Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Rębaki GTS, przeznaczone do zrębkowania suchych i mokrych gałęzi o średnicy odpowiednio do 8 i 10 cm, zapewnią szybkie i sprawne zlikwidowanie składowisk gałęzi. Te niezawodne maszyny z silnikami Honda zainstalowanymi w kompaktowej konstrukcji są skutecznym narzędziem do uporządkowania terenu. Dostępne są u naszych Autoryzowanych Partnerów w dobrej cenie.


Rębaki do gałęzi

Składowiska gałęzi są zazwyczaj efektem prac w zakresie pielęgnacji zieleni, skutkiem coraz częściej zdarzających się w naszej szerokości geograficznej silnych wiatrów i burz. Na początku nie przeszkadzają, a z czasem stosy te się powiększają, niszczeją, na dodatek zajmują i zaśmiecają powierzchnię oraz psują estetykę otoczenia. Spalenie ich nie wszędzie jest możliwe z powodów lokalnych zakazów palenia ognisk zwłaszcza w okresie letnim. Najwygodniejszym i co ważne – sprawdzonym w praktyce rozwiązaniem, jest przekształcenie i zredukowanie objętości gałęzi do zrębki.

Rębaki GTS 900 H i GTS 1300 H mogą być stosowane w ogrodach prywatnych, w sadach, jak i przez profesjonalne firmy zajmujące się pielęgnacją publicznych terenów zielonych. Nie należy ich mylić z rozdrabniaczami do gałęzi, ponieważ rozdrabniacze, jak nazwa wskazuje tylko rozdrabniają surowiec drzewny, zaś rębaki przekształcają gałęzie w zrębki drobnej frakcji.

Za przekształceniem gałęzi i innego rodzaju surowca drzewnego w zrębek przemawia nie tylko aspekt estetyki otoczenia, ale przede wszystkim czynnik ekonomiczny. To znacznie niższe koszty transportu oraz szeroki zakres utylizacji zrębki. Wytworzona zrębka może zasilić kompostownik, indywidualny lub gminny, może posłużyć do ściółkowania rabat na ogólnie dostępnych terenach zieleni czy w ogrodach prywatnych, może też, zależnie od gatunku drzew, być wykorzystywana do i grillowania, np. mięs i wędlin, ryb, serów. Jest też cennym surowcem dla przemysłu meblarskiego, gdzie zrębka służy do produkcji płyt pilśniowych i wiórowych.

Rębaki do gałęzi GTS

Rębaki GTS 900H i GTS 1300H są dostępne w naszej ofercie od wielu lat i cieszą się opinią niezawodnych oraz wygodnych maszyn. Szerokie podajniki z osłoną umożliwiają sprawne i bezpieczne podawanie gałęzi do systemu tnącego składającego się z bębna z 2 dwustronnymi ostrzami i noża kontrującego), a regulowany (góra/dół) komin wyrzutowy zapewnia gromadzenie zrębki w jednym miejscu, w tym np. już na przyczepie przygotowanej do wywozu. Niewątpliwą ich zaletą jest też kompaktowa konstrukcja zapewniająca łatwy transport i przemieszczanie maszyny.


Szczegółowe informacje o rębakach GTS i likwidowaniu stosów gałęzi znajdują się w naszym praktycznym poradniku „Sprawne i wygodne zrębkowanie gałęzi” 


Zapraszamy do kontaktu z Autoryzowanymi Punktami Sprzedaży w całej Polsce!