Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

11 września br. odbyła się uroczysta Gala Finałowa IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów organizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Zwycięzcy otrzymali od nas 14 elektrycznych pomp zatapialnych WA BEST ONE VOX MA
Ideą Konkursu jest prezentowanie Ochotniczych Straży Pożarnych aktywności i osiągnięć strażaków ochotników w innych dziedzinach niż działalność ratownicza, ponieważ zazwyczaj są oni liderami swoich społeczności. Oprócz ratowania zdrowia i życia ludzi, mienia, zwierząt, strażacy ochotnicy realizują wiele inicjatyw, które przyczyniają się do eliminowania zagrożeń i poprawy jakości życia ludzi.

Ucząc prawidłowego reagowania na zagrożenia, zachęcając do aktywności sportowej, kulturalnej i proekologicznej czy angażując się w akcje wspierające seniorów, są wzorem dla młodych pokoleń. W bardzo wielu miejscowościach to właśnie remizy strażackie są ośrodkami życia społecznego.Aries Power Equipment od lat współpracuje ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP dostarczając strażakom ochotnikom niezbędne urządzenia najlepszej jakości jak pompy do usuwania skutków podtopień, agregaty prądotwórcze czy silniki zaburtowe do łodzi jednostek OSP zajmujących się ratownictwem wodnym i powodziowym. Firma jest także Partnerem Strategicznym Mistrzostw Polski OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym od pierwszej edycji i fundatorem Nagrody Głównej w klasyfikacji Generalnej oraz nagród dla zwycięzców konkurencji specjalnej Water Fighters Honda Marine. W tym roku firma również ufundowała nagrody dla zwycięzców jedenastu kategorii Konkursu Floriany, które na Gali Finałowej wręczał Paweł Porucznik, Dyrektor Generalny Aries Power Equipment.Nieprzypadkowo to właśnie Aries Pump WA BEST ONE VOX MA zostały wybrane na nagrody, bowiem pompy te, ze względu na niezawodność i szerokie zastosowanie z pewnością będą służyć strażakom ochotnikom w różnych akcjach przez wiele lat. Są to japońskie, jednofazowe elektryczne pompy zatapialne ze stali nierdzewnej przeznaczone do osuszania terenu oraz do transportu wody - osuszania podtopionych garaży, piwnic, opróżniania basenów, studzienek, szamb, odprowadzania ścieków domowych i przemysłowych czy odwadniania obszarów podpowierzchniowych, o maks. wydajności 170l/min (maks. wys. podnoszenia 6,5m).

Dzięki innowacyjnej konstrukcji pompy te są lżejsze i bardziej wytrzymałe od podobnych pomp żeliwnych. Dodatkowo, ich konstrukcja zyskała większą trwałość, czego efektem jest także wydłużona żywotność pompy oraz ograniczenie kosztów eksploatacji. Ważną w praktyce cechą tych pomp jest wysoka skuteczność, która ma ogromne znaczenie dla poszkodowanych osób i przyspiesza proces przywracania danej przestrzeni do ponownego użytkowania.


Zwycięzcami IV edycji Konkursu Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów Floriany są:

 • I Infrastruktura - OSP w Świbno, gmina Gdańsk
 • II Bezpieczeństwo - OSP w Poznań-Głuszyna, gmina Stęszew
 • III Ochrona środowiska i ekologia - OSP w Zagajówku, gmina Michałów
 • IV Estetyka przestrzeni publicznej - OSP w Biskupicach, gmina Grodziec
 • V Edukacja - OSP w Miejscu Odrzańskim, gmina Cisek oraz OSP Koziegłówki, gmina Koziegłowy
 • VI Sport, rekreacja i turystyka - OSP w Główczycach, gmina Dobrodzień
 • VII Kultura i tradycja - OSP w Kłobuczynie, gmina Gaworzyce
 • VIII Aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna - OSP w Przygłowie, gmina Sulejów
 • IX Innowacje oraz integracja cyfrowa - OSP Kazimierz, gmina Lutomiersk
 • X Współpraca zagraniczna - OSP Samborowice, gmina Pietrowice Wielkie
 • XI Najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca - Usługi Sprzętowo-Transportowe I Przebudowa Dróg Jerzy Urbanik - Trzcinica, woj. podkarpackie, zgłoszony przez OSP w Myscowej i Jacek Rutkowski Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mat-Bud, woj. kujawsko-pomorskie, zgłoszony przez OSP w Woli Wapowskiej


Więcej informacji o konkursie, relacja z Gali Finałowej – TUTAJ.


Zdjęcia z Gali Finałowej Konkursu Floriany: Krzysztof Nowak