Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty

Znamienną cechą opadów śniegu jest to, że zazwyczaj wszystkich zaskakują. Prognozy pogody od paru lat nie przewidują śnieżnej zimy, a pewnego dnia nagła konieczność odśnieżenia chodnika czy podjazdu do posesji dezorganizuje cały poranek. Zatem nawet jeśli „biała zima” zapowiadana jest raczej na styczeń i luty, warto być do niej przygotowanym. Właścicielom odśnieżarek rekomendujemy przygotowanie maszyn do sezonu, a wszystkie inne osoby i firmy, którzy planują nabycie nowej maszyny do odśnieżania zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą online nowoczesnych i niezawodnych odśnieżarek Honda. Zapraszamy także do naszych Autoryzowanych Salonów Sprzedaży, gdzie uzyskają Państwo dodatkowe informacje o odśnieżarkach Honda oraz praktyczne porady związane z najkorzystniejszym dla Państwa wyborem maszyny. Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku @ariespower!
Nasza oferta odśnieżarek spalinowych Honda obejmuje szeroką gamę modeli, które praktycznie spełniają różnorodne potrzeby przyszłych właścicieli i są dostosowane do polskich warunków zimowych, np.:  odśnieżarki kołowe i odśnieżarki gąsienicowe oraz maszyny bez napędu jak kołowa HS 550 , z napędem mechanicznym jak HS 622 K1 HT  na gąsienicach i z napędem hydrostatycznym jak kołowe odśnieżarki HSS 760 EW  i HSS 970 EWS  oraz odśnieżarki na gąsienicach jak HSS 760A ETD  czy HSS 970A ETD.

Wybierając odpowiednią dla swoich potrzeb odśnieżarkę należy kierować się przede wszystkim jakością maszyny, mocą silnika, szerokością roboczą, pojemnością zbiornika na paliwo, trwałością obudowy, udogodnieniami ułatwiającymi obsługę maszyny i pracę (np. regulowany komin wyrzutu śniegu), łatwością i szybkością serwisowania, obniżonymi kosztami eksploatacji. Ważne są również normy ekologiczne jak cicha praca i niski poziom emisji spalin. Parametry maszyny powinny być dostosowane do wielkości i ukształtowania terenu, częstotliwości odśnieżania, czasu, który będzie poświęcany na usuwanie śniegu oraz do uwarunkowań klimatycznych. Na terenach, gdzie zimą zazwyczaj śnieg pada, najlepiej jest stosować wydajną odśnieżarkę z napędem hydrostatycznym.

Do najbardziej uniwersalnych odśnieżarek Honda należy HS 550E z kołowym układem jezdnym rekomendowana do pracy na równej nawierzchni oraz HS 622 K1 HT na gąsienicach przeznaczona do pracy na terenach o nierównej nawierzchni i o różnym stopniu nachylenia.Honda HS 550E  – z silnikiem o mocy maks.4,8 KM, o wydajności do 29t/h, odległością wyrzutu śniegu do 8 m - jest przeznaczona do odśnieżania niewielkich terenów, a przede wszystkim do częstego, systematycznego i bardzo dokładnego usuwania śniegu z jednoczesną dbałością o nawierzchnię. Praktycznym i wygodnym rozwiązaniem w tym modelu są gumowe łopaty wirnika, które zgarniają całkowicie pokrywę śnieżną i chronią płyty chodnikowe, brukowe, jezdnię przed ewentualnymi uszkodzeniami. Doskonale sprawdza się w szybkim usuwaniu błota pośniegowego. Organizację pracy usprawnia regulowany komin wyrzutu śniegu.Honda HS 622 K1 HT jest przeznaczona do nieregularnego i szybkiego odśnieżania powierzchni o średniej wielkości. Wyposażona w zbierak o szerokości 55 cm i 4-suwowy, przyjazny dla otoczenia silnik o mocy 4,8 KM przerzuca do 37t śniegu na godzinę na odległość do 14 m. Pracę usprawnia także komin o regulowanym kierunku wyrzutu śniegu, natomiast łatwość kierowania i stabilność maszyny zapewnia dwustopniowa skrzynia biegów oraz gąsienicowy układ jezdny. Wyposażona w reflektor, maszyna z powodzeniem sprawdza się w pracy w godzinach wczesno-porannych i po zmierzchu oraz w nieoświetlonych zakątkach.