Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Luty to standardowo czas przycinania wybranych gatunków koron drzew i żywopłotów. W tym roku Natura ma niestandardowy pomysł na pory roku i pisząc własne scenariusze, narzuca pilniejszą obserwację cyklu wegetacyjnego roślin, zwłaszcza żywopłotów drzewiastych, np. grabowych,  zimoodpornych drzew i drzew owocowych, jak jabłonie i grusze, by dokonać cięcia w odpowiednim momencie.

O tej porze roku nie należy przycinać gatunków płaczących, jak brzozy, klony, orzechy włoskie. Celem zimowego cięcia jest tworzenie ramy drzewa, wpuszczenie światła do wnętrza korony, usunięcie obumarłych, chorych, krzyżujących się i rosnących do wewnątrz gałęzi.

Specjaliści w dziedzinie przycinania drzew radzą tak przeprowadzać cięcie, by nie uszkodzić pnia ani kory czyli opieranie drabiny o pień czy wchodzenie na drzewo nie jest wskazane. Wygodnym, a przede wszystkim bezpiecznym dla roślin i dla operatora narzędziem do pielęgnacji koron drzew jest piła na wysięgniku – podkrzesywarka SSPP E z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool sprawdzona w praktyce przez profesjonalistów oraz miłośników ogrodów.Podkrzesywarka (piła o dł. 28 cm) jest dobrze wyważona i lekka, umożliwia wygodne przycinanie gałęzi o średnicy do 15 cm. Zapewnia precyzję cięcia w wysokich partiach koron drzew, a jej zasięg można łatwo zwiększyć za pomocą dodatkowej przedłużki i drabina w takiej sytuacji staje się zbędna. Podkrzesywarka wraz z przedłużką 100 cm i z uwzględnieniem przeciętnego wzrostu operatora sięga do ok. 350 cm wysokości.


 
Honda Versatool umożliwia również sprawne przycinanie żywopłotów. Zależnie od potrzeb, można zastosować nożyce krótkie SS HE E (długość obustronnego ostrza 55 cm). Nożyce służą do cięcia gałązek o średnicy do 1,5 cm. Natomiast regulacja kąta pracy 54° zapewnia wygodę i łatwość prawidłowego przycinania krzewów. Do przycinania gałązek o średnicy do 2,4 cm przeznaczone są nożyce długie SSHE LE (obustronne ostrze, długość z przedłużką 105 cm). Szeroki zakres rozstawu kąta pracy  - 90° - zapewnia precyzyjne formowanie wyższych partii krzewów w każdej płaszczyźnie.


   
Warto pamiętać, że przycinanie drzew i żywopłotów, wykonywane w odpowiednich terminach, są jedną z form pielęgnacji tych roślin. Dzięki prześwietlaniu korony, drzewa owocowe dorodniejsze owoce, drzewa ozdobne prawidłowo się rozwijają i produkując tlen tworzą zdrowy mikroklimat. Przycinane krzewy i żywopłoty – zagęszczają się stając się ważną ozdobą ogrodu, która dodatkowo daje schronieni ptakom, tłumi hałas, filtruje powietrze, chroni przed wiatrem i zapewnia prywatność mieszkańcom posesji.

Nasz salon:

ul. Puławska 467, 02-844 Warszawa
tel: +48 22 894 08 90
email: pulawska@mojahonda.pl

serwis: pn-pt 08.00 - 16.00
salon: pn-pt 09.00 - 17.00