Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Jedną z nowości Honda na sezon ogrodniczy 2024 jest nowa gama urządzeń akumulatorowych zasilanych tym samym akumulatorem. Nowa seria Honda BXB obejmuje więcej narzędzi w porównaniu z poprzednimi propozycjami, by zapewnić miłośnikom ogrodów szersze spectrum prac związanych z pielęgnacją roślin i utrzymaniem porządku w strefie domowej. 

Są to: podkaszarka HHT 36 BXB, nożyce do żywopłotów HHH 36 BXB, dmuchawa HHB 36 BXB oraz pilarka łańcuchowa HHC 36 BXBE zasilane wybranym akumulatorem 2 Ah/4 Ah/6 Ah o napięciu 36V i z technologią Thermo Smart.

Urządzenia akumulatorowe

Nowa seria Honda BXB została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o wygodzie oraz oczekiwaniach użytkowników, którzy potrzebują wydajnych, łatwych w obsłudze i konserwacji oraz przyjaznych dla otoczenia narzędzi do ogrodu. W efekcie urządzania te zapewniają ekologiczny sposób pracy w ogrodzie i w nowoczesnym stylu łączą intuicyjną obsługę z wysoką mocą, lekką wagą, ergonomicznym wyważeniem, wydajnością oraz z niskim poziomem wibracji, który zdecydowanie zwiększa komfort pracy. Wszystkie urządzenia akumulatorowe Honda mogą być zasilane tym samym akumulatorem, zaś wybór akumulatora oraz ładowarki zależy od potrzeb i planowanych prac w ogrodzie.

Pilarka łańcuchowa Honda HHC 36 BXBE - jest nowym urządzeniem akumulatorowym Honda, dzięki któremu zestaw urządzeń akumulatorowych Honda spełnia więcej potrzeb użytkowników. Pilarka jest przeznaczona do użytku domowego, jak przygotowanie drewna na opał, majsterkowanie i wycinka małych drzew. Maksymalna średnica cięcia wynosi 31 cm.

Pilarka łańcuchowa Honda HHC 36 BXBE

Zasilana bezszczotkowym silnikiem o mocy 1,6 kW i akumulatorem z technologią Honda Thermo Smart oraz wyposażona w łańcuch Oregon-90PX i prowadnicę Oregon o długości 35 cm, pilarka HHC 36 BXBE z łatwością tnie twarde i miękkie drewno, a lekka konstrukcja ułatwia również ścinanie niskich gałęzi. System kontroli prędkości dostosowuje szybkość cięcia do twardości drewna i zapewnia optymalizację wydajności przy wysokim momencie obrotowym. Elektroniczny system sterowania wykrywa również potencjalne przeciągnięcia i dostosowuje moc w celu zapewnienia ciągłej pracy i w celu uniknięcia przegrzania. Łatwą obsługę pilarki zapewnia napinanie łańcucha niewymagające użycia dodatkowych narzędzi, widoczny wskaźnik poziomu oleju i automatyczne smarowanie łańcucha. Pilarka łańcuchowa HHC 36 BXBE może być zasilana akumulatorem 2 Ah, ale do cięższych zastosowań rekomendowany jest akumulator o większej pojemności: 4 Ah lub 6 Ah.

Podkaszarka akumulatorowa Honda HHT 36 BXB - z mocną żyłką, o szerokości koszenia 33 cm i napędzana silnikiem bezszczotkowym  służy do przycinania krawędzi trawników i koszenia w miejscach niedostępnych dla kosiarek i robotów koszących, do koszenia trawy i chwastów.

Podkaszarka akumulatorowa Honda HHT 36 BXB

Urządzenie jest idealnie wyważone i posiada ergonomiczny, regulowany uchwyt co znacząco zwiększa odczuwalny komfort pracy. Wśród ważnych dla użytkownika udogodnień należy wyróżnić również automatyczny wysuw żyłki z głowicy Tap&Go, składaną osłonę chroniącą rośliny ozdobne w trakcie koszenia, opcjonalny pasek do noszenia podkaszarki. Do standardowego zastosowania rekomenduje się akumulator 2 Ah. Akumulatory 4 i 6 Ah zapewnią dłuższą pracę na jednym ładowaniu.

Podkaszarka akumulatorowa

Nożyce do żywopłotów HHH 36 BXB z podwójnym ostrzem o długości 65 cm, z systemem zapobiegającym blokowaniu oraz z funkcją piłowania są przeznaczone do przycinania i formowania krzewów, topiarów, żywopłotów. Ich najważniejszym atutem jest jakość ostrza szlifowanego diamentami i produkowanego w Szwajcarii. Końcówki ostrza mają osłonę zapewniającą bezpieczne cięcie krzewów znajdujących się blisko ścian domów. Ergonomiczny i miękki w dotyku uchwyt zapewnia wygodne cięcie w różnych pozycjach, zaś idealne wyważenie z niską wagą nie powodują obciążenia operatora nożyc, zwłaszcza ramion i nadgarstków.

Nożyce do żywopłotów HHH 36 BXB

Dmuchawa HHB 36 BXB jest praktycznym urządzeniem do sprzątania liści oraz świeżego opadu śniegu z trawników czy ścieżek, jak i w miejscach, w których nie można użyć grabi, np. ze ścieżek pokrytych żwirem, z krzewów, skalniaków, z tarasów. Dzięki niskiej wadze, dmuchawa jest także wygodnym narzędziem do czyszczenia rynien. Wyposażona w bezszczotkowy silnik, wentylator osiowy, okrągłą dyszę, dmuchawa wyróżnia się silnym przepływem powietrza (780 m3/h). Regulacja prędkości umożliwia płynne dostosowanie siły powietrza do warunków pracy oraz zwiększa efektywność wykorzystania akumulatora.

Dmuchawa HHB 36 BXB


Akumulator

Nowa seria ręcznych urządzeń akumulatorowych Honda BXB zasilana jest udoskonaloną wersją akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 2 Ah (DP 36020) /4 Ah (DP3640) /6 Ah (DP 3660). Ich pojemność i niska waga są dostosowane do potrzeb wymagających użytkowników, by zapewnić wygodę obsługi, łatwość konserwacji i praktyczny zakres użytkowania, bowiem każdy z akumulatorów zasila gamę urządzeń Honda BXB oraz kosiarki akumulatorowe Honda HRX i IZY-On.

Akumulator

Konstrukcja akumulatorów jest zaprojektowana z myślą o wydłużonej trwałości i wyposażona w technologię Thermo Smart, która również wydłuża żywotność akumulatorów i zapewnia dłuższą pracę na jednym ładowaniu. Dla wygody operatora, akumulatory posiadają wskaźniki naładowania LED ułatwiające organizację pracy. Do ich ładowania służą nowe ładowarki, wyposażone w wentylator chłodzący, które dodatkowo umożliwiają zarządzanie akumulatorem co finalnie wpływa na wydłużoną żywotność baterii.

Nowa gama urządzeń akumulatorowych Honda BXB jest dostępna w naszej Autoryzowanej Sieci Sprzedaży. Wszystkich zainteresowanych bateryjnymi urządzeniami do pielęgnacji zieleni i ogrodów zachęcamy do naszej najnowszej promocji Honda Miimo COMBO, w ramach której można nabyć urządzenie Honda BXB za symboliczną kwotę przy zakupie robota koszącego Honda Miimo HRM310, HRM520, HRM3000 lub HRM3000 Live. Więcej informacji o Promocji Honda Miimo COMBO