Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Sezon motorowodny dopiero nabiera tempa i najlepsze miesiące do realizacji swoich pasji wodnych w tym roku jeszcze przed nami. To dobry moment na skompletowanie nowej łodzi z silnikiem zaburtowym czy na wymianę silnika na nowy, inny model.

Łódź z silnikiem Honda Marine BF 250 White

W ofercie Honda Marine 2023 jest w czym wybierać, ponieważ dla pasjonatów spędzania wolnego czasu na wodzie znajduje się niemal 130 modeli silników zaburtowych, a w tym liczna oferta najbardziej popularnych na polskich akwenach silników Honda BF8/10/15/20 oraz propozycja dla doświadczonych sterników i właścicieli większych łodzi - silniki w zakresie średniej i dużej mocy maksymalnej, czyli Honda BF 30-60 oraz BF 80-250.

Silniki w przedziale mocy 115 – 250 KM są dostępne ze sterowaniem cięgnami oraz w kolorach srebrnym i białym, modele BF 150 – BF 250 ze sterowaniem Drive by Wire (DBW) – również w kolorze srebrnym lub bieli. Nowością tego sezonu są natomiast BF 150DLRZ, BF 150DLDZ oraz BF 250DXDZ i BF 250DXCDZ SPORTY WHITE – silniki nawiązujące do najdoskonalszych motoryzacyjnych rozwiązań technicznych, w tym przede wszystkim do Honda Civic Type R. SPORTY WHITE są wyposażone w technologię iST, systemy VTEC™ i BLAST™, technologię elektronicznego wtrysku paliwa PGM-FI, tryb ECOmo. Są to innowacyjne rozwiązania, które zapewniają silnikom zaburtowym Honda harmonijne połączenie mocy, momentu obrotowego i wydajności przy każdej prędkości oraz optymalne osiągi silnika w całym zakresie obrotów przy jednoczesnym oszczędnym zużyciu paliwa. Mają też w standardowym wyposażeniu system komunikacji elektronicznej NMEA 2000®.

Wielofunkcyjny wyświetlacz cyfrowy do silników BF

W tym roku, oferta Honda Marine wzbogaciła się też o nowy wielofunkcyjny wyświetlacz cyfrowy kompatybilny z silnikami zaburtowymi Honda BF 40/50/60/80/100/115/135/150/175/200/225 i BF 250 działającymi w standardzie komunikacji elektronicznej NMEA 2000®. Jest to wyświetlacz wysokiej jakości w formie 7-mio calowego ekranu dotykowego wraz z anteną zewnętrzną GPS i z funkcją cyfrowej sześciokanałowej jednostki sterującej, która monitoruje parametry pracy silnika, jak prędkość łodzi, obroty, trym, zużycie paliwa, temperaturę silnika i napięcie. Zastosowano w nim dodatkowe udogodnienie – kolory tła (niebieski, zielony, czerwony) przypisane do trybu pracy silnika, co ułatwia sternikom natychmiastową orientację w bieżącej sytuacji.

Ponton składany honWave z silnikiem zaburtowym Honda BF 20

Oferta Honda Marine 2023 obejmuje także zaktualizowaną promocję pakietową pontonów składanych honWave z silnikami zaburtowymi Honda, czyli pontony Honda IE z podłogą z usztywnionej maty pneumatycznej, jak T24 – IE 3 z silnikiem Honda BF 6 , T 27 – IE 3 z silnikiem BF 6 lub BF 8 oraz T 38 – IE 3 z silnikiem BF 20 oraz pontony Honda AE z aluminiowym pokładem i pneumatycznym kilem, jak T 25 – AE 3 z silnikiem Honda BF 6, T 30 – AE 3 z silnikiem BF 8 oraz T 36 – AE 3 i T 40 – AE 3 z silnikiem BF 20.

W ofercie Honda Marine znajdują się również łodzie Mazury oraz szeroki wybór łodzi z silnikami zaburtowymi Honda dla służb.

Silnik zaburtowy Honda BF 250

Zapraszamy do kontaktu z najbliższym Autoryzowanym Centrum Honda Marine, w którym zawsze możecie liczyć na fachową pomoc w wyborze silnika czy pontonu oraz na profesjonalne usługi w zakresie serwisowania. Jednocześnie przypominamy, że nasz Autoryzowany Partner Honda Marine Gdynia pod kierownictwem Łukasza Lesińskiego - Mistrza Polski 2019 w klasie Finn, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski w klasie Star i Finn, członka Kadry Narodowej Polskiego Związku Żeglarskiego – realizuje od ubiegłego roku serwis mobilny silników zaburtowych Honda w miejscach wskazanych przez Klientów znajdującymi się na terenie Pomorza.