Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Koniec roku i miesiące zimowe to idealny czas na przeprowadzenie posezonowej i corocznej kontroli stanu technicznego urządzeń i maszyn. Posezonowa kontrola dotyczy tych urządzeń, które były intensywnie eksploatowane od wiosny do końca jesieni. Coroczna kontrola stanu technicznego dotyczy wszystkich maszyn i urządzeń, i jest obowiązkowa dla urządzeń objętych gwarancją, ponieważ od tej kontroli zależy utrzymanie gwarancji lub przedłużenie okresu gwarancji. Cel przeglądów technicznych jest jeden – wydłużenie żywotności urządzenia. Warto zatem już teraz zarezerwować termin w Autoryzowanym Serwisie, by uniknąć oczekiwania na swoją kolej na przedwiośniu lub wiosną.Urządzenia, które zimą nie są eksploatowane, powinny być prawidłowo przygotowane na czas postoju co stanowi element posezonowej kontroli. Dodatkowo, każde sprawdzenie stanu technicznego maszyn umożliwia szybką diagnozę, szybkie wykrycie ewentualnych usterek, prawidłowe oczyszczenie materiałów eksploatacyjnych i części roboczych. Części, które w trakcie eksploatacji w naturalny sposób ulegają zużyciu, powinny być wymienione na nowe.

Jakie mogą być konsekwencje lekceważenia przeglądów technicznych? Zanieczyszczony, uszkodzony filtr powietrza w urządzeniach spalinowych może spowodować zanieczyszczenie gaźnika, zbyt szybkie i nadmierne zużycie cylindrów, tłoków i pierścieni silnika, a także zanieczyszczenie świecy zapłonowej co z kolej prowadzi do utraty mocy silnika i większego zużycia paliwa. Natomiast zużyte, uszkodzone części tnące w kosiarkach i kosach nie będą spełniać swojej funkcji.


Warto przeczytać:


W przypadku konieczności wymiany części na nowe, rekomendujemy części oryginalne. Będzie to najlepsza decyzja i dobra inwestycja, która wpłynie na wydłużenie żywotności danego urządzenia i wygodny spokój w sezonie eksploatacji. Zastosowanie oryginalnych części zamiennych jest obowiązkowe w przypadku urządzeń i maszyn będących na gwarancji. Zamienniki i podróbki są tańsze, ale są też rozwiązaniem krótkotrwałym, bo są produkowane według jednego, uniwersalnego standardu i nie są dostosowane do parametrów danego urządzenia. Natomiast oryginalne części do maszyn i urządzeń w naszej ofercie są dostosowane w 100% do specyfiki konstrukcji danego urządzenia, dzięki czemu urządzenie będzie funkcjonować wedle założeń producenta.

Sprawdź jaki wpływ na działanie urządzeń mają części zamienne.Zapraszamy do naszych Autoryzowanych Serwisów w całej Polsce!