Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty

Schyłkowy etap zimy to dobra pora na pielęgnację gatunków drzew i krzewów. Należy sprawdzić jak przetrwały zimę, stan warstwy ochronnej wapna na pniach drzewek owocowych, obecność oprzędów zimujących szkodników, a także sprawdzić czy mają uschnięte, chore lub połamane gałęzie, które warto przyciąć  jeszcze w okresie zimowego spoczynku.


Pielęgnacja drzew oraz krzewów i żywopłotów polegająca na prześwietlaniu koron, formowaniu, odmładzaniu sprzyja utrzymywaniu tych roślin w zdrowej kondycji przez lata. Daje im moc i przedłuża ich życie. Dzięki prawidłowej ich pielęgnacji unikamy ostatecznego kroku czyli wycięcia rośliny. Od strony technicznej najważniejsze jest przygotowanie narzędzi pracy, a głównie ostrzy, które muszą być dobrze naostrzone i czyste! Nawet lekko przytępione ostrza ranią drzewa i poszerzają powierzchnie wrażliwe na wnikanie czynników chorobotwórczych. Poszczególne cięcia powinny być wykonane prostopadle do gałęzi, proste i gładkie. Więcej praktycznych porad na temat zimowego cięcia znajduje się w naszym Poradniku.Wybierając narzędzie do przycinania drzew i krzewów warto zwrócić uwagę na jego jakość gwarantującą niezawodność i długą żywotność, lekkość, wygodne posługiwanie się narzędziem oraz jego efektywność. Warto również zwrócić uwagę na praktyczne rozwiązania zapewniające szeroki zakres prac pielęgnacyjnych w ogrodzie. Do pielęgnacji drzew rekomendujemy podkrzesywarkę, czyli pilarkę na wysięgniku, a do formowania żywopłotów nożyce z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool, które są wymiennie łączone z jednostką napędową Honda Versatool.Warto zwrócić uwagę na to, że wielofunkcyjne narzędzie Honda Versatool, obejmujące jeszcze wykaszarkę, krawędziarkę, glebogryzarkę i dmuchawę jest narzędziem przeznaczonym do kompleksowej pielęgnacji zieleni, którego konfigurację przy zakupie można dostosować do indywidualnych potrzeb.Lekka, idealnie wyważona Podkrzesywarka SSPP E o ostrzu o długości 28 cm sprawnie ścina gałęzie o średnicy do 15 cm. Łączona z jednostką napędową oraz opcjonalnie z jedną z dodatkowych przedłużek (50 lub 100 cm) umożliwia wygodne przycinanie wyższych partii drzew, np. z przedłużką długą zasięg ostrza wynosi ok. 350 cm. Równie sprawnie tnie ścięte gałęzie na mniejsze kawałki, które następnie można ułożyć w drewutni i wykorzystać jako opał do kominka. Powstały w efekcie przycinania drzew surowiec drzewny można także przekształcić w zrębkę za pomocą rębaka GTS 900 lub GTS 1300.Do formowania krzewów i żywopłotów rekomendujemy nożyce Honda Versatool: krótkie SSHE SE i długie SSHE LE, Do gałązek o średnicy do 1,5 cm służą nożyce krótkie, natomiast nożyce długie – do przycinania gałązek o średnicy do 2,4 cm. W praktyce, bardzo wygodna jest możliwość ustawiania kąta pracy (54° - nożyce krótkie, 90° - nożyce długie) co zapewnia precyzyjne formowanie wyższych partii krzewów w każdej płaszczyźnie.

Zapraszamy do naszych Autoryzowanych Salonów Sprzedaży, gdzie mogą Państwo osobiście sprawdzić wygodną funkcjonalność Honda Versatool.