Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Po każdej zimie, niezależnie od mrozów i intensywności opadów, podłoże w ogrodzie - pod rabaty kwiatowe, grządki warzywne czy trawnik, wymaga spulchnienia, dotlenienia i dożywienia odpowiednimi składnikami. W wykonaniu tej ciężkiej pracy pomocna jest odpowiednia glebogryzarka – właściwie dobrana do wielkości powierzchni pod uprawy oraz intensywności eksploatacji maszyny.

Warto również przed zakupem nowej maszyny zastanowić się nad jej szerszym zastosowaniem, bowiem wówczas warto wybrać maszynę wielozadaniową do całorocznej eksploatacji.Do spulchniania wąskich rabat i wcześniej już uprawianej ziemi rekomendowane są glebogryzarki o szerokości roboczej 20-45 cm, np. glebogryzarka Honda SSCL E z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool (szer. robocza 20 cm), Honda FG 110 (szer. robocza 23 cm) zwana też „mechanicznym szpadlem” (może też być aeratorem po wymianie części roboczej) lub Honda FG 205 (szer. robocza 45 cm).

Do szybkiego spulchnienia podłoża o średniej i dużej powierzchni najlepiej jest wybrać Honda FG 320 (szer. robocza 80 cm), która mocą i konstrukcją dorównuje glebogryzarkom profesjonalnym i jest chętnie stosowana w przydomowych ogrodach.

Wielozadaniowe maszyny, jak Honda FJ 500 z linii PROFI o regulowanej szerokości roboczej (35/63/90 cm), dostępna w wersji FJ 500 SER i FJ 500 DER oraz Honda F 560 dostosowane są do łączenia z szeroką gamą dodatkowego osprzętu. Glebogryzarki FJ 500 wyposażone w silnik o mocy 4,8 KM z udoskonalonym zapłonem elektronicznym oraz noże o innowacyjnym kształcie zapewniające łatwiejsze zagłębianie się w ziemi są chętnie stosowane przez ogrodników, właścicieli gospodarstw rolnych i profesjonalistów zajmujących się pielęgnacją zieleni. Ciągnik jednoosiowy Honda F 560 jest również popularnym wertykulatorem i aeratorem.Do profesjonalnych prac w gospodarstwach szkółkarskich, w uprawach szklarniowych i tunelowych, małych i średnich gospodarstwach rolnych przeznaczone są glebogryzarki Honda SUPER KOMFORT - FF 300 ARS (szer. robocza 29-36 cm), FF 500 ARS (szer. robocza 40-45 cm) i FR 750 ARS (szer. robocza 65 cm) z systemem Active Rotary System. Jest to unikalny mechanizm Honda polegający na dywersyfikacji kierunku obrotów noży tnących bębna glebogryzarki, który zapewnia dokładniejsze rozdrobnienie i rozluźnienie gleby, głównie ziemi ciężkiej, ubitej czy dawno nieuprawianej. Glebogryzarki Honda FF500 i FR750 z systemem ARS są także stosowane na fermach drobiu do prawidłowej pielęgnacji ściółki.Więcej praktycznych porad na temat rodzajów gleb i sposobów poprawiania ich struktury znajduje się w naszym Poradniku, w którym również wyjaśniamy najważniejsze parametry techniczne glebogryzarek i ich wpływ na efektywność pracy.

Nasz salon:

ul. Puławska 467, 02-844 Warszawa
tel: +48 22 894 08 90
email: pulawska@mojahonda.pl

serwis: pn-pt 08.00 - 16.00
salon: pn-pt 09.00 - 17.00