Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Glebogryzarka to wygodne narzędzie ułatwiające przygotowanie podłoża pod nowe uprawy. Glebogryzarką wykonujemy w ogrodzie pracę od podstaw – dosłownie i w przenośni.  Skutecznie zastępując łopatę i wspierając siłę naszych mięśni, glebogryzarka służy do ulepszania struktury podłoża: przekopywania, spulchniania, napowietrzania gleby oraz mieszania jej z nawozami. Dodatkowo, wybrane modele glebogryzarek Honda są także dostosowane do odśnieżania wraz z dołączonym lemieszem.


Dobra glebogryzarka to maszyna dostosowana do potrzeb, ale przy podjęciu decyzji o wyborze warto zwrócić uwagę przede wszystkim na praktyczne parametry maszyny, np. szerokość roboczą, moc silnika, system roboczy, możliwość zmiany parametrów pracy, regulację kierownicy czy możliwość dołączania osprzętu. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w Poradniku „Przygotowanie gleby pod nowe uprawy”.Nasze rekomendacje

  • Do spulchniania wąskich rabat i wcześniej już uprawianej ziemi warto wybrać glebogryzarki o szerokości roboczej 20-45 cm, np. glebogryzarkę Honda SSCL E  z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool (szer. robocza 20 cm), tzw. mechaniczny szpadel czyli Honda FG 110 (szer. robocza 23 cm), w której część roboczą można wymienić na wał do aeracji;   Honda FG 205 o szerokości roboczej 45 cm.

  • Do szybkiego spulchnienia podłoża o średniej i dużej powierzchni warto wybrać maszynę, której konstrukcja zbliżona jest do maszyn profesjonalnych. Takie kryteria spełnia glebogryzarka Honda FG 320 o szerokości roboczej 80 cm, wyposażona w biegi przód/tył, system regulacji kierownicy oraz bardzo praktyczne przednie koło podporowe.

  • Profesjonalne glebogryzarki wielozadaniowe PROFI – są to maszyny o wzmocnionej konstrukcji i przystosowane do łączenia z szeroką gamą dodatkowego osprzętu, w tym z lemieszem do odśnieżania. W glebogryzarce Honda FJ 500 warto zwrócić uwagę na regulowaną szerokość roboczą 35/63/90 cm i noże o innowacyjnym kształcie, które łatwiej zagłębiają się w ziemi. Natomiast Honda F 560 wyposażona jest w 6 biegów w przód i 2 w tył, regulowaną kierownicę oraz system blokady bezpieczeństwa. Części robocze obydwu maszyn można także wymienić na wał do wertykulacji lub wał do aeracji co poszerza ich pole eksploatacji.
  • Glebogryzarki z Systemem Aktywnych Obrotów (ARS) dla profesjonalistów – FF 300, FF 500 i FR 750 to wyjątkowe glebogryzarki Honda, które łączą  cechy glebogryzarki i kultywatora, umożliwiając sprawne i efektywne wykonanie prac ziemnych. Wyposażone są  w mechanizm Honda ARS polegający na dywersyfikacji kierunku obrotów noży tnących bębna glebogryzarki, który zapewnia dokładniejsze rozdrobnienie i rozluźnienie gleby, głównie ziemi ciężkiej, ubitej czy dawno nieuprawianej. Przeznaczone są do zastosowania w gospodarstwach szkółkarskich, małych i średnich gospodarstwach rolnych, przy uprawach szklarniowych i tunelowych. FR 750  jest również używana na fermach drobiu, gdzie, zastępując codzienną pracę 3-4 osób, zapewnia prawidłową pielęgnację ściółki.

Wszystkie glebogryzarki są dostępne w Autoryzowanej Sieci Sprzedaży w wygodnym systemie sprzedaży ratalnej Honda Raty 0% oraz w ramach usługi Dostawa Do Drzwi.

Nasz salon:

ul. Puławska 467, 02-844 Warszawa
tel: +48 22 894 08 90
email: pulawska@mojahonda.pl

serwis: pn-pt 08.00 - 16.00
salon: pn-pt 09.00 - 17.00