Źródła energii
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Turystyka kamperowa i karawaning zyskały w 2020 nowy wymiar jako jedna z najbezpieczniejszych form spędzania wakacji i urlopów z zachowaniem dystansu społecznego. Potwierdza to rynkowy boom na kampery i przyczepy kampingowe, a wielu tegorocznych nowicjuszy z pewnością zasmakuje w wolności podróży „w siną dal”, podczas których  cel noclegu, pobytu zawsze może być zmieniony...Ta forma spędzania wolnego czasu z nutą romantycznej włóczęgi, a przede wszystkim niezależności jaką zapewnia własny mobilny domek na kółkach, stanowi odrębny styl życia łączący bardzo liczną społeczność. Aby ta niezależność i poczucie wolności  zapewniły beztroskie wakacje, potrzebna jest dobra organizacja wyprawy i zapewnienie wygodnych warunków podróży. Jednym z niezbędnych elementów komfortu tej formy podróżowania jest własne źródło prądu do zasilania odbiorników na pokładzie czyli stworzone do tych celów agregaty walizkowe i przenośne oraz banki energii. Dzięki nim przekonasz się na czym naprawdę polegają beztroskie wakacje!

Uzupełniające się podręczne źródła zasilania


Banki energii Jackery Explorer i agregaty prądotwórcze Honda EU zapewniają przede wszystkim bezpieczeństwo zasilanych odbiorników dzięki inwerterowej stabilizacji napięcia i częstotliwości. Tym samym wpływają na wydłużenie żywotności zasilanych odbiorników. Wybór zależy przede wszystkim od potrzebnej mocy, ale warto pamiętać, że obydwa sposoby zasilania uzupełniają się wzajemnie zależnie od potrzeb i realizowanych aktywności.

Banki energii – akumulatorowe źródło zasilania


Jackery Explorer
250DE i 500DE to bardzo popularne na świecie podręczne banki energii stworzone wprost na potrzeby mobilnego stylu życia. Ciche, nieprodukujące spalin, wydajne, zapewniają wygodne życie w domu, na działce, a przede wszystkim podczas wakacji „w drodze”.Jest to lekkie i małe „pudełko” zawierające falownik prądu stałego przetwarzający prąd stały (DC) w prąd przemienny (AC). Posiadają wyjście 12V, wyjścia USB i wejście do ładowania. Bank energii może być ładowany z gniazdka sieci elektrycznej 230 V AC, z gniazda zapalniczki samochodowej 12V DC lub opcjonalnie za pomocą dedykowanego panelu solarnego.

Jackery Explorer 250DE ważący niepełne 3 kg to bateria litowa o mocy znamionowej 200W i mocy maksymalnej z gniazda prądu zmiennego 400W. Służy do bezpiecznego zasilania czułej na jakość prądu elektroniki (telefony komórkowe, tablety, laptopy), aparatów fotograficznych, przenośnych klimatyzatorów i wentylatorów (60W), itp. Zużycie prądu i stan naładowania jest monitorowany na wyświetlaczu LCD.

Orientacyjne ładowania: telefon komórkowy – ponad 24 ładowań, tablet – ponad 16 ładowań, notebook (50W) – ponad 4 ładowania, aparat fotograficzny – ponad 40 ładowań, dron – 4 ładowania, lodówka samochodowa (60W) – zasilanie przez 18h. Naładowanie Jackery Explorer 250DE z gniazda zajmuje około 8 godzin. Jackery Explorer 250DE może zasilać urządzenia o mocy do 200 watów.

Większy Jackery Explorer 500DE, ważący niepełne 6 kg, zapewnia moc znamionową 500W i moc maksymalną 1000W z gniazda prądu zmiennego, dzięki czemu ten bank energii może, oprócz elektroniki, dodatkowo zasilać kamery, drony, lodówki turystyczne, aparaty CPAP, itp.

Orientacyjne ładowania: telefon komórkowy – ponad 50 ładowań, tablet – ponad 28 ładowań, notebook (50W) – ponad 7 ładowań, aparat fotograficzny – ponad 60 ładowań, dron – ponad 6 ładowań, lodówka samochodowa (60W) – zasilanie przez 31h, aparaty CPAP (10 W/20 W/28 W) – ok. 40/21/13h, TV (32”, 60 W) – ponad 6h, mikser (30W) – ok. 6h. Naładowanie Jackery Explorer 500DE z gniazda zajmuje około 8 godzin, a z gniazda zapalniczki samochodowej 12V DC – 12 do 14h. Jackery Explorer 500DE może zasilać urządzenia o mocy do 500 watów.

Banki energii Jackery Explorer to urządzenia już sprawdzone w praktyce przez tysiące użytkowników na świecie podczas biwakowania,  wędkowania, weekendowych i wakacyjnych wyjazdów w plener.

Dolce vita kamperowania z inwerterowym agregatem Honda EU


Agregaty Honda EU przeznaczone do kamperowania są tak skonstruowane, by podróżni mogli delektować się najpiękniejszymi  chwilami wakacji, a nie zaprzątać sobie myśli sprawami przyziemnymi.  W takich okolicznościach najlepiej sprawdzają się jednofazowe, znane z niezawodności, ciche, wyposażone w inwerter agregaty prądotwórcze Honda serii EU – walizkowe EU 10i (1kW), EU 22i (2,2 kW) oraz przenośny EU 30i S (3kW). Wyposażone w gniazdo DC, umożliwiają ładowanie akumulatorów samochodowych, rozwiązując problem ewentualnej awarii pojazdu w trasie. Są także praktycznym w plenerze źródłem zasilania stacji monitorujących loty dronów.


   
Pierwszą najważniejszą cechą tych agregatów prądotwórczych jest nowoczesna stabilizacja napięcia i częstotliwości prądu czyli inwerter. Jest to prądnica o innowacyjnej budowie i niemal o połowę mniejsza od tradycyjnych prądnic, której zadaniem jest niwelowanie wahań napięcia pojawiających się podczas przesyłania energii elektrycznej. Wahania napięcia mają negatywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie odbiorników, ponieważ te tracą wówczas zdolność pracy zgodnie z parametrami deklarowanymi przez producenta. Inwerter, najbardziej zaawansowany technologicznie system stabilizacji, działa niezależnie od obrotów silnika agregatu i bardzo szybko reaguje na częste zmiany obciążenia,  podczas których wręcz idealnie utrzymuje znamionowe wartości napięcia i częstotliwości. Agregat  z inwerterem generuje prąd, którego jakość na wyjściu jest lepsza niż ta dostępna w gniazdkach domowej sieci elektrycznej. W efekcie  zasilane odbiorniki działają z rzeczywistą mocą. Dzięki temu rozwiązaniu agregaty te stanowią dziś najbardziej bezpieczne źródło zasilania wszelkich odbiorników, a przede wszystkim tych bardzo czułych na jakość prądu, zapewniając ich bezpieczne funkcjonowanie i długą żywotność.Ich drugą ważną zaletą jest mały rozmiar i waga – poręczne gabaryty umożliwiają łatwe przenoszenie i ustawienie w miejscach, gdzie w danym momencie są potrzebne. Niska waga wynika nie tylko z konstrukcji urządzenia, ale głównie z zastosowania unikalnego rozwiązania jakim jest zminiaturyzowana prądnica. Agregaty walizkowe, najlżejsze, mogą być przenoszone w ręce, natomiast modele przenośne jak EU30iS – posiadają kółka i wygodny uchwyt, za pomocą których łatwo i szybko można zmienić ich lokalizację.Trzecią ważną, zwłaszcza w kamperze  i przyczepie kampingowej, cechą jest cicha praca. Praktycznie niesłyszalna praca agregatów Honda z serii EU jest efektem zastosowania specjalnej dźwiękochłonnej obudowy oraz nowoczesnych tłumików.

Dodatkową zaletą agregatów EU jest możliwość uzyskania większej mocy wyjściowej, czyli zasilania nimi większej liczby odbiorników, dzięki zastosowaniu kabla do równoległego połączenia jednakowych modeli.

Praktyczne zalety przenośnych agregatów inwerterowych Honda EU
  • Kompaktowa obudowa.
  • Najnowocześniejsza inwerterowa stabilizacja napięcia i częstotliwości – niweluje wahania napięcia pojawiających się podczas przesyłania energii elektrycznej. Działając niezależnie od obrotów silnika agregatu, stale utrzymuje znamionowe wartości napięcia i częstotliwości i generuje prąd, którego jakość na wyjściu jest lepsza niż ta dostępna w gniazdkach,
  • Najwyższa jakość prądu – wytwarzany prąd jest bezpieczny dla odbiorników, nawet tych najbardziej czułych na jakość zasilania, co wpływa na wydłużenie ich żywotności. Agregaty są przeznaczone do zasilania jednofazowych odbiorników RTVAGD podstawowego użytku, urządzeń elektronicznych czy nowoczesnych elektronarzędzi, a także do ładowania akumulatorów dronów.
  • Paliwooszczędne silniki Honda zmniejszają koszty eksploatacji.
  • Wydłużony czas pracy, zwłaszcza w trybie pracy ekonomicznej - do 7- 8h na jednym zbiorniku paliwa (zależnie od modelu oraz obciążenia).
  • Cicha praca – agregaty mają specjalną dźwiękochłonną obudowę i nowoczesne tłumiki.
  • Gniazdo prądu stałego (DC) umożliwia ładowanie akumulatorów typu samochodowego.
  • Gniazda równoległego podłączenia generatorów – umożliwiają autosynchronizację czyli równoległe łączenie dwóch tych samych modeli agregatów w celu podwojenia mocy wyjściowej do zasilania większej liczby odbiorników.


Strzeż się przed podróbkami

Podróbki nie posiadają żadnych wymaganych przepisami certyfikatów bezpieczeństwa. Stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia: mogą spowodować porażenie, a także dla mienia – mogą spowodować  zniszczenie podłączonych do nich odbiorników, stanowić źródło pożaru. Dowiesz się więcej TUTAJ.

Nasz salon:

ul. Puławska 467, 02-844 Warszawa
tel: +48 22 894 08 90
email: pulawska@mojahonda.pl

serwis: pn-pt 08.00 - 16.00
salon: pn-pt 09.00 - 17.00