Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Energia elektryczna to jedna z tych rzeczy, bez których codzienne życie traci blask, poczucie wygody i bezpieczeństwa. Bez niej praktycznie nie funkcjonuje dom ani gospodarstwo rolne, praca na budowie jest narażona na poważne opóźnienia, a wypady na ryby czy podróże kamperem odarte są z wielu udogodnień. Wśród wielu dostępnych dziś na rynku sposobów nowoczesnego zasilania odbiorników nadal najpewniejszym jest agregat – uniwersalne urządzenie z silnikiem benzynowym oraz generator z wysokoprężnym silnikiem diesla.


Do codziennego profesjonalnego zastosowania rekomendowane są przede wszystkim agregaty jednofazowe z serii EA – o nieskomplikowanej konstrukcji składającej się z podzespołów wysokiej jakości i wyposażone w niezawodne silniki Honda, jak EA3000 (3kW), EA3000AVR (3 kW) ze stabilizacją napięcia AVR oraz najmocniejsze urządzenia w tej serii EA6000 (6 kW) i EA6000AVR ze stabilizacją napięcia AVR. Niezawodne, o solidnej konstrukcji ramowej, wyposażone w podzespoły wysokiej jakości i prądnice o dużej mocy znamionowej są stosowane przez firmy budowlano-remontowe, w warsztatach, gospodarstwach rolnych i przez jednostki Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, w tym także jednostki włączone do Krajowego Systemu Ratownictwa.

Do równie intensywnej eksploatacji w trudnych warunkach przeznaczony jest również jednofazowy agregat na benzynę Honda EM30 o kompaktowej konstrukcji i mocy maksymalnej 3 kW (czas pracy 6h).  Wyposażony w cyklokonwerter, służy do zasilania elektronarzędzi, w tym tych wymagających stabilizacji napięcia i wrażliwych na jakość prądu, oświetlenia, jednofazowych odbiorników RTV AGD podstawowego użytku, UPSów, elektroniki, pieców centralnego ogrzewania, pomp z elektronicznym systemem automatyki, układów sterowania kotłowni.


        

Na placu budowy
- zasilanie elektronarzędzi i maszyn elektrycznych - najlepiej sprawdzają się jednofazowe agregaty Honda EC3600 (moc maks. 3,6 kW) na benzynę (moc maks. 3,6 kW) i Honda EC5000 (moc maks. 5 kW) oraz trójfazowe agregaty na benzynę - Honda ECT7000F (moc maks. 7,0 kVA (400V)/ 4,0 kW (230V)) oraz ECT7000P (moc maks. 7,0kVA (400V)/ 4,0 kW (230V).Najbardziej popularnym i najlepiej sprawdzonym w praktyce na placach budowy i w różnego rodzajach warsztatach jest trójfazowy agregat ECT7000P wyposażony w podwyższony stopień ochrony prądnicy IP54, stabilizację napięcia AVR, 1 gniazdo trójfazowe 400V 16 A i 2 gniazda jednofazowe 230v 16 A, v-amortyzatory, przeciążeniowy wyłącznik termiczny prądnicy.Do użytku domowego, w ogrodzie i na działce, do majsterkowania i realizacji  różnych hobby służą agregaty Honda o najwyższym stopniu zaawansowania technicznego i dostępne w promocji „Honda na 5!”, czyli modele z serii EU wyposażone w inwerterową stabilizację napięcia i częstotliwości: walizkowy EU 10i (moc max 1,0 kW, czas pracy 2h 40min), EU 22i (moc max 2,2 kW, czas pracy 4h), EU 30i (moc max 3,0 kW, czas pracy 3,5h), EU 30iS (moc max 3,0 kW, czas pracy 8h).Do zasilania rezerwowego przeznaczone są generatory z automatycznym startem, współpracujące z nowoczesnym panelu automatyki podłączonym do sieci energetycznej: Honda EM5500 CXS AUTO (moc maks. 5 kW, i-AVR) i Honda EU70i S AUTO (moc maks. 7 kW, inwerter). Agregaty te zapewniają utworzenie niezależnego układu zasilania rezerwowego, w którym panel automatyki monitoruje parametry elektryczne sieci elektroenergetycznej i w przypadku wykrycia zaniku napięcia w sieci włącza agregat i wyłącza go podczas powrotu zasilania. Obsługa systemu polega tylko na uzupełnianiu paliwa w zbiorniku agregatu. W opcji dodatkowej możliwe jest również uruchomienie systemu powiadomień SMSowych o pracy automatyki.


 
Podczas podróży – camperem, z przyczepą campingową, a także podczas wakacji pod namiotem, podstawowe zasilanie odbiorników jednofazowych oraz elektroniki zapewniają małe i lekkie agregaty w formie walizkowej, jak EU 10i (moc maks. 1 kW), EU 22i (moc maks. 2,2 kW) oraz urządzenia przenośne jak EU 30i (moc maks. 3 kW). Wyposażone w gniazdo DC, umożliwiają ładowanie akumulatorów samochodowych, rozwiązując problem ewentualnej awarii pojazdu w trasie. Każdy z tych agregatów ma też gniazda równoległego podłączenia generatorów umożliwiające łączenie 2 takich samych modeli w celu podwojenia mocy wyjściowej, jeśli konieczne jest zasilanie większej liczby odbiorników.
       


Właścicielom dronów rekomendowane są przenośne generatory z inwerterem - EU 10i,  EU 22i oraz nieco większe EU 30i, EU 30iS, które są praktycznym w plenerze źródłem zasilania stacji monitorujących loty dronów i stacji monitorujących loty dronów.

Wszystkie agregaty prądotwórcze Honda są dostępne w  systemie sprzedaży ratalnej HONDA Raty 0%! Warto również pamiętać, że wykonywanie przeglądów technicznych wszystkich maszyn i urządzeń Honda w naszej Autoryzowanej Sieci Serwisowej oraz stosowanie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych powoduje wydłużenie okresu gwarancji do 5lat!

Zapraszamy do odwiedzenia Autoryzowanych Salonów Sprzedaży, w których nasi eksperci szczegółowo wyjaśnią zasady funkcjonowania agregatów prądotwórczych i pomogą wybrać urządzenie, które najlepiej spełni Państwa potrzeby.Strzeż się przed podróbkami

Podróbki nie posiadają żadnych wymaganych przepisami certyfikatów bezpieczeństwa. Stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia: mogą spowodować porażenie, a także dla mienia – mogą spowodować  zniszczenie podłączonych do nich odbiorników, stanowić źródło pożaru.

Więcej dowiesz się TUTAJ.Nasz salon:

ul. Puławska 467, 02-844 Warszawa
tel: +48 22 894 08 90
email: pulawska@mojahonda.pl

serwis: pn-pt 08.00 - 16.00
salon: pn-pt 09.00 - 17.00