Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Przygotowanie gleby pod nowe nasadzenia w ogrodach to pierwsza i podstawowa czynność do wykonania wczesną wiosną. Po każdej zimie, jaka by ona nie była, gleba wymaga kompleksowego odświeżenia: spulchnienia i napowietrzenia, skorygowania jej struktury, nawożenia. Bez tego etapu wiosennych prac ogrodniczych, praktycznie trudno liczyć na zadowalające efekty. Jest to też jedna z cięższych prac, ale w rzeczywistości jest łatwa w wykonaniu pod warunkiem, że używamy dobrych narzędzi, jak glebogryzarka.

Przygotowanie gleby pod nowe nasadzenia w ogrodach

Jaką glebogryzarkę wybrać? Maszyna powinna być dobrej jakości, która zagwarantuje niezawodne działanie przez wiele lat. Powinna być też dostosowana do warunków, w których będzie pracować, dlatego warto określić konkretne cele jej użytkowania. W tym kontekście istotna jest szerokość robocza, moc silnika i dodatkowe rozwiązania, które zwiększają funkcjonalność glebogryzarki, np. Honda FJ 500 DER z regulowaną szerokością roboczą oraz Honda FG 320 DE współpracująca z wachlarzem dodatkowego osprzętu. Jest to rekomendacja uniwersalna, ponieważ obydwie maszyny mogą pracować na każdym rodzaju gleby i mogą być dostosowane do warunków terenowych.

Przygotowanie gleby pod nowe nasadzenia w ogrodach

Glebogryzarka Honda FJ 500 DER z linii PROFI przeznaczona jest do spulchniania gleby i przygotowania jej pod siew, wysadzania rozsad, mieszania podłoża z nawozami lub kompostem w ogrodach prywatnych i na terenach miejskich. Niezawodność i wysoką wydajność pracy zapewnia jej przede wszystkim silnik Honda – niezawodny, pracujący na benzynie E10 i przyjazny dla środowiska silnik 4-suwowy GX160. Maszyna wyróżnia się kompaktową konstrukcją z przednim kołem transportowym, z ostrzami o nowatorskim kształcie, sześciokątną osią. Główną zaletą tej maszyny jest regulowana szerokość robocza w zakresie 35/63/80 cm, dzięki czemu Honda FJ 500 DER może pracować na wąskich grządkach i spulchniać szerokie pasy gruntu.

Honda FJ 500 DER jest maszyną profesjonalną, z zasady przeznaczoną do częstego używania, dlatego zapewnia wiele udogodnień dla operatora, jak składane rączki kierownicy, regulacja kierownicy w pionie i poziomie, wygodny wlew w zbiorniku na paliwo i łatwe prowadzenie - 2 biegi w przód i 1 wsteczny usprawniają manewrowanie maszyną.

Przygotowanie gleby pod nowe nasadzenia w ogrodach

Więcej informacji o praktycznych parametrach glebogryzarki znajduje się w naszym poradniku użytkownika „Więcej niż glebogryzarka - Honda FJ500 DER”

W naszej ofercie glebogryzarek Honda warto również zwrócić uwagę na FG 320 DE. Jest to maszyna o szerokości roboczej 80 cm, z przednim kołem podporowym i o profilu profesjonalnym – niezawodna i trwała, ale jej najważniejszą zaletą jest wielofunkcyjność.

Łączona z osprzętem tylnym może być stosowana do szeregu innych prac: z aeratorem służy do napowietrzania podłoża (w tym trawnika) i ulepszenia właściwości sorpcyjnych, z pługiem ułatwia kruszenie i obracanie ziemi, z wyorywaczem do ziemniaków zapewnia szybki i efektywny zbiór warzyw, z obsypnikiem – umożliwia sprawne formowanie redlin.

Przygotowanie gleby pod nowe nasadzenia w ogrodach

Obydwie glebogryzarki są dostępne w naszej Autoryzowanej Sieci Sprzedaży, w której nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania, wyjaśnią szczegółowo potencjał glebogryzarek i doradzą która z nich najlepiej spełni Państwa oczekiwania.