Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty

Sprawne sprzątanie liści ze szlaków komunikacyjnych jest jednym z wyzwań sezonu jesiennego. Do liści suchych rekomendowane są dmuchawy: spalinowe, jak np. SSBL E  z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool czy HHB 25E  i akumulatorowe, jak HHBE 81 BE. Trudniej jest natomiast sprzątać liście mokre, które przylegają do podłoża na chodnikach i ścieżkach. W tym przypadku praktycznym rozwiązaniem jest zamiatarka, np. FBZ 120, która służy do sprzątania terenu przez okrągły rok, w tym do odśnieżania.
Zamiatarka rotacyjna FBZ 120  o szerokości roboczej 120 cm służy do zamiatania nawierzchni (bez pojemnika) oraz do zbierania liści i innych zanieczyszczeń (z pojemnikiem). Jej podstawowym elementem jest specjalny system szczotek o różnej gęstości i twardości, które zapewniają dokładność i szybkość zbierania liści. Wybór szczotki o odpowiednich właściwościach powinien być dostosowany do panujących warunków. Praktycznym rozwiązaniem, znacząco usprawniającym pracę i przynoszącym oczekiwane efekty, jest również mechaniczne dostosowanie prędkości obrotowej szczotek do stopnia zabrudzenia nawierzchni czy ilości liści, które należy uprzątnąć.

Dodatkowym udogodnieniem jest regulacja wysokości szczotek i kąta zamiatania. Szczotki, zależnie od potrzeb i warunków pracy, można ustawić nieco wyżej lub wręcz docisnąć do podłoża. Opcja ustawiania kąta zamiatania przede wszystkim umożliwia lepsze dostosowanie szerokości roboczej, natomiast w przypadku użycia zamiatarki bez pojemnika – umożliwia ustawienie odkładu na lewo, prawo lub prosto.

Napędem dla zamiatarki rotacyjnej FBZ 120 są ciągniki jednoosiowe Honda F720  lub Honda F 560C, które tworzą praktyczny, łatwy  w obsłudze, w podłączaniu/rozłączaniu oraz przechowywaniu zestaw do sprzątania i odśnieżania chodników, ścieżek i podwórek, przystanków, parkingów, placów zabaw i placów budowy. Zestaw zapewnia wysoki poziom profesjonalizmu wykonywanej pracy oraz jej efektywność przy optymalnym wykorzystaniu czasu. Jakość urządzeń zapewnia ich trwałość i wieloletnie użytkowanie, minimalizując tym samym koszty serwisowania.