Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty

Aeracja i wertykulacja trawnika to pierwsze prace pielęgnacyjne, których każdy trawnik potrzebuje po długiej zimie. Zabiegi te wykonuje się parę razy w sezonie, zależnie od warunków i kondycji trawy, dlatego warto mieć w swoim ogrodowym parku maszynowym urządzenie z funkcją aeracji oraz wertykulacji.

Profesjonalistom i właścicielom dużych trawników rekomendujemy aerator i wertykulator Honda F 560 o szerokości roboczej 80 cm. Jest to ciągnik jednoosiowy o konstrukcji zbudowanej na monobloku „silnik - skrzynia biegów - jednoosiowy układ jezdny”. Ciągnik jest wyposażony w 4-suwowy silnik Honda GX160 o mocy 4,8 KM i pojemności 163 cm3, łańcuchową przekładnię napędu, skrzynię biegów z 6 przełożeniami do przodu i 2 w tył, zbiornik paliwa o pojemności 2,2l zapewniający ponad 2-godzinną pracę. Uniwersalna konstrukcja F 560 umożliwiająca przyłączanie różnorodnego osprzętu zapewnia maszynie praktyczną wielozadaniowość, w tym funkcję aeratora i wertykulatora.

Innym rozwiązaniem, wygodnym dla ogrodników amatorów i właścicieli przydomowych trawników o małej lub średniej wielkości, jest zastosowanie maszyn standardowo przeznaczonych do innych prac w ogrodzie – wystarczy zastąpić ich część roboczą dodatkowym zestawem do aeracji.

To praktyczne rozwiązanie stosuje się w przypadku kosiarek Honda z serii Super Komfort oraz IZY i glebogryzarek, np. w FG 320, FG110, FG 205


od lewej: FG 110 z wałem do aeracji, Nakładka do aeracji w kosiarkach HRX, IZY

Do wertykulacji trawników wszelkich formatów przeznaczony jest wertykulator TV 510 z silnikiem Honda o mocy 4,8KM i szerokości roboczej 45 cm. Paliwo-oszczędny silnik Honda zachowuje ponad 2 tys. motogodzin żywotności i może być poddany kilku szlifom. Zapewnia wysoką wydajność w trybie 1 500 m²/h. Część robocza może być opcjonalnie wymieniona na wał aeracyjny lub wzmocniony wał aeracyjny.

wertykulator TV510

Glebogryzarka FG110 z walem do aeracji
Noże seryjne


Wał aeracyjnyWzmocniony wał aeracyjnyDo wertykulacji wykorzystywane są także glebogryzarki Honda FJ 500, wyposażone w przyjazny dla otoczenia 4-suwowy silnik Honda GX 160 o mocy 4,8 KM z udoskonalonym zapłonem elektronicznym, 2 biegi w przód i 1 do tyłu oraz regulowane rączki kierownicy. Po wymianie części roboczej, FJ 500 zapewnia sprawną wertykulację każdego trawnika.Zapraszamy także do naszego Poradnika, w którym wyjaśniamy kiedy i jak należy prawidłowo przeprowadzać zabiegi aeracji i wertykulacji trawników.