Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

W końcu dotarła do nas prawdziwie czerwcowa pogoda. Ciepłe i wilgotne powietrze sprzyja szybkiemu wzrostowi roślin. W tym miesiącu w fazie szybkiego wzrostu znajdą się żywopłoty, krzewy i topiary, które trzeba będzie przyciąć i skorygować ich kształt. Warto zadbać o krzewy, ponieważ są nie tylko ozdobą ogrodu, ale chronią prywatność przed światem zewnętrznym, osłaniają przed wiatrem, są jednym z naturalnych filtrów powietrza na posesji.
W tym miesiącu rekomendowane jest przycięcie gatunków kwitnących wiosną, krzewy liściaste. Formowanie żywopłotów jest prawdziwą sztuką ogrodniczą, ponieważ wymaga to wiedzy o preferencjach gatunków roślin oraz o technice cięcia. Warto pamiętać, że ściany boczne żywopłotu nie powinny być idealnie pionowe, lecz uformowane pod kątem tak, by zapewnić roślinom prawidłowe doświetlenie. Ta zasada sprzyja zagęszczaniu się krzewu i właśnie o tym aspekcie warto pamiętać nadając krzewom i topiarom swój autorski kształt.Najważniejszym elementem sztuki przycinania jest sposób wykonywania zabiegu oraz narzędzia, ponieważ od tego zależy czy krzew będzie szybko gęstniał. Wybór nożyc również ma znaczenie, ponieważ od tego zależy wygoda i sprawność przycinania. Wybierając nożyce najlepiej jest kierować się przede wszystkim własną wygodą, którą zapewni dobre wyważenie narzędzia, lekkość narzędzia, ergonomiczny uchwyt, łatwość operowania nożycami w płaszczyźnie pionowej i poziomej, cicha praca silnika. Do praktycznych kryteriów wyboru nożyc warto zaliczyć jakość i moc silnika, jego niezawodność, łatwość serwisowania narzędzia oraz zużycie paliwa, które wpływają na obniżenie kosztów eksploatacji.


Honda proponuje szeroki wybór nożyc spalinowych oraz nożyce akumulatorowe, wśród których na pewno każdy znajdzie najlepsze dla siebie.

  • Nożyce z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool – długie SSHE LE i krótkie SSHE SE. Zapewniają wygodne i przyjemne formowanie żywopłotów zgodnie z indywidualną wyobraźnią. Są to dwustronne ostrza, łączone z jednostką napędową wyposażoną w 4-suwowy silnik Honda o mocy 1 KM lub 1,3 KM. Przeznaczone są do wykonywania precyzyjnych cięć w stabilnej pozycji bez konieczności schylania się czy korzystania z drabiny, a ich zasięg można dodatkowo zwiększyć za pomocą przedłużek o długości 50 cm lub 100 cm. Dzięki nowoczesnej konstrukcji silnika umożliwiającej obrót o 360º, nożycami można pracować w każdej płaszczyźnie. Dodatkowym udogodnieniem nożyc z Honda Versatool jest regulacja kąta pracy (nożyce krótkie - 54°, nożyce długie - 90°), co w przypadku nożyc długich zapewnia bardzo dokładne formowanie wyższych partii krzewów w każdej płaszczyźnie.

  • HHH 25S-75E - to nożyce z 4-suwowym silnikiem Honda GX 25 o mocy 1 KM i z jednostronnym ostrzem o długości 69 cm. Dodatkowo wyposażone są w deflektor – listwę ułatwiającą odrzucanie ścinanych pędów w pewnej odległości od rośliny. Ucięte fragmenty pędów są zazwyczaj bardzo wiotkie i trudno je później usunąć jeśli wpadają w gałązki rośliny. Praca z tymi nożycami jest łatwa i wygodna ze względu na niską wagę urządzenia (5,8 kg), szybki start zapewniony przez układ automatycznej dekompresji, ergonomiczny i regulowany uchwyt oraz doskonałe wyważenie. Wygodę, zwłaszcza podczas dłuższej pracy, zwiększa zastosowanie stelaża Elephant’s Trunk.

  • HHH 25D-75E - nożyce z dwustronnym ostrzem o długości 69 cm są przeznaczone do formowania krzewów i żywopłotów – przycinania gałązek i pędów o grubości do 1,9 cm. Nożyce są wyposażone, jak HHH 25S-75E, w niezawodny i przyjazny dla otoczenia 4-suwowy silnik Honda GX 25 o mocy 1 KM, który charakteryzuje się obniżonym poziomem emisji spalin, głośności i niskim zużyciem paliwa. Jego nowoczesna konstrukcja umożliwia obrót o 360° i pracę w dowolnej płaszczyźnie. a układ automatycznej dekompresji zapewnia natychmiastowy rozruch silnika. Ze względu na idealne wyważenie, lekkość i ergonomiczny, regulowany uchwyt, nożyce Honda HHH 25D – 75E SA łatwe w obsłudze i eksploatacji. Nożyce można stosować wraz z Elephant’s Trunk.

  • HHH25D-60E - nożyce z obustronnym ostrzem o długości 55 cm służą do cięcia gałązek o średnicy do 1,9 cm. Ergonomiczny i regulowany uchwyt, szybki rozruch oraz doskonałe wyważenie zapewniają wygodne i łatwe użytkowanie urządzenia. Nowoczesna konstrukcja silnika umożliwia obrót o 360° i sprawną pracę w dowolnej płaszczyźnie.

  • Nożyce akumulatorowe Honda HHH 36 AXB - to „cicha energia” zasilana akumulatorami: DP 3640 – 4 AH, DP3660 – 6 AH, DP 3690 – 9AH. Są to lekkie, idealnie wyważone nożyce wyposażone w dwustronne ostrze o długości 60 cm, w ergonomiczny uchwyt oraz rozwiązania umożliwiające pracę podczas wilgotnej pogody. Bezpieczeństwo obsługi dodatkowo zwiększa przycisk hamulca zatrzymujący ostrze natychmiast po włączeniu silnika.


Zapraszamy do naszych Autoryzowanych Salonów Sprzedaży, w których nasi eksperci doradzą wybór nożyc dostosowanych do konkretnych potrzeb. Urządzenie są dostępne w korzystnym systemie sprzedaży „Honda 0%!”.