Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty

17 czerwca br. zakończyliśmy XII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym W Licheniu Starym, w których uczestniczyły 32 załogi OSP z całej Polski. Zawodnicy, oprócz satysfakcji z rywalizacji, walczyli o zwycięskie laury – Puchar Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemara Pawlaka, medale, Nagrodę Główną – silnik zaburtowy Honda BF 30 oraz nagrodę w Konkurencji Specjalnej Water Fighters - narzędzie wielofunkcyjne Honda Versatool w konfiguracji: jednostka napędowa z pilarką na wysięgniku, dmuchawą, wykaszarką oraz nożycami do żywopłotu.

 Relacje na żywo z Mistrzostw są dostępne na naszym profilu Facebook


Na podium Klasyfikacji Generalnej stanęli:

  1. OSP Licheń Stary I, woj. wielkopolskie – Mistrz Polski
  2. OSP Opoczno, woj. łódzkie – I Wicemistrz Polski
  3. OSP Licheń Stary, woj. wielkopolskie – II Wicemistrz Polski 

W Konkurencji Specjalnej Water Fighters, która polegała na niestandardowym zastosowaniu dmuchawy SSBL E z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool - poprowadzeniu piłki wg określonej trasy za pomocą dmuchawy – zwyciężyła OSP Kuligów z woj. mazowieckiego. Najlepszą Załogą Kobiecą Mistrzostw są „Maliny” strażaczki-ratowniczki z OSP Licheń Stary. Sprawdź wyniki TUTAJ


Jako partner strategiczny Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym towarzyszymy strażakom-ratownikom od pierwszej edycji Mistrzostw i fundujemy wiele atrakcyjnych nagród w wielu kategoriach. „W tym roku Mistrzom Polski wręczyliśmy 3 cylindrowy silnik zaburtowy Honda BF 30 DK2 LRTU o mocy maksymalnej 30 kM, pojemności skokowej 552 cm3 i w najbogatszej z dostępnych wersji. Silnik ten jest sprawdzonym narzędziem pracy służb ratowniczych i będzie niezawodnym wsparciem dla OSP Licheń Stary podczas akcji podejmowanych na wodzie. Doskonale sprawdza się w przypadku małych i szybkich łodzi, a jednocześnie jest „koniem roboczym” dla łodzi ewakuacyjnych’ – wyjaśnia Paweł Porucznik, Dyrektor Generalny Aries Power Equipment/Honda Marine. Honda BF 30 jest przeznaczony do napędu pontonów i łodzi, w tym łodzi rekreacyjnych, o optymalnej długości 4 - 5,5 m. 

Zwycięzcy Konkurencji Specjalnej Water Fighters - OSP Kuligów z woj. mazowieckiego otrzymali wielofunkcyjne narzędzie Honda Versatool w praktycznej konfiguracji jednostki napędowej łączonej wymiennie z nożycami do żywopłotu, pilarką, dmuchawą, wykaszarką i wysięgnikiem do tych akcesoriów. „Nasza konkurencja specjalna należy do tradycji Mistrzostw. Do każdej edycji przygotowujemy nowy koncept z wyzwaniami wymagającymi skuteczności, precyzji i szybkości działania, refleksu i kreatywności w rozwiązywaniu problemów. W tym roku, poprowadzenie piłki dmuchawą po wyznaczonej trasie, choć nie jest związane bezpośrednio z ratownictwem, to właśnie takich umiejętności wymaga i je rozwija. A nagroda w formie Honda Versatool ułatwi strażakom utrzymywać swoje strażnice oraz najbliższe otoczenie w perfekcyjnym porządku. Na dodatek Honda Versatool jest bardzo łatwe w przechowywaniu i nie zajmie miejsca przeznaczonego na sprzęt ratowniczy.” - mówi Paweł Porucznik, Dyrektor Generalny Aries Power Equipment/Honda Marine.Honda Versatool to wielofunkcyjne narzędzie do kompleksowej pielęgnacji zieleni, stosowane w ogrodach od wiosny po jesień. Pełny zestaw obejmuje: jednostkę napędową, wykaszarkę, nożyce krótkie i długie do przycinania i formowania żywopłotów, krzewów i topiarów, krawędziarkę, podkrzesywarkę do cięcia gałęzi, glebogryzarkę, dmuchawę i 2 przedłużki (krótką i długą). 

Zwycięskiej Załodze Kobiecej – OSP Licheń Stary ufundowaliśmy echosondę z dwuwiązkowym przetwornikiem i z wbudowanym GPS – em / firmy Garmin model STRIKER 4 CV, a Najlepszej załodze kobiecej w Kategorii Specjalnej Water Fighetrs, OSP Brdów z woj. wielkopolskiego - echosondę STRIKER PLUS 4z dwuwiązkowym przetwornikiem i z wbudowanym GPS–em firmy Garmin.

Wszystkim załogom OSP gratulujemy dobrych wyników, a najlepszym – zwycięstwa! Władzom i mieszkańcom Lichenia Starego dziękujemy za życzliwą gościnność!