Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Koniec sierpnia to dobra okazja do dokładnej konserwacji urządzeń ogrodniczych, a zwłaszcza koszących. Na wysuszonych przez słońce trawnikach szybciej i w większym stopniu tępią się ostrza, zanieczyszczają się filtry powietrza. Warunki pogodowe prawdopodobnie będą sprzyjać koszeniu trawy do późnej jesieni i warto teraz zadbać o swoje urządzenia.


Konserwacja urządzeń ogrodniczych w sezonie

Dokładna konserwacja w trakcie sezonu ma bardzo duże znaczenie w aspekcie utrzymania urządzenia w dobrym stanie, a przede wszystkim w kontekście trawy. Ostrzenie noży w kosiarkach, kosach, ale i w nożycach do żywopłotu, w glebogryzarkach, wymiana tarczy tnącej w robotach koszących Honda Miimo, czyszczenie filtrów powietrza i paliwa (zależnie od modelu silnika) wydłużają żywotność maszyn i urządzeń, i zapewniają im deklarowaną przez producenta wydajność. Jeśli kiedyś zainwestowaliśmy w narzędzia do pielęgnacji ogrodu, to warto o nie systematycznie dbać.

Nie należy też lekceważyć potrzeb trawy, która musi być koszona lub przycinana (roboty koszące przycinają trawę) dobrze naostrzonymi nożami. W przeciwnym wypadku źdźbła roślin są kaleczone, słabną, stają się bardziej podatne na choroby i nie będą odporne na zimowe warunki.

Filtr powietrza

Na jakie elementy urządzeń koszących – kosiarek, kos, wykaszarek, robotów Honda Miimo - należy zwracać uwagę, co należy oczyszczać, sprawdzać w trakcie sezonu? Jakie materiały eksploatacyjne wymagają systematycznej kontroli? Jakie części zamienne stosować i jaki mają wpływ na funkcjonowanie maszyn i urządzeń? Zapraszamy do zapoznania się z fachowymi poradami naszych mechaników, którzy codziennie serwisują Państwa maszyny.


Zapraszamy do kontaktu z naszymi Autoryzowanymi Punktami Serwisowymi, w których Wasze maszyny i urządzenia będą skontrolowane i zadbane w sposób profesjonalny.