Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Pierwsza edycja pokazów ogrodniczych dla profesjonalistów GREEN AREA SHOW 2019 za nami. Pomimo typowo jesiennej pogody, przelotnych opadów deszczu przeplatających się z promieniami i słońca, nasze stoisko odwiedziło wielu gości, którym serdecznie dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą dla profesjonalistów. Formuła „Business to business” połączona z pokazem maszyn w plenerze umożliwia dokładne zapoznanie się z maszynami i urządzeniami, osobiste przetestowanie ich obsługi oraz rzetelną ocenę ich potencjału w warunkach zbliżonych do tych, do jakich maszyny są przeznaczone.
Na ekspozycji pokazaliśmy szeroką paletę niezawodnych urządzeń Honda służących do pielęgnacji trawników różnych formatów, jak:

 • poręczne kosy wyposażone w lekkie, paliwo oszczędne i przyjazne dla otoczenia 4-suwowe silniki spalinowe o macy maks. 1,3 KM - UMK 435 UEET (dostępna obecnie w promocyjnej cenie) oraz wykaszarka plecakowa UMR 435E T ze stelażem dopasowującym się do kształtu pleców,
 • kosiarki spalinowe przeznaczone do koszenia, mulczowania i zbierania liści HRG 466 SKEP  o szer. roboczej 46 cm (promocja tej kosiarki jeszcze trwa...), HRG 536 VKE o szer. koszenia 53 cm, HRS 536 VKE o szer. roboczej 53 cm i z 2 opcjami pracy (wyrzut boczny lub mulczowanie), najbardziej zaawansowana technicznie HRS 537 HYE o szer. koszenia 53 cm oraz HRH 56 HXE (szer. robocza 53 cm) przeznaczona do koszenia traw i chwastów na dużych powierzchniach do 5 000 m2,
 • kosiarka nowej generacji Honda HF 2622 dostępna w wersji HME oraz HTE. Kosiarki o szer. koszenia 122 cm wyposażone są w napęd hydrostatyczny, duży zbiornik paliwa (8,4l), 7-stopniową regulację wysokości koszenia (30-90 mm), pojemny kosz (350l) z automatycznym systemem opróżniania, system Optiflow, system synchronizacji podwójnych noży i opcję mulczowania zapewniają szybkie i precyzyjne koszenie dużych powierzchni (2000 – 7000 m2). Maszyny te rozwijają prędkość do 8,2 km/h w przód i 4,1 km/h na biegu wstecznym. Istotna w praktyce jest ich funkcjonalność - w połączeniu z dodatkowymi akcesoriami, kosiarki Honda HF służą do aeracji trawnika, rozsiewania nasion i nawozu w sezonie ogrodniczym oraz piasku i soli zimą – z rozsiewaczem lub przednią/tylną piaskarką, sprzątania nawierzchni – z zamiatarką, do odśnieżania – wraz z lemieszem oraz, przy zastosowaniu przyczepy (ładowność do 350 kg) – do transportu narzędzi i urządzeń, zebranych liści, ziemi, zrębków czy śniegu.
Profesjonalistom potrzebującym niezawodnych maszyn specjalnie przystosowanych do wycinania roślin w terenie o trudnym ukształtowaniu, w którym nie poradzą sobie kosiarki ogrodowe zaprezentowaliśmy jedną z nowości tego sezonu - karczownice OREC z silnikami Honda. Maszyny te, w 100% wyprodukowane w Japonii, są wyposażone w wyjątkowo wytrzymałe ostrza wykonane z hartowanej stali według japońskich standardów. Dostępne w ofercie modele – rotacyjne, bijakowe i traktorowe - różnią się szerokością roboczą, systemem tnącym i przekładnią. Największe - karczownice traktorowe, wyposażone są na przykład w przekładnię hydrostatyczną, pompę hydrauliczną i szerokie koła, które zapewniają bezpieczną i sprawną pracę na obszarach o nierównym ukształtowaniu powierzchni i pochyłościach o dużym stopniu nachylenia.Narzędziem nieustannie cieszącym się sporym zainteresowaniem profesjonalistów jest Honda Versatool - uniwersalne, wielozadaniowe narzędzie do całorocznej eksploatacji i przeznaczone do koszenia, przycinania krzewów i żywopłotów, podcinania gałęzi drzew, spulchniania gleby, wyrównywania krawędzi trawnika, sprzątania małych i średnich powierzchni publicznych oraz usuwania cienkiej warstwy świeżego opadu śniegu. Pełny zestaw, konfigurowany do indywidualnych potrzeb i konkretnego zakresu prac, składa się z jednostki napędowej Honda UMC435, 2 przedłużek o długości 50 i 100cm, podkrzesywarki/pilarki na wysięgniku, wykaszarki, 2 modeli nożyc do żywopłotu (długich i krótkich), glebogryzarki, krawędziarki i dmuchawy. Wymienne narzędzia są błyskawicznie łączone z jednostką napędową za pomocą innowacyjnego szybkozłącza.Na naszym stoisku pokazaliśmy również wybrane dla profesjonalistów glebogryzarki, jak wielozadaniowa Honda FJ500 DER o regulowanej szerokości roboczej 35/63/90 cm oraz FF 500 ARS  posiadająca unikalny mechanizm Active Rotary System polegający na zastosowaniu przeciwbieżnej pracy noży tnących bębna glebogryzarki. Noże zewnętrzne obracają się w kierunku przeciwnym do kierunku obrotów noży wewnętrznych, co zapewnia dokładniejsze rozdrobnienie i rozluźnienie gleby, głównie ziemi ciężkiej, ubitej czy dawno nieuprawianej.Do jesiennych porządków terenów zielonych, które czas już rozpocząć, pokazaliśmy lekką i wyciszoną dmuchawę Honda HHB 225E oraz rębaki do gałęzi o kompaktowej konstrukcji z silnikami Honda GTS 900 oraz NOWOŚĆ NOWEGO SEZONU – nowy model GTS 1300 oferujący znacznie więcej udogodnień, które zwiększają wydajność maszyny, jeszcze lepiej zapewniają bezpieczeństwo pracy i zwiększają komfort obsługi maszyny, np.:

 • niższy i szerszy wrzut surowca drzewnego jest bardziej ergonomiczny w obsłudze,
 • kominy (wylotowy i wlotowy) posiadają łatwiejszy system montażu i demontażu, a także uchwyty mocowania na czas transportu,
 • podpory przednie wraz z amortyzatorami zyskały jeszcze lepszą stabilność,
 • drążek bezpieczeństwa został wyposażony w antywibracyjne amortyzatory,
 • nowa linkowa prowadnica bezpieczeństwa obniża poziom hałasu i zmniejsza wibracje,
 • nowe styczniki bezpieczeństwa wraz z osłonami,
 • rolka prowadząca pasek,
 • lepszy dostęp do koła pasowego ułatwia serwisowanie maszyny.


Wśród nowości 2020 pokazaliśmy także kosę spalinową Honda UMK 450 wyposażoną w najnowszy 4-suwowy silnik Honda GX50 o mocy maks. 2 KM, którego konstrukcja zapewnia ponad 1000 godzin intensywnej eksploatacji w ciągu roku.Branża maszyn do profesjonalnej pielęgnacji zieleni, jak cały dzisiejszy świat, podąża w kierunku rozwiązań ekologicznych. Honda, marka od dawna uznawana za jedną z najbardziej ekologicznych na świecie w segmencie maszyn spalinowych, przygotowała na NOWY SEZON 2020 kilka urządzeń akumulatorowych, które mogą być stosowane przez profesjonalistów. W tej grupie  nowoczesnych – cichych i nieemitujących spalin urządzeń, zaprezentowaliśmy 2 kosiarki akumulatorowe Honda, które będą dostępne na polskim rynku w przyszłym sezonie: HRG 416XB PE (szer. koszenia 41 cm) oraz HRG 466XB S (szer. koszenia 46 cm- jedyna na rynku wyposażoną w integralnych system mulczowania, a także akumulatorową wykaszarkę, nożyce do żywopłotów i dmuchawę wymiennie zasilanie tym samym akumulatorem z „Uniwersalnego systemu akumulatorowego” (akumulator 4 Ah lub 6 Ah, lub 9 Ah rekomendowany profesjonalistom). Nowe ręczne urządzenia akumulatorowe Honda zyskały na lekkości, wydajności i oferują jeszcze większy komfort pracy w pełnym poszanowaniu środowiska naturalnego oraz spokoju sąsiedztwa.

Osobom zainteresowanym robotami koszącymi pokazaliśmy jeszcze jedną nowość SEZONU 2020 – mniejszą wersję inteligentnego robota koszącego -  Honda Miimo 40 i Honda Miimo 40 Live przeznaczonych do koszenia małych trawników, w tym także do koszenia trawy w kameralnych ogródkach na osiedlach miejskich (powierzchnia do 400 m2).

Dziękujemy wszystkim za czas spędzony z nami na GASHOW 2019 i zapraszamy do naszych Autoryzowanych Dilerów!

Dziękujemy za odwiedzenie nas na GREEN AREA SHOW 2019!