Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty

Piękny trawnik wokół domu, w ogrodzie wpływa na poprawę jakości naszego życia  - jest naturalną fabryką tlenu, filtrem oczyszczającym powietrze z kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń cywilizacyjnych. Tłumi hałas, reguluje wilgotność powietrza, współtworzy naturalne miejsce relaksu. Wiosna sprzyja zakładaniu trawników, a w naszej ofercie znajdują się wszystkie niezbędne urządzenia  do sprawnego stworzenia zdrowego i efektownego trawnika.


Prawidłowe zakładanie trawnika powinno być przeprowadzone w kilku etapach, takich jak: przygotowanie podłoża, wysiew nasion, nawożenie, wałowanie, podlewanie i pierwsze koszenie, które wyjaśniamy w naszym Poradniku.

Glebogryzarka Honda

1. Przygotowanie podłoża – proponujemy glebogryzarki do spulchniania każdego rodzaju gleby i  mieszania ich z nawozem, a których szerokość roboczą należy dobrać pod kątem wielkości powierzchni przyszłego trawnika. Na wąskich pasach ziemi sprawdza się SSCL E  z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool o szerokości roboczej 20 cm; do podłoża o średniej i dużej powierzchni rekomendujemy FG 320  o szerokości roboczej 80 cm oraz FJ500 z regulowaną szerokość roboczą w zakresie 35/63/90 cm.

Glebogryzarka Honda

2. Oczyszczenie terenu z liści i innych pozostałości roślinnych - proponujemy dmuchawę Honda HHB 25E lub SSBL E  z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool.

Dmuchawa Honda

3. Formowanie trawnika – do wytyczania kształtu i granic trawnika warto wybrać bardzo praktyczną i efektywną krawędziarkę SSET E  z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool.

Krawędziarka Honda

4. Nawadnianie – proponujemy pompy Honda, tj. Honda WH 20X, Honda WX15, Honda WX10.

Motopompa Honda

5. Pierwsze koszenie - trawę kosimy po raz pierwszy, gdy źdźbła osiągną wysokość 8-12 cm, a trawę należy kosić do wysokości 5-6 cm. Należy to robić delikatnie, by uniknąć wyrywania źdźbeł roślin. Do koszenia proponujemy robota koszącego Honda Miimo, bardzo szeroki wybór kosiarek i kosy Honda.

Kosiarka Honda

Honda Miimo

Życzymy Państwu, by wasze trawniki zawsze zachwycały swoim wyglądem i stały się ulubionym miejscem relaksu!