Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty

Jesień to, obok wczesnej wiosny, sezon na bardziej intensywną eksploatację glebogryzarek. Jest to również dobra pora do podsumowania mijającego sezonu i weryfikację swoich potrzeb. W efekcie może się okazać, że potrzebna jest nowa, bardziej nowoczesna, a może i wielozadaniowa glebogryzarka na kolejne lata. W naszej ofercie glebogryzarek Honda   - Mini/Hobby, Profi, Profi+, Super Komfort ARS  - każdy znajdzie TĘ właściwą, dostosowaną do konkretnych potrzeb.


Glebogryzarka powinna być dostosowana przede wszystkim do wielkości powierzchni pracy, do intensywności eksploatacji i zakresu zastosowania. Warto pamiętać, że glebogryzarka służy do spulchnienia i napowietrzenia podłoża pod uprawy, ale sprawdza się także w mieszaniu gleby z nawozami czy kompostem. Może być stosowana jak Honda FR750 ARS  na fermach drobiu do prawidłowej pielęgnacji ściółki, czy jak Honda FJ 500, po dołączeniu lemiesza do odśnieżania  - do usuwania śniegu. Natomiast ciągniki jednoosiowe Honda F 720  i Honda F 560, dostosowane do łączenia ich z szeroką gamą dodatkowego osprzętu, stają się maszynami wielozadaniowymi co znacznie zwiększa zakres ich eksploatacji przez cały rok.

Wszystkie glebogryzarki Honda są wyposażone w paliwooszczędne i niezawodne silniki Honda, zbiorniki paliwa o pojemności dostosowanej do konstrukcji i przeznaczenia, by zapewnić optymalny czas pracy na jednym tankowaniu, części robocze najwyższej jakości zwiększające wydajność maszyn oraz nowe rozwiązania ułatwiające ich obsługę i serwisowanie.Osobom uprawiającym ogródek amatorsko do przygotowywania podłoża na wąskich rabatach i już uprawianej ziemi, rekomendujemy najmniejsze glebogryzarki Honda Hobby, np.:

  • Honda FG 110  o szerokości roboczej 23 cm. To „mechaniczny szpadel” i opcjonalnie – aerator.
  • Honda FG 205  – o szerokości roboczej 45 cm, rekomendowana do pracy na glebach lekkich i średnich. Łączona z dodatkowym osprzętem pełni rolę wertykulatora, aeratora, kultywatora, obsypnika czy odśnieżarki.
  • Honda F 220  to glebogryzarka o szerokości roboczej 45 cm, która z dodatkowym osprzętem służy także do wertykulacji i aeracji, do odśnieżania. Współpracuje z pługiem do orki, kultywatorem, obsypnikiem.
Osobom uprawiającym ogródek amatorsko oraz profesjonalistom do szybkiego spulchnienia podłoża o średniej i dużej powierzchni polecamy:

  • Najnowszą w naszej ofercie glebogryzarkę Honda F 320. Szerokość robocza 80 cm. Wyposażona jest w paliwo-oszczędny i przyjazny dla otoczenia silnik Honda GP 160, biegi w przód/tył, regulację rączek w pionie i poziomie, przednie koło podporowe.Osobom zawodowo związanym z uprawą ziemi i profesjonalną pielęgnacją zieleni rekomendowane są profesjonalne glebogryzarki stosowane do pracy w małych gospodarstwach ogrodniczych i rolnych, w zakładach ogrodniczych, szkółkach drzew i krzewów,  przy uprawach roślin ozdobnych.


  • PROFI: Honda FJ 500 SER i Honda FJ 500 DER to maszyny z silnikiem Honda o mocy maks. 4,8 KM oraz wygodną i praktyczną regulowaną szerokością roboczą 35/63/90 cm. Wyposażone w regulację prędkości obrotowej ostrzy, ostrza i tarcze ochronne o nowym kształcie, wrzeciona między, sześciokątne osie,  regulację pozycji rączek.
  • PROFI+: Glebogryzarki Honda F 560 i F 720  są przeznaczone dla ogrodników, warzywników, sadowników, szkółkarzy oraz firm tworzących i pielęgnujących ogrody. Mogą być łączone z dodatkowym osprzętem.


 


Szkółkarzom, sadownikom, właścicielom szklarni, upraw tunelowych i małych gospodarstw rolnych rekomendujemy glebogryzarki wyposażone w system ARS -  Active Rotary System.


  • FF 300 ARS  o szerokości roboczej 29-36 cm.
  • FF 500 ARS o szerokości roboczej 40-45 cm.
  • FR 750 ARS  o szerokości roboczej 65 cm. Służy do pracy na bardzo ubitej glebie, ale jest też stosowana na fermach drobiu do pielęgnacji ściółki, dzięki czemu ściółka staje się luźna, miękka,  znaczniej szybciej wysycha i spełnia wymagania Art. 3 p. 2, DYREKTYWY RADY 2007/43/WE z dnia 28 czerwca 2007 r. (D.UE. L 182/19 z dnia 12.7.2007).