Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Czas w ogrodnictwie ma bardzo ważne znaczenie. Do pór roku i cyklu wegetacyjnego poszczególnych gatunków roślin dostosowane są poszczególne prace pielęgnacyjne, ale kalendarz ogrodnika trzeba traktować elastycznie i rekomendowane terminy zabiegów dostosować do realiów, które każdego roku są nieco inne. Tak jest w tym roku, dlatego należy uważnie obserwować pogodę i rośliny.

W lutym, w bezmroźne dni, warto poświęcić trochę czasu na odmłodzenie żywopłotów i krzewów kwitnących latem i jesienią oraz prześwietlić korony drzew. Nie należy jednak przycinać tzw. gatunków płaczących, czyli wypuszczających przez długo gojące się rany własne soki pokarmowe, jak brzozy, klony, orzechy włoskie. Ich cięcie najlepiej jest wykonać późnym latem.Do przycinania żywopłotów proponujemy nożyce Honda wyposażone w przyjazne dla otoczenia i wyciszone silniki czterosuwowe Honda, jak nożyce długie i krótkie z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool oraz nożyce HHH 25S-75E z jednostronnym ostrzem o długości 69 cm i nożyce z dwustronnym ostrzem: HHH 25D-75E (dł. ostrza 69 cm), HHH25D-60E (dł. ostrza 55 cm).Każde z proponowanych narzędzi jest lekkie, idealnie wyważone i wygodne, co znacznie zwiększa precyzję cięcia i usprawnia wykonywanie pracy. Nożyce należące do zestawu Honda Versatool – krótkie SSHE SE i długie SSHE LE – wraz z przedłużkami zapewniają łatwe przycinanie powierzchni górnych i bocznych żywopłotów. Do prześwietlania i formowania koron drzew przeznaczona jest natomiast pilarka na wysięgniku SSPP E o dwustronnym ostrzu (28 cm) tnące gałęzie o średnicy do 15 cm.Nożyce SSHE SE, SSHE LE i podkrzesywarka są rekomendowane osobom, które mają w ogrodzie różnorodne nasadzenia i potrzebują narzędzia, które zapewni im kompleksowy zakres prac pielęgnacyjnych. Honda Versatool, obejmujące jednostkę napędową i 7 wymiennych elementów roboczych, umożliwia, oprócz przycinania krzewów, prześwietlanie koron drzew (podkrzesywarka, czyli pilarka na wysięgniku), przygotowanie gleby pod uprawy 9glebogryzarka), formowanie trawnika i gradek (krawędziarka), koszenie (wykaszarka) i sprzątanie liści (dmuchawa). Jest to więc narzędzie pracujące przez prawie okrągły rok, a jego przechowywanie nie wymaga dużej przestrzeni.Jakie gatunki można przycinać zimą? Na czym polega prawidłowa technika przycinania? Porady na ten temat znajdują się w naszym poradniku.

Wyżej wymienione nożyce, podkrzesywarka i wielofunkcyjne narzędzie Honda Versatool są dostępne w naszej Autoryzowanej Sieci Sprzedaży w korzystnym systemie ratalnym bez prowizji, bez wpłaty wstępnej i bez odsetek. Potwierdzeniem ich jakości i niezawodności jest 5-letni okres gwarancji! Nie trzeba też martwić się o materiały eksploatacyjne, bowiem wszystkie elementy zużywające się naturalnie podczas pracy oraz części zamienne są stale dostępne u naszych Autoryzowanych Partnerów. Zapraszamy do kontaktu!