Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Do otwarcia sezonu na koszenie trawników pozostało jeszcze nieco czasu, ale już teraz warto zaplanować zakup nowej kosiarki, która zapewni komfort koszenia przez wiele kolejnych lat. Wybierając kosiarkę warto przede wszystkim sprawdzić czy jej potencjał jest dostosowany do wielkości trawnika i naszego stylu życia, w jakie udogodnienia jest wyposażona, czy zapewnia pielęgnację trawy zgodną ze sztuką koszenia, jak długi jest czas gwarancji, czy dostęp do materiałów eksploatacyjnych jest łatwy i szybki.


Kosiarki HRX 476 VKE/VYE/HYE

Wszystkie te elementy składają się na jakość kosiarki, której potwierdzeniem jest marka i okres gwarancji. Cenę maszyny zawsze warto rozpatrywać w stosunku do jakości, gdyż tanie i bardzo tanie urządzenia zazwyczaj przysparzają wiele problemów podczas użytkowania. Ponadczasową jakość i wygodę koszenia zapewniają kosiarki spalinowe SUPER KOMFORT HRX – najbardziej zaawansowane technicznie kosiarki Honda będące rezultatem ponad 40 lat doświadczeń w aspekcie technicznym i współpracy ze specjalistami w dziedzinie pielęgnacji zieleni, by kosiarki kosiły zgodnie ze sztuką koszenia

HRX 537 VKE/VYE/HYE/HZE (szer. koszenia 53 cm)

Kosiarki HRX 476 VKE/VYE/HYE (szer. koszenia 47 cm) i HRX 537 VKE/VYE/HYE/HZE (szer. koszenia 53 cm), przeznaczone do koszenia trawników o powierzchni do 1 200 – 1 800 mkw., są przede wszystkim przyjazne dla środowiska z wyśrubowana japońską dbałością o zasady ekologii. Są wyposażone w silniki nowej generacji HONDA GCVx (benzyna E10) - wyciszone, o większej mocy i momencie obrotowym. Dzięki zastosowaniu technologii stabilnego spalania (SCT), silniki te wyróżniają się wydajniejszym i bardziej czystym spalaniem. Ponadto są wyposażone w udoskonalony system auto-ssania ACS, który zapewnia łatwiejszy rozruch silnika i komfortową obsługę. Kosze natomiast są stworzone z materiału Dralon®, który ogranicza kurzenie.

Kosiarki w wersji HYE/HZE

Kosiarki w wersji HYE/HZE są maszynami z napędem hydrostatycznym, zaś modele VKE/VYE są wyposażone w system sterowania napędem Select Drive. Obydwa rozwiązania zapewniają płynną jazdę kosiarek, a Select Drive umożliwia też wygodne dostosowywanie prędkości jazdy maszyny do wysokości i gęstości trawy oraz preferencji operatora, jak długość kroku czy szybkość chodzenia.

Kosiarki HRX respektują również zasady sztuki koszenia dzięki zastosowaniu systemu podwójnych noży MicroCut, 7-stopniowej regulacji wysokości koszenia oraz systemowi mielenia zmiennego Versamow, dlatego służą do koszenia i mulczowania trawy oraz, jesienią – do mielenia i zbierania liści.

Honda Select Drive

Dodatkowo, kosiarki te mogą również być wykorzystane do aeracji trawnika – zabiegu rekomendowanego zwłaszcza wiosną. W celu aeracji należy zastąpić ostrza specjalną nakładką - częścią roboczą z kolcami, która jest dostępna za opłatą.

Wielozadaniowe kosiarki spalinowe Honda HRX są objęte 5-letnią gwarancją, zaś materiały eksploatacyjne są na bieżąco dostępne w każdym naszym Autoryzowanym Serwisie.

Szczegółowe wyjaśnienia o funkcjonalnościach i rozwiązaniach technicznych kosiarek Honda HRX znajdują się w naszym praktycznym poradniku „Kosiarki Honda Super Komfort HRX – z myślą o użytkownikach, pięknych trawnikach i o otoczeniu”