Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Tegoroczna zima, a praktyczny jej brak i niepewność w kwestii dalszego rozwoju sytuacji pogodowej, tworzy specyficzny stan zawieszenia w pracach w ogrodzie. Nowa mała poru roku „wiosna zimą” może być jednak efektywnie wykorzystana na przygotowanie Honda Miimo – Miimo 310, Miimo 520 i Miimo 3000 - do prawdziwej wiosny, która może nadejść nagle we wcześniejszym terminie.

Warto zawsze mieć na uwadze, że prawidłwo przygotowany do koszenia robot lepiej dba o kondycję trawy, jest w 100% efektywny i uwalnia od myślenia o obowiązku koszenia.

Na czym warto teraz skoncentrować uwagę?


Po pierwsze, właściciele robota koszącego Miimo powinni stale kontrolować stan naładowania akumulatora. Honda Miimo jest wyposażony w trzy silniki (napędzają koła i tarczę tnącą) zasilane energią dostarczaną z akumulatora litowo-jonowego. Natomiast specyfika akumulatorów polega na tym, że nie wolno dopuścić do ich całkowitego rozładowania. Najprostszym sposobem pielęgnacji Honda Miimo w okresie spoczynku zimowego  jest zatem przeniesienie go wraz ze stacją dokującą do ogrzewanego pomieszczenia  i pozostawić w stacji podłączonej do gniazdka elektrycznego.

Warto również już teraz sprawdzić stan tarczy tnącej – delikatnie ją przeczyścić i przy okazji sprawdzić ostrość nożyków. Jeśli sa stępnione po ostantim sezonie, trzeba je wymienić na nowe. Czy warto? Jeśli zależy nam hodowaniu trawnika w stylu angielskim – koniecznie należy to zrobić, ponieważ tępe ostrza ranią i osłabiają trawę, wskutego czego trawa będzie podatna na choroby.


Jak dodatkowo zaoszczędzić czas?

Zapraszamy do skorzystania z dodatkowej usługi Miimo Care  Autoryzowanych Centrów Robotów Koszących Honda Miimo, w ramach której ekspert odbierze robota, oczyści go, przechowa przez zimowe miesiące i ponownie go uruchomi na początku wiosny. Nasi eksperci, na życzenie, wykonają również montaż instalacji Honda Miimo lub przeprowadzą ewentualne modyfikacje. Służą także doradztwem w kwestii wyboru modelu Honda Miimo, który jak najlepiej spełni oczekiwania i będzie dostosowany do powierzchni koszenia.