Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Zimowy incydent na początku marca wiosny nie zatrzyma, a do nowego sezonu w ogrodzie warto dobrze się przygotować. Z pewnością najwięcej emocji poświęcamy roślinom, nowym sadzonkom, planowaniu nowych kolorów na rabatach, ale technice też trzeba poświęcić trochę czasu. Z nie mniejszym zapałem warto zajrzeć do glebogryzarek, kosiarek i innych narzędzi, by sprawdzić ich stan. Jednocześnie warto rozważyć unowocześnienie posiadanego parku maszynowego i zamianę kosiarki na robota koszącego, uwolni raz na zawsze wszystkich domowników od koszenia.
Dzięki wolności od koszenia zyskujemy dużo wolnego czasu na inne aktywności, aktywności dnia codziennego i na przyjemność spędzania czasu z bliskimi, doglądanie roślin w ogrodzie, ogrodowe grillowanie. Wolność od koszenia oznacza też spokojne wakacje daleko od domu i powrót na stale koszony trawnik. Wystarczy wybrać model robota koszącego Honda Miimo, który najlepiej spełni potrzeby i zapewni domownikom wygodniejszy styl życia. Wraz z robotem, opieka nad trawnikiem ogranicza się do podlewania i sporadycznego nawożenia, gdyż Honda Miimo, mulczując trawę i produkując mikro pokos, również stale trawę odżywia.

Rodzina robotów koszących Honda Miimo, stworzona przez zespół inżynierów pracujących przy powstaniu i doskonaleniu robota humanoidalnego Honda ASIMO, obejmuje 7 modeli, w tym:

  • do koszenia przydomowych trawników o powierzchni do 400/700 mkw. - Honda Miimo 40, Miimo 40 Live i Miimo 70 Live,
  • do koszenia dużych powierzchni w zakresie 1 500 – 4 000 mkw. – Honda Miimo 310, Miimo 520, Miimo 3000 i Miimo 3000 Live które mogą efektywnie zastąpić traktorek ogrodowy,
  • do koszenia bardzo dużych powierzchni – od 4 000 do 62 500 mkw. – przeznaczony jest natomiast System Multi Miimo 3000 polegający na zarządzaniu koszeniem dwóch i więcej robotów Miimo 30000 pracujących w jednej pętli.


Podstawową zaletą robota koszącego jest to, że kosi za nas. Łatwo można skalkulować ile czasu w tygodniu i miesiącu można dzięki niemu odzyskać…. Pomysłów na wykorzystanie wolnego czasu na pewno jest mnóstwo. Amatorom rozwiązań smart rekomendujemy modele „Live”, a przede wszystkim najnowszy Honda Miimo 3000 Live wyróżniający się najlepszym algorytmem koszenia, który komunikuje się z GPS (zapewnia dokładną lokalizację robota) i z siecią komórkową GSM 3G/4G. W efekcie zapewnia śledzenie koszenia w każdej chwili z dowolnego miejsca za pomocą dedykowanej aplikacji Mii-Monitor, umożliwia komunikację werbalną w podstawowym zakresie za pomocą aplikacji Alexa, umożliwia też zdalną diagnostykę. Dzięki temu Autoryzowany Serwis może sprawnie zlikwidować problem, jeśli dany przypadek to umożliwia, bez konieczności dostarczenia robota do serwisu. Więcej informacji o koszeniu w stylu smart... 


Chcesz uwolnić się od koszenia? Zapraszamy do naszych Autoryzowanych Centrów Honda Miimo, w których można osobiście sprawdzić model Honda Miimo i skonsultować swoje potrzeby z ekspertem, by dokonać trafnego wyboru.