Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Rozpoczęła się kalendarzowa jesień i wraz z nią najlepszy sezon na połów drapieżników. Gdy szczupaki, sandacze, okonie zwiększają aktywność przed zimą intensywnie żerując, zwiększa się szansa na złowienie grubej ryby, a im większy okaz, tym większa satysfakcja. Jesień to również pora na połowy metodą spinningu. Osobników większych rozmiarów najlepiej jest szukać w jeziorach i dużych zbiornikach wodnych.

Nadchodzą te pory roku, podczas których skutki ewentualnych podtopień są najbardziej dotkliwe. Jesienne deszcze, zimowe opady i wiosenne roztopy często przyczyniają się do gromadzenia się nadmiaru wody w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych, a chłodne temperatury dodatkowo utrudniają życie w takich warunkach i usuwanie skutków podtopień. Zagrożenie podtopieniami zwiększa dodatkowo niedrożność okolicznych rowów czy niewydolność kanalizacji podczas intensywnych opadów czy szybkiego topnienia śniegu.

Agregaty prądotwórcze należą do najbardziej poszukiwanych urządzeń. Powodem jest chęć posiadania własnego źródła prądu, które zapewnia niezależność od dostaw energii elektrycznej z sieci i w każdych warunkach pogodowych czy terenowych. Ważne, by agregat był oryginalnej produkcji, znanej marki, niezawodny i by niezależnie od okoliczności produkował prąd bezpieczny dla odbiorników.

Wielofunkcyjność to najbardziej praktyczna i coraz częściej oczekiwana zaleta maszyny. Celem jest wygoda użytkownika, który jedną maszyną może wykonać optymalny zakres prac i nie musi organizować dodatkowej przestrzeni na jej przechowywanie. Jedną z wielofunkcyjnych propozycji maszyn w naszej ofercie jest glebogryzarka Honda FG 320 z dodatkowym, opcjonalnym osprzętem, jak pług, obsypnik, wyorywacz, aerator, która dzięki temu zapewnia realizację szerokiego wachlarza prac związanych z przygotowaniem podłoża pod uprawy, z poprawą struktury gleby i zwiększa efektywność uprawy warzyw.

Warunki pogodowe tegorocznego lata sprzyjają roślinom i prawdopodobnie sezon koszenia będzie wydłużony. Zazwyczaj od sierpnia trawa nie wymaga tak częstego koszenia jak na początku lata, ale w tym roku może być inaczej. Z tego też powodu zachęcamy wszystkich właścicieli kosiarek, kos, wykaszarek, robotów koszących do zadbania o swoje urządzenia w pełni sezonu ogrodniczego.

Kosy i wykaszarki są wygodnymi urządzeniami, które z reguły zastępują w koszeniu kosiarki tam, gdzie noże kosiarki ogrodowej nie mają dostępu. Często kojarzą nam się z głośnym wykaszaniem miejskich trawników o poranku, ale są kosy i wykaszarki znacznie bardziej przyjazne dla naszych uszu i otoczenia. W ofercie Honda znajduje się wyjątkowe urządzenie – wyciszona kosa UMK 450 E.

Agregaty prądotwórcze EA to rodzina niezawodnych, bardzo trwałych urządzeń z silnikami Honda na benzynę przeznaczonych do profesjonalnego, intensywnego zastosowania w trudnych warunkach. Uzupełniają ofertę agregatów Honda o mocy maksymalnej 3 kW, jak jednofazowe EA3000, EA3000 AVR, oraz wypełniają niszę bardzo pożądanych przez profesjonalistów agregatów o mocy maksymalnej 6 – 7 kW, jak jednofazowe EA6000, EA6000 AVR, EA6200 i trójfazowy EAT7000.

Obawy przed awariami sieci energetycznej, a nawet blackout’em powoduje znacznie zwiększone zainteresowanie agregatami prądotwórczymi. Taka sytuacja stwarza oszustom wymarzone okazje do sprzedaży podróbek markowych agregatów, a głównie agregatów Honda, które są uznawane za najlepsze. W trosce o Państwa bezpieczeństwo, w tym finansowe, chcemy Was uwrażliwić na fakt, że oszuści nie mają wakacji i prowadzą aktywną sprzedaż podróbek głównie na portalach aukcyjnych.

Koniec lipca i początek sierpnia to odpowiedni czas na wykonanie prac w ogrodzie, których efekty pojawią się w bliższej lub dalszej przyszłości. Warto uważnie przyjrzeć się trawie, by zdiagnozować jej kondycję po okresie upałów oraz intensywnych deszczy i przeprowadzić ewentualną rewitalizację. Należy rozważyć odpowiednie dawkowanie nawozów, a także dostosować do kondycji trawy sposób koszenia z odpowiednio ustawioną wysokością noży (Poznaj zasady sztuki koszenia) i z wyborem opcji mulczowania (Dowiedz się więcej o mulczowaniu) lub ze zbiorem pokosu do kosza.

Wakacje w pełni i, pomimo niespodziewanie chłodnych dni, długoterminowa prognoza daje nadzieję na gorące dni. Wszyscy kochamy lato, bo to czas urlopowego „nicnierobienia”, podróży samochodem i kamperem, spotkań rodzinno-towarzyskich w ogrodzie przy grillu, wolny czas na wędkowanie, off-road, itp. W każdej z powyższych sytuacji wygodnym rozwiązaniem jest podręczna, własna, przenośna lodówka kompresorowa ariesFROST, która zapewni zachowanie świeżości artykułów spożywczych, schłodzi odpowiednio napoje, a nawet wyprodukuje kostki lodu.