Honda Polska - Samochody  Honda Polska - Motocykle
Twój koszyk jest pusty

Sezon na sprzątanie liści już się rozpoczął. Jest to praca żmudna i powtarzalna dzień po dniu aż do zimy…Ze względu na oszczędność czasu, który trzeba będzie tej pracy poświęcić, efektywność i wygodę polecamy kilka rozwiązań Honda – dla każdego według potrzeb: dmuchawy, a także najnowsze modele nowoczesnych kosiarek HRX i HRG, kosiarki traktorowe nowej generacji Honda HF 2417  i HF 2622.
Do sprawnego sprzątania liści na każdej powierzchni ogrodu – trawników, rabat kwiatowych, iglaków płożących, tarasów, ścieżek oraz chodników, alei parkowych, parkingów czy peronów kolejowych przeznaczone są lekkie i łatwe w obsłudze dmuchawy:

 • przyjazna dla otoczenia dmuchawa spalinowa HHB 25E z niezawodnym silnikiem Honda (1 KM, wydajność 600 m3/h, prędkość wylotowa  70m/s) z systemem EASY START,
 • ekologiczna dmuchawa akumulatorowa HHBE 81 BE umożliwiająca pracę w 3 trybach – podstawowym (prędkość strumienia powietrza 72 km/h, wydajność 420m3/h), wysokiej mocy (120 km/h, 650 m3/h) i Turbo (148 km/h, 810 m3/h)
 • wygodna dmuchawa SSBL E  z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool rekomendowana przede wszystkim osobom potrzebującym praktycznego narzędzia do kompleksowej pielęgnacji zieleni.
Do szybkiego usuwania liści z powierzchni trawiastych przeznaczone są również nowoczesne wielozadaniowe kosiarki spalinowe Honda, np.:

 • Honda HRX 476, o szerokości roboczej 47 cm, wyposażona m. in. w układ podwójnych noży MicroCut i system Smart Drive płynnie regulujący prędkości jazdy. Teraz maszyna dostępna jest w atrakcyjnej cenie 2 950 zł ,
 • Honda HRX 537 VYE, HRX 537 VKE  o szer. koszenia 53 cm, z systemem sterowania napędem Select Drive i również z układem podwójnych noży,
 • najnowszy model kosiarek Honda z linii IZY HRG 466 SKEP  o szerokości roboczej 46 cm, wyposażona w system podwójnych noży MicroCut i zestaw mielący Versamow,
 • kosiarki traktorowe HF 2417  o szerokości roboczej 102 cm i HF 2622  o szerokości koszenia 122 cm wyposażone w opcję mulczowania, system synchronizacji podwójnych noży oraz  innowacyjny system Optiflow umożliwiający silniejszy i linearny przepływ powietrza, który efektywniej zasysa liście do kosza.

 
Wszystkie powyższe kosiarki posiadają wielostopniowe systemy regulacji wysokości koszenia, co nie tylko zapewnia prawidłowe koszenie na wysokości adekwatnej do kondycji trawy, ale także, po ustawieniu noży na najwyższym poziomie, zbieranie liści bez konieczności koszenia.Profesjonalistom rekomendujemy także zamiatarkę rotacyjnę FBZ 120  (szer. robocza 120 cm) łączoną z ciągnikiem jednoosiowym Honda F 720  za pomocą WOM. Urządzenie o szerokości roboczej 120 cm jest stosowane z lub bez pojemnika. Opcja z pojemnikiem sprawdza się głównie w szybkim zbieraniu liści, piasku, żwiru, itp. Do zbierania zanieczyszczeń i odśnieżania stosowana jest wersja bez pojemnika. Zamiatarka wyposażona w specjalny system szczotek o różnej gęstości i twardości, których prędkość obrotowa jest mechanicznie dostosowywana do ilości liści do uprzątnięcia. Regulowana jest też wysokość szczotek oraz kąt zamiatania co umożliwia dokładne usunięcie liści z miejsc trudno dostępnych, np. przy krawężnikach. W przypadku użycia zamiatarki bez pojemnika, ustawienie kąta pracy szczotek umożliwia ustawienie odkładu na lewo, prawo lub prosto.

 
Zapraszamy do odwiedzenia przedstawicieli naszej Autoryzowanej Sieci Sprzedaży!

Zdrowe, całe lub rozdrobnione, liście można praktycznie wykorzystać w ogrodzie i domu na wiele sposobów:

 • do osłony wrażliwych na zimowe warunki roślin,
 • do ściółkowania roślin i gleby - do tej roli najlepiej nadają się rozdrobnione liście,
 • do kompostownika,
 • jako domki dla jeży,
 • do izolacji cieplnej doniczek.