Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Jesień, a zwłaszcza wrzesień, jest świetną okazją nie tylko do renowacji trawników, ale przede wszystkim do zakładania nowych. Profesjonaliści zajmujący się pielęgnacją zieleni potwierdzają, że „jesienny” trawnik jest silniejszy od tego wysiewanego wiosną, ponieważ rozwija się i ukorzenia w bardziej sprzyjających warunkach: gleba jest jeszcze nagrzana po letnim słońcu, temperatura powietrza jest bardziej wyrównana, a podłoże i powietrze nasycone wilgocią. W takich okolicznościach trawa zdąży do zimy rozwinąć system korzeniowy, a wiosną ujawni się już w pełnej krasie i będzie gotowa do koszenia.
Planując założenie trawnika warto do tego się przygotować i zrobić to zgodnie ze sztuką, a podstawy prawidłowego zakładania trawnika wyjaśniamy w naszym praktycznym poradniku „Jesienne zakładanie trawnika”.


Ponieważ jest to kilkuetapowy proces, warto ułatwić sobie pracę wykorzystując przeznaczone do tego narzędzia:
Gdy trawa będzie gotowa do koszenia, trzeba będzie jej pielęgnacji poświęcić nieco więcej uwagi i kosić ją systematycznie, najlepiej nowoczesnymi urządzeniami zapewniającymi precyzyjne koszenie, możliwość ustawiania noży na odpowiedniej wysokości, dokładne rozdrabnianie pokosu i mulczowanie, czyli ekologiczny sposób uprawy trawnika. Koszenie z pewnością ułatwią nowoczesne kosiarki Honda, kosiarki traktorowe i roboty koszące Honda Miimo wyposażone w kompleksowy pakiet rozwiązań służących wygodzie operatora i zdrowej kondycji trawy.

Wszelkim głosem doradczym służą nasi eksperci Autoryzowanej Sieci Sprzedaży. Zapraszamy!

Poradnik „Jesienne zakładanie trawnika”.

Nasz salon:

ul. Puławska 467, 02-844 Warszawa
tel: +48 22 894 08 90
email: pulawska@mojahonda.pl

serwis: pn-pt 08.00 - 16.00
salon: pn-pt 09.00 - 17.00