Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Każda glebogryzarka – Mini Hobby, PROFI, PROFI+ i SUPER KOMFORT ARS  – jest niezawodnym asystentem ogrodnika pielęgnującego ogród dla przyjemności, dla profesjonalisty zajmującego się pielęgnacją zieleni, jak i dla osób prowadzących gospodarstwa rolne. Tylko do końca br. wszystkie glebogryzarki Honda dostępne są w Autoryzowanej Sieci Sprzedaży w wygodnym systemie sprzedaży ratalnej: 10 lub 20 rat 0%!
Podstawowym zadaniem glebogryzaki jest przygotowanie gleby pod nowe uprawy, czyli spulchnianie i napowietrzanie ziemi, mieszanie gleby z nawozami czy rozdrabnianie grud po orce. Maszyny wielofunkcyjne są przystosowane do współpracy z osprzętem i mają znacznie szerszy zakres zastosowania:

  • Glebogryzarka F 560 z serii PROFI+ jest rekomendowana jako aerator i wertykulator. Wałek odbioru mocy umożliwia przyłączanie różnorodnych przystawek – kosiarki, glebogryzarki tylnej, zamiatarki. Do F560 można także dołączać wyorywacz, sadzarkę do ziemniaków, pług z przedpłużkiem, pług do orki zagonowej, pług obrotowy, obsypnik, kultywator czy kultywator z wałem. Po dołączeniu odpowiedniej przyczepy wraz z siedziskiem można takim zestawem przewozić  materiały o masie do 500 kg.
  • FJ 500 SER i FJ 500 DER, których część roboczą o regulowanej szerokości (35/63/90 cm) można zastąpić wałem od wertykulacji, wraz z osprzętem pełnią także funkcję obsypnika, pługa do orki zagonowej, pługa z przedłużnikiem oraz odśnieżarki. Gleboryzarki te należą do najbardziej zaawansowanych technicznie maszyn Honda, których zasotowano wiele udognień ułatwiających ich obsługę oraz pracę, np.: nowatorski kształt noży ułatwia zagłębianie się zębów w glebę i zabezpiecza je przed zatykaniem się ziemią, tzw. wrzecion pomiędzy zębami w znacznym stopniu ułatwiają czyszczenie części roboczej, sześciokątny kształt osi zwiększa stabilność maszyny i wytrzymałość ostrzy, ergonomiczne i składane rączki wraz z opcją ich ustawień zapewniają wygodne prowadzenie maszyny, przednie koło transportowe (składane w trakcie pracy) ułatwia przemieszczanie glebogryzarki. Wygodnym rozwiązaniem jest też kranik spustowy w gaźniku, który ułatwia usuwanie paliwa przed dłuższym przechowywaniem maszyny, a wysokie umiejscowienie wlotu powietrza powoduje, że powietrze trafiające do silnika jest bardziej czyste co zwiększa bezpieczeństwo eksploatacji.
  • F 220 o uniwersalnej szerokości roboczej 45 cm z serii Mini/Hobby służy również do wertykulacji i aeracji, a zimą – do odśnieżania. Współpracuje również z pługiem do orki, kultywatorem czy obsypnikiem do ziemi.

          


Profesjonalistom potrzebującym wygodnych glebogryzarek przeznaczonych do pracy w gospodarstwach szkółkarskich, małych i średnich gospodarstwach rolnych, przy uprawach szklarniowych i tunelowych rekomendowane są maszyny z systemem ARS
, czyli FF 300 ARS (szer. robocza 29-36 cm), FF 500 ARS (szer. robocza 40-45 cm) i FR 750 ARS (szer. robocza 65 cm). Active Rotary System to unikalny mechanizm Honda polegający na zastosowaniu przeciwbieżnej pracy noży tnących bębna glebogryzarki co oznacza, że noże zewnętrzne obracają się w kierunku przeciwnym do kierunku obrotów noży wewnętrznych, zapewniając dokładniejsze rozdrobnienie i rozluźnienie gleby, głównie ziemi ciężkiej, ubitej czy dawno nieuprawianej.Niezawodność i wygodna konstrukcja Honda FF500 ARS i FR750 ARS umożliwia ich zastosowanie na fermach drobiu do prawidłowej pielęgnacji ściółki wymaganej Art. 3 p. 2, DYREKTYWY RADY 2007/43/WE z dnia 28 czerwca 2007 r. (D.UE. L 182/19 z dnia 12.7.2007). Praktyka potwierdza, że w takich przypadkach maszyny zastępują codzienną pracę 3-4 osób, a systematycznie odświeżana ściółka ułatwia utrzymanie drobiu w zdrowej kondycji.
   


Najmniejszą glebogryzarką Honda jest SSCL E z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool. Jest to urządzenie o szerokości roboczej 20 cm przeznaczone do przygotowania podłoża pod niewielki trawnik, uprawy warzywne, a zwłaszcza w przypadku upraw tunelowych i coraz bardziej popularnych rabatach na podwyższeniu. Sprawdza się w spulchnianiu nawet bardzo ubitej gleby i wyróżnia się dokładnością pracy.

Zapraszamy do naszych Autoryzowanych Punktów Sprzedaży, w których nasi eksperci doradzą najlepszy wybór glebogryzarki do Państwa potrzeb!


Nasz salon:

ul. Puławska 467, 02-844 Warszawa
tel: +48 22 894 08 90
email: pulawska@mojahonda.pl

serwis: pn-pt 08.00 - 16.00
salon: pn-pt 09.00 - 17.00