Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Nadchodzą te pory roku, podczas których skutki ewentualnych podtopień są najbardziej dotkliwe. Jesienne deszcze, zimowe opady i wiosenne roztopy często przyczyniają się do gromadzenia się nadmiaru wody w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych, a chłodne temperatury dodatkowo utrudniają życie w takich warunkach i usuwanie skutków podtopień. Zagrożenie podtopieniami zwiększa dodatkowo niedrożność okolicznych rowów czy niewydolność kanalizacji podczas intensywnych opadów czy szybkiego topnienia śniegu.
Podtopienia są także jednym z częstych problemów na placach budowy, w miejscach wykonywanych prac budowlano-remontowych dróg, mostów, sieci kanalizacyjnych. Realną pomoc w takich sytuacjach zapewniają pompy wodne do wody brudnej, zwłaszcza pompy szlamowe Honda oraz te z silnikami Honda.

W przypadkach podtopień, zwłaszcza pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych, liczy się czas i szybkość usuwania wody. Wybierając pompę do wody brudnej warto zwracać uwagę na jakość i trwałość urządzenia, niezawodność, wydajność, kosz ssawny. W naszej ofercie proponujemy sprawdzone w praktyce, w tym przez służby ratownicze, pompy przeznaczone do pracy w trudnych warunkach oraz do intensywnej eksploatacji.W grupie pomp szlamowych polecamy uwadze pompy Honda z serii WT, czyli WT 20X, WT 30X i WT 40X o wydajności kolejno 700/1200/1600 l/min, wyposażone w żeliwne wirniki o dużej gęstości, solidne kosze ssawne oraz system alarmu olejowego i kosze ssawne dopuszczające zanieczyszczenia o średnicy do 24/28/31 mm.

Do osuszania terenu, budynków gospodarczych w rolnictwie rekomendowane są pompy szlamowe z silnikami Honda SMD50HXW i SMD80HX o wydajności 125 i 240 l/min. Pompy SMD bardzo sprawnie usuwają silnie zapiaszczoną wodę z wykopów i gęsty szlam (średnica zanieczyszczeń do 20 mm. Ich wspólną zaletą jest możliwość pracy „na sucho”, czyli nie muszą być zalane wodą przed użyciem, a po odpompowaniu wody nie trzeba monitorować poziomu wody co ułatwia ich obsługę. W pompach SMD stosowane są nasady standardowe i można też użyć nasad typu STORZ.Skuteczną pomoc w osuszaniu pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych zapewniają także jedno - i trójfazowe elektryczne pompy zatapialne Aries Pump. Jest to rodzina elektrycznych pomp zatapialnych japońskiego producenta z nierdzewnej stali, dzięki czemu pompy są odporne na korozję oraz lżejsze, bardziej wytrzymałe od podobnych pomp żeliwnych. Są łatwe w przenoszeniu i mają bardzo szeroki, uniwersalny zakres stosowania. Przeznaczone są do wody czystej, wody brudnej z wykopów i z terenów powodziowych, a także z oczyszczalni ścieków. Wymierną zaletą tych pomp, zwłaszcza w przypadku podtopionych pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych, jest usunięcie wody prawie do ostatniej kropli (na płaskiej powierzchni pozostaje zaledwie 3 milimetrowa warstwa wody).Pompy wodne są dostępne w wygodnym systemie ratalnym (10/20 rat) bez opłaty wstępnej, prowizji i bez odsetek, ale tylko u naszych Autoryzowanych Partnerów. Zachęcamy nieustająco do sprawdzania wiarygodności osób/podmiotów sprzedających pompy wodne Honda, ponieważ pompy te są dość często podrabiane. Pewność nabycia pompy oryginalnej produkcji daje zakup u naszych Autoryzowanych Dilerów, u których do urządzenia dołączana jest karta gwarancyjna i komplet dokumentów. Zapraszamy!