Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty

Glebogryzarka Honda FR750 ARS, standardowo stosowana do przygotowania gleby pod uprawy roślin, jest również używana na fermach drobiu. Zastępując codzienną pracę 3-4 osób, Honda FR750 umożliwia jedną z czynności związanych z prawidłową pielęgnacją ściółki:  spulchniona ściółka staje się luźna, miękka,  znaczniej szybciej wysycha i spełnia wymagania Art. 3 p. 2, DYREKTYWY RADY 2007/43/WE z dnia 28 czerwca 2007 r. (D.UE. L 182/19 z dnia 12.7.2007). Ściółka, systematycznie odświeżana co 2-3 dni pomaga utrzymać drób w zdrowej kondycji i usprawnia organizację pracy na fermie.


Honda FR750 z serii PROFI ma praktyczną szerokość roboczą 65 cm, która zapewnia swobodne poruszanie się po hali hodowlanej. Jest to maszyna z tylnym agregatem, w którym noże pracują w systemie przeciwbieżnym ARS (Active Rotary System), zapewniającym dywersyfikację kierunku obrotów noży tnących bębna glebogryzarki. Skrajne noże bębna obracają się w kierunku przeciwnym do kierunku obrotów noży wewnętrznych. Właśnie to rozwiązanie zapewnia wydajne i skuteczne rozluźnienie i wymieszanie ściółki. Maszyna jest wyposażona w górnozaworowy silnik o mocy 5,5 KM i pojemności 198 cm3, łańcuchową przekładnię napędową i zbiornik paliwa o pojemności 2,8 (umożliwia ponad 2h pracy).


Wygodne użytkowanie maszyny zapewniają 2 biegi w przód i 1 w tył, ergonomiczne i regulowane rączki kierownicy (w pionie i poziomie), blokada bezpieczeństwa oraz łatwo rozłączana blokada mechanizmu różnicowego ułatwiająca zawracanie na uwrociach.