Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty

Kosiarki traktorowe Honda. Technika i piękno w czystej postaci. Pielęgnacja trawnika z Honda HF - HF 2417 i HF 2622 jest po prostu frajdą i można się do woli cieszyć z posiadania dużego trawnika. Maszyny są  przeznaczone koszenia powierzchni powyżej 1 500 m2. Moc 12,8 – 18,5 koni mechanicznych. Czterosuwy. Pojemność skokowa silnika od 530 do 688 cm3. Napęd hydrostatyczny. Pojemność zbiornika na paliwo – aż 8,4l. Maksymalna prędkość w przód 8,2 km/h i 4,2 km/h na biegu wstecznym. Oszczędne zużycie paliwa - od 2,6 do 4,1 l/h. Wzmocniony układ kierowniczy. Odlewana żeliwna oś przednia. Wzmocniona i usztywniona pokrywa silnika. Szerokość koszenia od 102 – 122 cm.Ich podstawową zaletą jest to, że znacząco skracają czas pracy i nie wymagają praktycznie żadnego wysiłku fizycznego.  Najnowsze modele HF 2417  i HF 2622 - to maszyny o wysokiej kulturze pracy, wyposażone w zaawansowane technicznie rozwiązania, przyjazne dla otoczenia – wyciszone i z obniżonym poziomem emisji spalin, paliwo-oszczędne i, na dodatek, wyróżniające się wyjątkową estetyką designerską. Obsługa maszyny jest intuicyjna. Są spełnieniem  oczekiwań najbardziej wymagających i wybrednych użytkowników. To prawdziwie męski gadżet, ale i kobiety z przyjemnością zasiadają za kierownicą…  Na czym polega nowoczesność najnowszych modeli HF? Na wprowadzeniu wielu innowacyjnych i praktycznych rozwiązań technicznych. To Olimp osiągnięć technicznych w tej dziedzinie. Wszystkie nowe udogodnienia służą jednemu – efektywności, łatwości obsługi, wydłużeniu żywotności maszyn i, co doceni każdy właściciel HF, obniżeniu kosztów eksploatacji. Przykłady:

 • system Optiflow - umożliwia silniejszy i linearny przepływ powietrza, który zwiększa wydajność zbierania trawy. Istotą tego systemu są wentylatory - przechodzące przez nie powietrze unosi pionowo trawę podczas koszenia, dzięki czemu źdźbła są ścinane z większą precyzją i z większą energią wrzucane do kosza. System ten zapewnia najszybszy sposób koszenia w połączeniu z doskonałą pielęgnacją trawy.
 • synchronizacja pracy podwójnych noży – zdecydowanie zwiększa efektywność koszenia,
 • system mielenia zmiennego Versamow® - właśnie najnowsze modele HF 2417 i HF 2622 jako pierwsze w tej serii kosiarek Honda zostały wyposażone w opcję mulczowania, którą można włączyć/wyłączyć zależnie od potrzeb. Dzięki temu kosiarki traktorowe spełniają 3 funkcje: koszenia, zbierania, mielenia czyli mulczowania trawy a także mielenia liści. To ostatnie udogodnienie jest bardzo przydatne na jesieni, gdy zachodzi potrzeba regularnego zbierania liści z trawnika i dalszej ich utylizacji,
 • zderzak i dodatkowe wzmocnienie konstrukcji – modele HF 2417 i HF2622, na wzór  samochodów, otrzymały stalowe i designerskie zderzaki przednie zabezpieczające podwozie przed gałęziami i innymi przeszkodami, nową odlewaną żeliwną oś przednią, wzmocnioną i usztywnioną pokrywę silnika oraz wzmocniony układ kierowniczy, dzięki czemu zwiększona została jego odporność na wybicia, a jazda traktorem ogrodowym jest tak samo pewna jak samochodem, • większy zbiornik paliwa - modele HF 2417 i HF 2622 są wyposażone w ponad 8-litrowe zbiorniki paliwa, zapewniające dłuższy czas koszenia bez koniecznych przerw na uzupełnianie benzyny. Dodatkowym atutem ich konstrukcji, zwiększającym bezpieczeństwo pracy, jest umiejscowienie zbiornika po prawej stronie maszyny - z dala od silnika. Dzięki temu paliwo nie nagrzewa się ani nie traci na jakości,
 • mocniejszy silnik – wszystkie nowe modele pracują na przyjaznych dla otoczenia silnikach 4-suwowych, natomiast HF2622 pracuje na GXV660 o mocy aż 18,5kM, który gwarantuje doskonałą wydajność również w trudnych warunkach,
 • filtr paliwa – wszystkie nowe modele mają wmontowany filtr paliwa o podwójnie wydłużonej żywotności, który wpływa na jakość pracy maszyny i obniża koszty jej eksploatacji,
 • system mocowania kosza - wszystkie nowe modele posiadają również udoskonalone prowadnice mocowania kosza. To rozwiązanie w znaczny sposób ułatwia zakładanie pojemnych koszy i usprawnia pracę z maszyną.


HF2417 i HF2622 to więcej niż kosiarki. Potrafią dużo więcej…


Maszyny Honda HF 2417 i HF 2622 są przeznaczone do:Koszenia
Podstawową funkcją Honda HF jest koszenie. Maszyny te są rekomendowane do pracy na  powierzchni 2 000 – 7 000m2. Dzięki praktycznej szerokości roboczej 92 - 122 cm, liczba przejazdów traktorem ogrodowym Honda jest ograniczona, co też bezpośrednio przekłada się na skrócenie czasu pracy. Maszyny te oferują rozwiązania zapewniające precyzyjne i sprawne koszenie, np.:

 • wielostopniową regulację wysokości koszenia,
 • zsynchronizowany system podwójnych noży,
 • system Optiflow
 • udoskonalony system mocowania kosza.Mulczowania

Mulczowanie, coraz popularniejszy zabieg pielęgnacyjny trawnika, jest jedną z opcji ekologicznej utylizacji pokosu. Polega na skoszeniu, rozdrobnieniu roślin i pokryciu powierzchni trawnika cienką, równomierną warstwą ściętej darni, która, ulegając rozkładowi, staje się naturalnym nawozem odżywczym. Jednocześnie mulczowanie zmniejsza parowanie wody z gleby i darni, zapobiega erozji gleby, spowalnia wzrost chwastów. Uproszczony system mielenia Versamow®, w który wyposażone SA kosiarki traktorowe Honda HF 2417 i HF 2622, jest włączany i wyłączany dokładnie jednym ruchem dźwigni. Dzięki temu,  zależnie od panujących warunków i kondycji trawy, na bieżąco decydujemy o mulczowaniu lub o zbieraniu pokosu do kosza.Aeracji trawnika
Kosiarka traktorowa może również służyć do aeracji czyli napowietrzania trawnika. Jest to o tyle ważne udogodnienie, że zabieg aeracji przeprowadza się wedle potrzeb, nawet kilkakrotnie w sezonie. Wystarczy do kosiarki dołączyć dedykowany do niej instalowany z przodu aerator lub walec z kolcami.

Mielenia liści
Dzięki systemowi mielenia, kosiarki traktorowe HF 2417 i HF 2622 są wykorzystywane jesienią do zbierania oraz mielenia liści. A ponieważ zbieranie liści z powierzchni trawnika o tej porze roku musi być wykonywania regularnie – dzięki kosiarce traktorowej można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. I dodatkowo, liście, przekształcone w rozdrobnioną masę, są łatwiejsze w dalszej utylizacji.

Rozsiewania nasion i nawozu w sezonie ogrodniczym oraz piasku i soli zimą
Kosiarka traktorowa może być łączona również z piaskarką tylną, dzięki czemu możemy szybko rozsiać równomierną warstwę nasion i nawozu. Zimą ten sam zestaw możemy zastosować na terenie wokół domu rozsypując piasek na śliskich nawierzchniach.

Sprzątania nawierzchni
Sprzątanie nawierzchni na terenie posesji - wokół domu, na podjeździe, jak i chodnika przylegającego do nieruchomości, zazwyczaj jest pracą czasochłonną i męczącą jeśli jest wykonywana za pomocą prostych narzędzi. Ale wykorzystanie do tego celu HF z dodatkowym osprzętem – w tym przypadku, z zamiatarką przednią – zaoszczędza nasz cenny czas. Ten zestaw idealnie sprawdza się w alejkach, na podjeździe, na chodniku także zimą, ponieważ sprawnie usuwa też cienką warstwę świeżego śniegu.Transportu narzędzi
Wszystkie wersje kosiarki traktorowej Hondy – HF2315, HF2417 HME, HF2417 HTE, HF2622 HME i HF2622 HTE współpracują też z przyczepą o ładowności do 350 kg, tworząc bardzo wygodny, całoroczny środek transportu wszelkiego rodzaju narzędzi i urządzeń. Docenimy tę opcję, gdy przyjdzie wywieźć liście, ścięte gałęzie, śnieg.

Odśnieżania
Kosiarka traktorowa Honda HF nie musi odpoczywać zimą jak inne maszyny ogrodnicze – jeśli dołączymy do niej lemiesz, zyskujemy nową funkcjonalność – odgarnianie śniegu, szybko i sprawnie.  

Poradnik dom i ogród

Grudzień 2018

Listopad 2018

Październik 2018

Wrzesień 2018

Sierpień 2018

Lipiec 2018

Czerwiec 2018

Maj 2018

Kwiecień 2018

Marzec 2018

Maj 2016

Kwiecień 2016

Luty 2018

Styczeń 2018

Grudzień 2017

Listopad 2017

Październik 2017

Wrzesień 2017

Sierpień 2017

Lipiec 2017

Marzec 2016

Luty 2016

Czerwiec 2017

Maj 2017

Kwiecień 2017

Grudzień 2016

Listopad 2016

Październik 2016

Wrzesień 2016

Sierpień 2016

Lipiec 2016

Czerwiec 2016