Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Składamy wyrazy wielkiego uznania panu Adrianowi Ziółkowskiemu, 17-letniemu strażakowi ochotnikowi z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Licheń Stary, który uratował życie tonącemu w jeziorze Licheńskim. Dzięki jego natychmiastowej reakcji, 72-letni miłośnik wędkarstwa może nadal cieszyć się życiem i oddawać się swojemu hobby.Zwykłe wędkowanie mogło zakończyć się tragedią – mężczyzna, który wypadł z przewróconej łódki, nie wypływał na powierzchnię. Pan Adrian, rozmawiający ze znajomym na brzegu jeziora, bez chwili wahania wskoczył do jeziora. Okazało się, że mężczyzna był unieruchomiony przez sznur od kotwicy owinięty wokół jego szyi, nóg i rąk, a mokra gruba odzież dodatkowo go obciążała. Znajomy pana Adriana pomógł partnerce tonącego wydostać się na brzeg, natomiast pan Adrian, nie mogąc holować tonącego do brzegu, wydostał i utrzymywał jego głowę nad powierzchnią wody. Jednocześnie krzyknął do przechodniów o wezwanie na pomoc mieszkającego w pobliżu strażaka ochotnika z OSP Licheń Stary. Przybyły Radosław Walczak pomógł wydostać mężczyznę na brzeg, któremu wraz z panem Adrianem udzielili pierwszej pomocy i wezwali pomoc medyczną.


Adrian Ziółkowski


Szczęśliwe zakończenie tego zdarzenia to efekt nie tylko umiejętności ratowniczych, a przede wszystkim godnej szacunku postawy. Pan Adrian Ziółkowski, wychowanek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Licheń Stary i Radosław Walczak, strażak ochotnik OSP Licheń Stary, rycerze Floriana z krwi i kości, są najlepszym przykładem bezinteresownej ludzkiej potrzeby niesienia pomocy. Strażacy ochotnicy z Lichenia Starego, siedmiokrotni zwycięzcy Mistrzostw Polski OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym, których jesteśmy partnerem strategicznym od pierwszej edycji, od lat przekazują młodzieży ważne życiowo wartości i uczą w ramach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej nie tylko ratownictwa, ale też i prospołecznych postaw. Obecnie MDP liczy 24 członków – dziewcząt i chłopców, którzy już teraz angażują się w codzienne życie lokalnej społeczności.

Składając panu Adrianowi wyrazy uznania, chcemy jednocześnie podziękować wszystkim strażakom ochotnikom za ich pomoc niesioną innym ludziom każdego dnia.

Nasz salon:

ul. Puławska 467, 02-844 Warszawa
tel: +48 22 894 08 90
email: pulawska@mojahonda.pl

serwis: pn-pt 08.00 - 16.00
salon: pn-pt 09.00 - 17.00