudzień 2019

Listopad 2019

Październik 2019

Wrzesień 2019

Sierpień 2019

Lipiec 2019

Czerwiec 2019

Maj 2019

Kwiecień 2019

Marzec 2019

Luty 2019

Styczeń 2019

Grudzień 2018

Listopad 2018

Październik 2018

Wrzesień 2018

Sierpień 2018

Lipiec 2018

Czerwiec 2018

Maj 2018

Kwiecień 2018

Marzec 2018

Maj 2016

Kwiecień 2016

Luty 2018

Styczeń 2018

Grudzień 2017

Listopad 2017

Październik 2017

Wrzesień 2017

Sierpień 2017

Lipiec 2017

Marzec 2016

Luty 2016

Czerwiec 2017

Maj 2017

Kwiecień 2017

Grudzień 2016

Listopad 2016

Październik 2016

Wrzesień 2016

Sierpień 2016

Lipiec 2016

Czerwiec 2016