Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty

Systematyczne nawadnianie trawników, ogrodów i sadów jest jednym z kluczowych czynników wpływających na rozwój roślin i efektywne plony. Początek maja może sugerować upalne lato, a wówczas opady deszczu mogą nie zaspokoić potrzeb. W takich warunkach niezbędne jest systematyczne nawadnianie za pomocą odpowiednich systemów irygacyjnych i zraszających. Systemy te mogą być zasilane wodą z pompy, a właśnie do tego celu służą: Honda WH 20X, WX 15 czy WX 10, WB 30X. 

 


Wszystkie pompy są teraz dostępne w systemie sprzedaży ratalnej HONDA Raty 0%!
 

W ogrodnictwie, sadownictwie i rolnictwie, do nawadniania upraw służą pompy do wody czystej - woda pobierana z jezior, stawów, rzek czy zbiorników z deszczówką – wyposażone w kosze ssawne zabezpieczające przed stałymi zanieczyszczeniami. Rozważając wybór pompy do nawadniania, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wydajność i na wartość ciśnienia.


W przypadku podłączania pompy do rozbudowanego systemu nawadniającego
rekomendowany jest wybór pompy wysokiego ciśnienia, np. Honda WH 20X, doskonałej pompy ciśnieniowej do nawadniania plantacji i sadów. Służy do podawania wody na duże odległości – rzędu nawet kilkuset metrów i jest stosowana przede wszystkim do rozbudowanych systemów nawadniających i rozległych sieci zraszaczy. Dzięki niewielkim gabarytom jest bardzo łatwa w przenoszeniu i instalacji w każdym zakątku ogrodu, sadu czy terenu uprawnego. Pompuje do 450 l/min, maksymalna wysokość ssania wynosi 8 m, a wysokość podnoszenia 50 m. Wyposażona jest w niezawodny silnik Honda GX 160 o mocy 4,8 KM (3 600 obr/min.), w trwały kosz ssawny zatrzymujący większe zanieczyszczenia stałe oraz alarm olejowy informujący o zbyt niskim poziomie oleju. Pojemność zbiornika na paliwo (3,1l) zapewnia ok. 2h pracy.

Do pompowania dużych ilości wody rekomendowane są pompy o dużej wydajności. Tego rodzaju potrzeby idealnie zaspokajają pompy Honda z serii WX i WB, które znajdują szerokie zastosowanie w systemach irygacyjnych.


W nawadnianiu trawników i przydomowych ogrodów
idealnie sprawdza się WX 10 – najmniejsza z pomp Honda, która może być łączona z systemami zraszania, nawet kilkoma jednocześnie. Wytwarza wysokie ciśnienie umożliwiające podanie wody na wysokość 35 m i pompuje do 120l/min. Jest łatwa w przenoszeniu (6,1 kg) i ustawianiu w wybranym miejscu. Wyposażona jest w 4-suwowy silnik Honda GX 25 o mocy 1KM, który spełnia najbardziej restrykcyjne normy obowiązujące w Unii Europejskiej i USA (o 85% niższy poziom emisji spalin od tego emitowanego przez silnik 2-suwowy). Zastosowano w nim także system smarowania olejowego, który umożliwia pracę oraz przechowywanie urządzenia dosłownie w każdej pozycji.
Do nawadniania większych powierzchni można zastosować Honda WX 15, która podaje wodę na wysokość do 40 m, a jej wydajność wynosi 280l/min. Z masą suchą 10 kg jest także urządzeniem mobilnym – łatwym w przenoszeniu.


Do nawadniania dużych powierzchni
rekomendowane są pompy dużej wydajności, np. Honda WB 30XT – wydajność 1 100l/min. Ta najpopularniejsza pompa dla rolnictwa i ogrodnictwa, wyposażona w 4-suwowy przemysłowy silnik Honda GX 160 o mocy 4,8 KM z automatyczną dekompresją, jest przeznaczona do nawadniania i osuszania terenu. Honda WB 30 XT potwierdziła swoją niezawodność podczas okresów suszy w 2006 r. i 2015 r. Jej parametry umożliwiają podłączenie systemów nawadniających i wieloliniowych systemów taśm kroplujących. Pompa sprawdza się również w szybkim ratowaniu zalanych pomieszczeń jak piwnice czy garaże. Wytwarza wysokie ciśnienie umożliwiające podanie wody na wysokość 23 m. Jest trwała i solidna, dzięki zastosowaniu żeliwnego ślimaka i wirnika oraz systemu antywibracyjnego zmniejszającego przeniesienie naprężeń mechanicznych na całe urządzenie. Posiada też alarm olejowy i kosz ssawny zatrzymujący większe zanieczyszczenia stałe. Pojemność zbiornika na paliwo (3,1l) zapewnia ok. 2h pracy.

Zapraszamy do kontaktu z nami i z przedstawicielami naszej Autoryzowanej Sieci Sprzedaży! Odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy pompę do konkretnych potrzeb!