Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Nowoczesny świat Aries Power Equipment - niezawodnej i wygodnej techniki o najlepszych parametrach użytkowych.
Firma Aries Power Equipment – Generalny Dystrybutor maszyn i urządzeń Honda do ogrodu i domu, karczownic Orec w Polsce wraz z autoryzowanymi partnerami biznesowymi otwiera nowy rozdział proponując w ofercie wiele nowych produktów oraz najnowszych rozwiązań w technice ogrodowej, które znacząco zwiększają efektywność i komfort użytkowania maszyn.


Na początku marca 2020r. odbyło się ogólnopolskie spotkanie Aries Power Equipment z partnerami biznesowymi – Autoryzowanymi Dilerami, którzy na co dzień doradzają klientom i przyszłym użytkownikom maszyn trafny wybór urządzeń właściwie dostosowanych do konkretnych potrzeb oraz świadczą szeroki zakres usług posprzedażowych. Celem spotkania była  analiza nowych oczekiwań klientów, a przede wszystkim prezentacja trendów rynkowych i nowości oferty.

Partnerstwo biznesowe i zaufanie

W spotkaniu połączonym ze szkoleniem uczestniczyło blisko 200 osób, w tym przedstawiciele Honda Motor Europe LTD, dla których Polska jest jednym z najważniejszych partnerów w Europie.- Szkolenia handlowe i serwisowe, które organizujemy cyklicznie w małych grupach, mają ogromne znaczenie ze względu na jakość obsługi użytkowników dostarczanych przez nas maszyn. Solidna frekwencja na ogólnopolskim spotkaniu potwierdza potrzebę również szerokiej formy relacji biznesowych. Każde z tych spotkań traktujemy bardzo poważnie. Przekazujemy całą wiedzę na temat oferty, by partnerzy czuli się rzetelnie przygotowani do obsługi swoich klientów. Wszystkim nam bowiem zależy, i na tym polega między innymi partnerstwo biznesowe oraz wzajemne zaufanie, by każdy klient i użytkownik urządzeń był w najwyższym stopniu zadowolony z otrzymanej pomocy, profesjonalnej porady i obsługi. Cieszę się także z coraz liczniejszej grupy młodego pokolenia, które energicznie wkracza na rynek i przyczynia się do ciągłości rozwoju lokalnego biznesu.”powiedział Paweł Porucznik, Dyrektor Generalny Aries Power Equipment.Aries Power Equipment od blisko trzech dekad wprowadza na polski rynek maszyny i urządzenia Honda oraz wielu innych renomowanych japońskich i światowych producentów. Współpracując z najlepszymi na świecie producentami, firma zbudowała w Polsce silną pozycję rynkową zaufanego dostawcy maszyn i urządzeń HONDA  - kosiarek, kos, robotów koszących Honda Miimo, glebogryzarek, agregatów prądotwórczych, pomp, odśnieżarek, silników zaburtowych. W ofercie firmy znajduje się także profesjonalny zestaw maszyn MULITPRO oraz zestaw maszyn do pielęgnacji boisk z nawierzchnią syntetyczną, maszyny budowlane MIKASA, motopompy MATSUSAKA i DAISHIN, agregaty prądotwórcze HIMOINSA i EUROPOWER, wysokoprężne silniki KUBOTA.

Trendy rozwoju techniki ogrodowej i nowości w ofercie

Rozwój techniki ogrodniczej jest ściśle powiązany ze stylem życia i pracy użytkowników oraz związanymi z tym oczekiwań. „Technika musi wyprzedzać potrzeby użytkowników, amatorów i profesjonalistów, i jednocześnie musi spełniać najnowsze normy międzynarodowe. Najważniejszym trendem branży jest cicha energia czyli urządzenia bateryjne, które w przyszłości zastąpią maszyny elektryczne zasilane z sieci energetycznej za pomocą przewodu i, w pewnym stopniu, spalinowe. W tym segmencie, rozwój techniki postępuje w czterech kierunkach. Jeden z nich to  udoskonalanie baterii, czyli zwiększanie jej pojemności i wydajności oraz wydlużanie jej żywotności. Kolejne kierunki to zmniejszanie rozmiarów i maksymalne ułatwienie obsługi, które w segmencie robotów koszących polega na udoskonalaniu zarządzania za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne. Idealnym tego przykładem są nowości Honda - kosiarki akumulatorowe IZY-ON, w tym jeden model z funkcją mulczowania oraz nowe modele robota koszącego, czyli Honda Miimo 40. Pozostałe istotne trendy w technice ogrodowej polegają na zapewnieniu multifunkcjonalności oraz łatwości przechowywania.”wyjaśnia Paweł Porucznik.

Oferta Aries Power Equipment jest stale rozwijana o nowe marki i maszyny oraz najnowsze rozwiązania już dystrybuowanych marek. W ubiegłym roku do oferty włączone zostały wyjątkowo wydajne i skuteczne karczownico-kosiarki OREC do wysokich traw, łąk i zarośli, elektryczne pompy zatapialne ze stali nierdzewnej WA Aries Pump oraz przenośne banki energii Jackery Explorer.


Wśród nowości Honda 2020 pojawiają się maszyny do koszenia, które wpisują się w najważniejsze trendy rozwoju techniki ogrodowej:

Miniaturowe modele inteligentnego robota koszącegoHonda Miimo 40 i Honda Miimo 40 Live przeznaczone do koszenia małych trawników o powierzchni do 400 m2, posiadające nowe umiejętności jak zapamiętywanie mapy trawnika i ostatniego miejsca koszenia przed naładowaniem baterii, obliczanie powierzchni koszenia, łączenie się ze smartfonem i systemami inteligentnego domu. Nowe modele zyskały także na szybkości pracy – powierzchnię 400 m2 skoszą w pół dnia. Programowanie oraz instalacja w ogrodzie została maksymalnie uproszczona tak, by użytkownik mógł to zrobić samodzielnie i sprawnie.

Kosiarki akumulatorowe Honda IZY-ONHRG 416XB
(szer. koszenia 41 cm) oraz HRG 466XB  (szer. koszenia 46 cm), których silniki bezszczotkowe wykonane z aluminium (mniejsza waga!) o mocy 1 kW (HRG 416 XB) i 1,8 kW (HRG 466 XB) są  zasilane jednym z 3 akumulatorów o mocy 4 Ah, 6 Ah (napięcie zasilające 24A)  i 9 Ah (napięcie zasilające 45A). Kosiarka HRG 416 XB z akumulatorem 4 Ah rekomendowana jest koszenia trawników o małej i średniej powierzchni. HRG 466 XB z mocniejszym akumulatorem 6 Ah (wydajność 485 m²) lub 9 Ah (wydajność 730 m²) zalecana jest do dużych trawników oraz profesjonalistom. Kosiarka ta jako jedyna obecnie na rynku jest wyposażona w integralny system selektywnego mulczowania.

2 modele profesjonalnej kosy spalinowej


Honda UMK 450 E UEET
/ Honda UMK 450 E XEET. Kosy wyposażone są w nowoczesne 4-suwowe silniki Honda GX 50 o mocy maks. 2 KM, które ponadnormatywnie spełniają międzynarodowe standardy głośności i emisji spalin i mogą być stosowane w przestrzeniach zurbanizowanych. Posiadają także wygodny uchwyt rowerowy oraz trwały, wymienny system tnący: głowicę żyłkową Tap & Go (szer. cięcia 444 mm)  i w ostrze 3 zębne (szer. koszenia 303 mm). Przeznaczone są do koszenia traw jak i chwastów o mocnych zdrewniałych łodygach. Dodatkowym udogodnieniem UMK 450 E XEET jest specjalny system antywibracyjny, na którym jest zamontowany uchwyt rowerowy.

„Naszą główną dewizą jest jakość bez kompromisów, dlatego w wyborze maszyn i urządzeń, które dostarczamy na polski rynek, kierujemy się kryteriami kluczowymi dla użytkowników, jak gwarancja niezawodności i wieloletniej eksploatacji, sprawdzona jakość, innowacyjność techniczna, łatwość obsługi, przyjazne dla środowiska działanie maszyn i profesjonalna obsługa.”dodaje Paweł Porucznik.