Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Zbliżający się koniec roku jest idealną okazją do uporządkowania spraw technicznych, którym zazwyczaj na co dzień nie poświęca się zbyt wiele uwagi, chyba że zdarzy się awaria. Najczęściej przyczyną awarii są zaniedbania, dlatego przypominamy o konieczności „pielęgnacji” strony technicznej maszyn, ich prawidłowego zabezpieczenia na czas zimy. Należy zawsze pamiętać, że prawidłowa konserwacja i eksploatacja maszyn wydłuża ich żywotność. Już teraz warto zarezerwować termin w Autoryzowanym Punkcie Serwisowym, dzięki czemu unikniemy długiego oczekiwania na usługę tuż przed wiosną, gdy większość użytkowników glebogryzarek i kosiarek zgłasza swoje maszyny do serwisu.
Priorytetem przygotowania maszyn do zimowego przechowywania jest przegląd urządzeń do koszenia, które do kwietnia/maja przyszłego roku nie będą używane. W przypadku urządzeń spalinowych przede wszystkim należy opróżnić i oczyścić zbiornik paliwa i gaźnik, wymienić olej, sprawdzić filtr powietrza i wymienić go w przypadku zużycia lub uszkodzenia, sprawdzić stan świecy zapłonowej.W kosiarkach spalinowych dodatkowo należy sprawdzić stan noży, działanie dźwigni sterowania ostrzy, oczyścić całą maszynę nie zapominając o koszu, kołach i spodniej części, ani o fartuchu ochronnym.  W kosach i wykaszarkach warto sprawdzić stan głowicy żyłkowej i/lub tarczy tnącej. W glebogryzarkach, oprócz  wyżej wymienionych elementów wspólnych dla przeglądu technicznego maszyn spalinowych, zalecane jest zdjęcie ostrzy na okres „zimowania” i sprawdzenie ich stanu. W przypadku zużycia lub istotnego uszkodzenia, należy je wymienić na nowe. Trzeba również oczyścić osłonę ostrzy, flanszę i obudowę przekładni.Urządzenia, które będą jeszcze używane do wiosny, jak dmuchawy, podkrzesywarki i nożyce warto czyścić po każdym użyciu, a jeśli nie będą eksploatowane przez przynajmniej miesiąc – również trzeba wypalić paliwo z gaźnika i pojemnika.

Wszystkie urządzenia bateryjne, jak robot koszący Honda Miimo, akumulatorowe wykaszarki, dmuchawy i nożyce należy dokładnie oczyścić, przenieść do suchego pomieszczenia i dbać przez całą zimę o to, by akumulator stale był w stanie naładowania. Właścicielom Honda Miimo proponujemy skorzystanie z usługi Premium – Honda Miimo Care dostępną w Autoryzowanych Centrach Robotów Koszących Honda Miimo. Jest to dodatkowa usługa obejmująca odbiór Honda Miimo, doroczny serwis, przechowanie przez zimę i uruchomienie na wiosnę.

Więcej szczegółowych informacji i praktycznych porad na temat prawidłowej eksploatacji maszyn i urządzeń znajduje się w naszych poradnikach:

  • Materiały eksploatacyjne i ich wpływ na funkcjonowanie  oraz żywotność maszyn 
  • O prawidłowej eksploatacji kosiarek spalinowych w trakcie sezonu,
  • Zabezpieczanie maszyn na zimę 


Zapraszamy również do odwiedzania naszego profilu na Facebook @ariespower, gdzie na bieżąco będziemy wyjaśniać zasady posezonowego przeglądu technicznego, a także informujemy o promocjach i nowościach.

Wszystkich zainteresowanych odśnieżarkami Honda zapraszamy do bliższego poznania parametrów technicznych maszyn z kołowym układem jezdnym HS 550, HS 621 K1 GE  oraz HS 622 K1 HT na gąsienicach.


Nasz salon:

ul. Puławska 467, 02-844 Warszawa
tel: +48 22 894 08 90
email: pulawska@mojahonda.pl

serwis: pn-pt 08.00 - 16.00
salon: pn-pt 09.00 - 17.00