Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Honda Marine - Silnik zaburtowy
Sezon motorowodny dopiero nabiera tempa i najlepsze miesiące do realizacji swoich pasji wodnych w tym roku jeszcze przed nami. To dobry moment na skompletowanie nowej łodzi z silnikiem zaburtowym czy na wymianę silnika na nowy, inny model.

Kosiarka Honda IZY kosząca trawę

Koszenie to temat rzeka. Obejmuje zarówno wiedzę o tym co trawa lubi i jak powinna być pielęgnowana, jak i wiedzę o wyborze urządzenia do koszenia spełniającego indywidualne potrzeby. Wybierając kosiarkę czy robota koszącego warto zastanowić się nad głównym kryterium wyboru: cena czy jakość? Atrakcyjna cena jest pożądana dla domowego lub firmowego budżetu, ale zazwyczaj jest to strategia krótkodystansowa, ponieważ tanie urządzenia i maszyny raczej szybko kończą swój żywot.

Wiosenny trawnik
Chłodny kwiecień i początek maja nie sprzyjały zakładaniu nowych trawników. Teraz, gdy długoterminowe prognozy pogody potwierdzają wzrost temperatury, nowo zakładane trawniki mają perspektywę prawidłowego ukorzeniania się i wzrostu.

Przenośna lodówka kompresorowa ariesFROST
Pogoda w drugiej połowie maja stwarza zachęcającą perspektywę na lato do organizowania ogrodowych, działkowych i wyjazdowych spotkań przy grillu. Grillowanie nie bez powodu stało się lubianą i popularną formą spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, ponieważ nie wymaga dużego wysiłku organizacyjnego. Cały jego urok polega na spontaniczności spotkania na świeżym powietrzu. Przyjemność jest tym większa, gdy jedzenie na ruszt i napoje są przechowywane tuż obok w chłodnej temperaturze w przenośnej lodówce kompresorowej ariesFrost.

Przygotowanie robota koszącego do koszenia
Pierwsze koszenie czas zacząć. Pogodowa aura zaczęła już sprzyjać wzrostowi trawy. Przysłowiowym zielonym światłem dla koszenia jest nocna temperatura utrzymująca się powyżej +5 st. C oraz wysokość trawy na poziomie 6 – 8 cm. Przed koszeniem wskazane jest oczyszczenie trawnika z kamyków, szyszek i liści. Warto też rozważyć przeprowadzenie aeracji i wertykulacji trawnika, by stworzyć trawie optymalne warunki do zagęszczania się. Dowiedz się więcej o aeracji i wertykulacji.

Kosiarka akumulatorowa Honda
Wysokowydajny, bezszczotkowy silnik akumulatorowy o mocy 1,8 kW. Wymienny akumulator (6 Ah lub 9 Ah) z technologią Thermo Smart. Nowoczesny panel sterujący ułatwiający zarządzanie funkcjami Select Drive, Versamow, stanem naładowania akumulatora.

Przyjemność posiadania własnego ogródka ma wiele znaczeń: dla jednych jest to ważne miejsce spędzania wolnego czasu, przestrzeń niewymagająca większego nakładu pracy, dla innych synonimem ogrodu jest tylko trawnik, a dla jeszcze innych – przyjemnością jest posiadanie ogródka z rabatami kwiatów i grządkami warzyw, krzewami, drzewami, trawnikiem. Dla wielu, zwłaszcza właścicieli różnorodnych ogródków, przyjemnością jest też, a może przede wszystkim, pielęgnacja roślin, obserwacja jak rosną, kwitną i przekwitają, jak zmieniają się barwy ogrodu wraz z mijającymi miesiącami.

Po każdej zimie trawa jest osłabiona, a często także pożółkła, niejerodnorodna, przerzedzona. Są to naturalne oznaki jej osłabienia oraz chorób grzybowych, z którymi warto powalczyć. Jak tchnąć na nowo życie w nasz trawnik? Należy zacząć od wertykulacji i aeracji - zabiegów, które wykonuje się mechanicznie. Służą do tego wertykulatory i aeratory, ale najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie jednego urządzenia z wymienną częścią roboczą, jak wertykulator TV 510, TV 610 z silnikiem Honda. Profesjonalistom rekomendujemy ciągnik jednoosiowy Honda F 560C, którego ostrza można zastąpić wałem do wertykulacji.

Koszenie wysokich i bardzo wysokich traw, chwastów, karczowanie zarośli i krzewów jest wyzwaniem dla wielu maszyn koszących, ale nie dla kosiarko-karczownic Orec!
Japońskie kosiarko-karczownice Orec zbudowane są na solidnej konstrukcji ramowej, wyposażone w niezawodne silniki Honda lub Kawasaki, skrzynie biegów z blokadą mechanizmu różnicowego, przeznaczone do intensywnej pracy w trudnych warunkach.

„Najlepsze na świecie”. Taką opinię o glebogryzarkach Honda ARS słyszymy od profesjonalistów odwiedzających nasze stoiska na targach branżowych związanych z uprawą warzyw i owoców, szkółkami leśnymi. Opinia ma solidne podstawy, bo wynika z wieloletniego doświadczenia użytkowników i skuteczności systemu ARS. Dwie glebogryzarki – FF300 i FF 500 ARS – są teraz dostępne w promocyjnej cenie!