Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty

Stosowane na placu budowy elektronarzędzia i maszyny elektryczne wymagają zasilania i wielu sytuacjach to właśnie odpowiedni agregat prądotwórczy  jest wygodnym rozwiązaniem – najczęściej jako zapasowe i dodatkowe źródło energii elektrycznej. Do najlepiej sprawdzonych w praktyce na placach budowy i podczas prac remontowych należą jednofazowe agregaty Honda EC3600  na benzynę (moc maks. 3,6 kW) i Honda EC5000  (moc maks. 5 kW) oraz trójfazowe agregaty na benzynę - Honda ECT7000F  (moc maks. 7,0 kVA (400V)/ 4,0 kW (230V)) oraz ECT7000P  (moc maks. 7,0kVA (400V)/ 4,0 kW (230V).
Planując zakup agregatu do zasilania elektronarzędzi należy uprzednio upewnić się czy owe narzędzia są jedno- czy trójfazowe. Należy też sprawdzić i podsumować moc zasilanych odbiorników, by moc maks. agregatu była większa od tej wartości. Warto pamiętać, że elektronarzędzia i urządzenia z silnikiem elektrycznym, zwłaszcza starsze modele i te słabszej jakości, mogą mieć zwiększony, nawet trzykrotnie, pobór prądu rozruchowego.  

Jeśli są to odbiorniki jednofazowe niewymagające dodatkowej stabilizacji napięcia – rekomendujemy:Honda EC3600, który jest dobrze sprawdzonym na placach budowy źródłem zasilania elektronarzędzi. Cieszy się uznaniem zarówno profesjonalistów z firm budowlano-remontowych jak i pasjonatów majsterkowania. Agregat o mocy maks. 3,6 kW jest wyposażony w przeciążeniowy wyłącznik termiczny prądnicy. Paliwo-oszczędny silnik Honda GX270 i duży zbiornik paliwa o pojemności 5,3l zapewniają niezawodne zasilanie odbiorników przez 3h. V-amortyzatory zabezpieczają układ silnik-prądnica przed zerwaniem podczas transportu lub pracy w trudnych warunkach. Opcjonalnie, agregat może być doposażony w praktyczny licznik motogodzin oraz zestaw transportowy.
Honda EC5000  o mocy maks. 5 kW, przeznaczony do zasilania szerokiej gamy elektronarzędzi. Jest wyposażony w 3 gniazda AC (2 x 16A, 1 x 32A), v-amortyzatory, przeciążeniowy wyłącznik termiczny prądnicy, a dodatkowa osłona tłumika skutecznie wycisza pracę paliwooszczędnego silnika Honda GX 390. Opcjonalnie, agregat może również być wyposażony w licznik motogodzin i zestaw transportowy.
Jeśli w grupie odbiorników do zasilania jest jeden trójfazowy, to do ich zasilania należy wybrać  agregat trójfazowy, np. Honda ECT7000F  o mocy maks. 7,0 kVA (400V) / 4,0 kW (230V) rekomendowany do urządzeń niewymagających stabilizacji napięcia oraz ECT7000P  z podwyższonym stopniem ochrony prądnicy IP54 i układem stabilizacji napięcia AVR. Jest to najbardziej popularny i najlepiej sprawdzony agregat do zasilania odbiorników stosowanych na placach budowy a także w warsztatach. Wyposażony jest w 1 gniazdo trójfazowe 400V 16 A i 2 gniazda jednofazowe 230v 16 A oraz v-amortyzatory - gumowe elementy ustawione pod kątem 45° chroniące układ silnika i prądnicy przed zerwaniem podczas pracy w ciężkich warunkach lub w transporcie. Bezpieczeństwo pracy dodatkowo zwiększa osłona tłumika i przeciążeniowy wyłącznik termiczny prądnicy. Licznik motogodzin i zestaw transportowy są elementami dodatkowego wyposażenia agregatu.