Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Chłodny kwiecień i początek maja nie sprzyjały zakładaniu nowych trawników. Teraz, gdy długoterminowe prognozy pogody potwierdzają wzrost temperatury, nowo zakładane trawniki mają perspektywę prawidłowego ukorzeniania się i wzrostu.

Wiosenny trawnik

Zakładanie trawnika jest kilkuetapowym procesem, którego wykonanie zajmuje nieco czasu. Założenie trawnika w jeden dzień jest możliwe, ale efekty mogą nie spełnić oczekiwań. Może się okazać, że był to stracony czas. Warto zatem dobrze zaplanować to przedsięwzięcie, by wkrótce cieszyć się nową zieloną przestrzenią, i by trawnik trwał...

Przed założeniem trawnika warto też mieć wizję sposobu jego koszenia – czy będzie to koszenie kosiarką, czy też przycinanie z pomocą samodzielnego robota koszącego. Jeśli koszenie chcemy powierzyć robotowi koszącemu, warto zaplanować, zaprojektować montaż instalacji, by robot efektywnie kosił wskazany obszar i mógł swobodnie się poruszać po ogrodzie.

Zapraszamy do poradnika, w którym wyjaśniamy kluczowe etapy zakładania trawnika. – Dowiedz się więcej o zakładaniu trawnika wiosną oraz o pomocnych urządzeniach, jak glebogryzarka, krawędziarka, pompy do nawadniania współpracujące z systemami zraszaczy, a także o sposobach koszenia, czyli o kosiarkach i robotach koszących.