Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty

Przycinanie, formowanie żywopłotów, krzewów, topiarów wykonuje się, zależnie od gatunku roślin, kilkakrotnie w roku. Październik jest wskazanym terminem na formowanie żywopłotów i szpalerów grabowych oraz bukowych – gatunków liściastych, do przycinania których rekomendowane są nożyce. Od czego zależy wybór nożyc? 

Od wysokości krzewów i średnicy gałązek oraz funkcjonalności i niezawodnej jakości narzędzia. Ważne, by nożyce były dostosowane do potrzeb i jak nożyce Honda zapewniały komfort oraz bezpieczeństwo pracy, łatwą obsługę, niskie koszty eksploatacji, a ich serwisowanie ograniczało się do przeglądów wymaganych Umową Gwarancyjną.Do żywopłotów i krzewów, których górna pozioma płaszczyzna jest w zasięgu ręki, polecamy nożyce spalinowe Honda HHH25D-60E, Honda HHH 25D-75E oraz nożyce akumulatorowe Honda HHHE 61 LE.

Osobom, które potrzebują narzędzi o szerszym zakresie funkcjonalności rekomendujemy nożyce krótkie SSHE SE i długie SSHE LE z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool.

Do cięcia gałązek o średnicy do 19 mm służą nożyce Honda HHH25D-60E  - jest to urządzenie spalinowe, ale wyposażone w przyjazny dla środowiska i lekki silnik mini 4-suwowy Honda o mocy maks. 1KM (ponadnormatywnie obniżony poziom emisji spalin) oraz obustronne ostrze o długości 55 cm. Takie samo przeznaczenie mają nożyce spalinowe Honda HHH 25D-75E, wyposażone w taki sam silnik oraz dwustronne ostrza o długości 69 cm. Profesjonalistom i ogrodnikom, którzy przycinaniu krzewów muszą poświęcić dużo czasu polecamy dodatkowo Elephant’s Trunk czyli balanser do nożyc - specjalny stelaż chroniący kręgosłup, barki i ręce podczas długotrwałej pracy.

Nożyce Honda HHH25D-60E


Do cięcia gałązek o średnicy do 22 mm przeznaczone są nożyce akumulatorowe Honda HHHE 61 LE  czyli dwustronne stalowe ostrze o długości 61 cm i grubości 1,8 mm zasilane akumulatorem litowo-jonowym o napięciu 56V. Ta „cicha energia” ma zwiększoną odporność na wilgoć. Jest to jedno z wielofunkcyjnych rozwiązań do pielęgnacji zieleni, ponieważ ten sam akumulator można wymiennie łączyć z wykaszarką i dmuchawą.

Najbardziej praktyczną propozycją jest wielofunkcyjne narzędzie Honda Versatool, w którym jednostka napędowa pracująca na 4-suwowym silniku Honda o mocy maks. 1/1,3 KM, jest wymiennie łączona z 7 częściami roboczymi, w tym z nożycami krótkimi SSHE SE i długimi SSHE LE.
Krótkie to dwustronne ostrze o dł. 55 cm służące do przycinania gałązek o średnicy do 15 mm z regulacją kąta pracy 54° ułatwiającą pracę w przypadku większych powierzchni żywopłotu.

Długie to również dwustronne ostrze o dł. 55 cm (z przedłużką o dł. 60 cm), które służą do przycinania gałązek o średnicy do 24 mm. Szeroki zakres rozstawu kąta pracy (90°) zapewnia łatwe przycinanie wysokich szpalerów w każdej płaszczyźnie. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość łączenia nożyc krótkich i długich z tą samą jednostką napędową oraz zwiększenie zasięgu pracy za pomocą  przedłużek (50 cm lub 100 cm).
   
Zapraszamy do naszej Autoryzowanej Sieci Sprzedaży! Nasi wykwalifikowani przedstawiciele doradzą najlepszy wybór nożyc i odpowiedzą na wszelkie Państwa pytania.