Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Jedną z pierwszych prac, które trzeba wykonać w ogrodzie na przedwiośniu jest przygotowanie gleby pod nowe uprawy. Zawsze po miesiącach zimowych, nawet jeśli zima była nietypowa jak ostatnia, należy poprawić strukturę podłoża, czyli ziemię spulchnić i napowietrzyć oraz ją dożywić według potrzeb. Przygotowanie gleby do nowego sezonu to również jedna z najcięższych fizycznych prac ogrodniczych.


W nowoczesnym i wygodnym świecie Honda era łopaty przeszła do lamusa, a do poprawiania struktury gleby i ulepszania jej właściwości służą glebogryzarki „skrojone” na miarę potrzeb ogrodników amatorów oraz profesjonalistów.


Glebogryzarki z linii Mini/Hobby to maszyny o szerokości roboczej 20 – 45 cm przenaczone do spulchniania wąskich rabat i uprawianej ziemi. Najmniejszą z nich jest bardzo praktyczna glebogryzarka Honda SSCL E z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool (szer. robocza 20 cm), która może być pierwszym krokiem do konfigurowania narzędzia służącego do kompleksowej pielęgnacji zieleni przez okrągły rok. W tej grupie glebogryzarek znajduje się także tzw. „mechaniczny szpadel”, czyli Honda FG 110 o szer. roboczej 23 cm, której część robocza opcjonalnie może być wymieniona na wał do aeracji trawników. Do gleb lekkich i średnich rekomendowana jest także glebogryzarka Honda FG 205 (szer. robocza 45 cm), która,  po zamontowaniu metalowych kół i dołączeniu pługa, jest też stosowana do płytkiej orki. Maszyna również sprawnie rozdrabnia większe bryły ziemi i ułatwia wyrównanie gleby po jej ręcznym przekopaniu.

Glebogryzarką cieszącą się popularnością wśród profesjonalistów i miłośników ogrodów jest Honda FJ 500 dostępna w wersji SER oraz DER. Wyjątkowość tej maszyny polega m. in. na regulowanej szerokości roboczej w zakresie 35/63/90 cm oraz regulacji kierownicy – w FJ 500 DER w 2 płaszczyznach (pion/poziom). Jest to maszyna wielozadaniowa dostosowana do łączenia z szeroką gamą dodatkowego osprzętu.

Profesjonalistom - ogrodnikom, plantatorom warzyw i sadów, szkółkarzom i firmom zajmującym się pielęgnacją zieleni - rekomendujemy Honda F 560, której konstrukcja bazuje na budowie ciągnika jednoosiowego. Maszyna, o szerokości roboczej 80 cm, jest wyposażona w WOM umożliwiający dołączanie osprzętu, dzięki czemu F 560 może intensywnie pracować praktycznie w każdej porze roku.  Do dokładnego rozdrobnienia i rozluźnienia gleby, w tym ziemi ciężkiej, ubitej czy dawno nieuprawianej, przeznaczone są glebogryzarki z linii Super Komfort ARS. Maszyny, jak FR 750 (szer. robocza 65 cm), FF 500 (szer. robocza 36-55 cm) i FF 300 (szer. robocza 29-45 cm ) wyposażone są w innowacyjny system dywersyfikacji kierunku obrotów noży tnących bębna  glebogryzarki ARS (Active Rotary System) , w którym noże zewnętrzne obracają się w kierunku przeciwnym do kierunku obrotów noży wewnętrznych. Są to maszyny łatwe w obsłudze, wydajne i zapewniające sprawne wykonanie pracy - pojemność zbiorników paliwa w połączeniu z ekonomiczną pracą silników zapewnia ok. 2 godzin pracy na jednym zbiorniku.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Poradnikiem, którego jeden z rozdziałów poświęcony jest rodzajom gleb, przygotowaniu podłoża w ogrodzie oraz najważniejszym parametrom technicznych glebogryzarek wartych uwzględnienia przy zakupie nowej maszyny.

Zapraszamy do naszych Autoryzowanych Punktów Sprzedaży, w których eksperci doradzą właściwy dobór maszyny do konkretnych potrzeb!