Robot koszący Honda Miimo
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Honda Miimo – samodzielny robot koszący


Zapraszamy na dedykowaną stronę
poświęconą robotom koszącym

www.miimo.pl


Najbardziej nowoczesną receptą dla właścicieli trawników i profesjonalistów na koszenie trawy -  prawidłowe i zarazem bez osobistego zaangażowania - jest robot koszący. To nowoczesne urządzenie nie tylko stale utrzymuje trawę na tej samej wysokości, ale także zapewnia poczucie wolności w ogrodzie, a przede wszystkim zwraca cenny czas wcześniej poświęcany na koszenie.


Robot koszący to jeden z najbardziej praktycznych wynalazków, który może na zawsze zmienić styl życia. Dzięki niemu można mieć piękny, gęsty trawnik, po którym chodzenie boso sprawia przyjemność, a jednocześnie jego pielęgnacja w ogóle nie absorbuje naszej uwagi. Inteligentny, samodzielny robot koszący stał się praktycznym elementem codziennego życia uwalniającym od obowiązku koszenia. Odzyskany czas można poświęcić rodzinie i dzieciom, przeznaczyć na relaks i spotkania towarzyskie. Powrót z urlopu też zyskuje dodatkowy aspekt przyjemności, gdy mamy świadomość, że robot-asystent pod naszą nieobecność sumiennie zajmował się koszeniem. Profesjonaliści natomiast zyskują praktyczne narzędzie do lepszej organizacji czasu pracy i zwiększenia rentowności swoich usług.


Honda Miimo to inteligentny, po japońsku pracowity i praktycznie bezgłośny robot do koszenia trawników o powierzchni do 4 000 m2:

  • Miimo 40 oraz Miimo 40 Live – rekomendowana powierzchnia koszenia do 400 m2
  • Miimo 70 Live - rekomendowana powierzchnia koszenia do 700 m2
  • Miimo 310 - rekomendowana powierzchnia koszenia 400 - 1 500 m2
  • Miimo 520 - rekomendowana powierzchnia koszenia 800 – 3 000 m2
  • Miimo 3000 - rekomendowana powierzchnia koszenia 1 000 – 4 000 m2
  • Miimo 3000 Live - rekomendowana powierzchnia koszenia 1 000 – 4 000 m2


Idealnym  sposobem koszenia przydomowych trawników są najnowsze modele Miimo 40 i wersje SMART – Miimo 40 Live oraz Miimo 70 Live, które komunikują się za pomocą sieci GSM, a za pośrednictwem aplikacji Alexa również z systemami tzw. inteligentnych domów. Podobnie wygodnym zarządzaniem wyróżnia się Miimo 3000 - jest sterowany za pomocą smartfona w technologii Bluetooth oraz Miimo 3000 Live – jest wyposażony w innowacyjne oprogramowanie Set-Up Wizard, moduł TCU zapewniający łączność z GPS i dokładną lokalizację robota, funkcję Geofence. Miimo 3000 Live komunikuje się z siecią komórkową GSM 3G/4G, a dzięki temu można za pomocą przejrzystej aplikacji Mii-monitor na telefon lub tablet zdalnie śledzić jego pracę i zarządzać jego ustawieniami z każdego miejsca na naszej planecie. Stałe połączenie z siecią GSM zapewnia także zdalne serwisowanie, co oznacza oszczędność czasu właściciela robota i lepszą jakość usług serwisowych. Honda Miimo 3000 Live rozumie także podstawowe polecenia głosowe właściciela i współpracuje z aplikacją Alexa. Honda Miimo 3000 Live otrzymał Złoty Medal oraz GRAND PRIX na Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2022.

Do koszenia powierzchni powyżej 4 000 m2 aż do 62 500 m2 przeznaczony jest System MULTI MIIMO 3000 - łatwy w instalacji i sterowaniu system zarządzania kilkoma (minimum dwoma) robotami Honda Miimo 3000 koszącymi jednocześnie na tym samym obszarze oznaczonym jedną pętlą przewodu granicznego. Za zarządzanie pracą robotów odpowiedzialny jest Moduł Multi Miimo Box, który generuje pojedynczy sygnał graniczny dla całego obszaru otoczonego przewodem granicznym.

Zapraszamy na dedykowaną stronę
poświęconą robotom koszącym 
www.miimo.pl