Aktualności
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Prognozy pogody na styczeń bieżącego roku nie pozostawiają złudzeń – będzie śnieg i mróz, i dopiero teraz zacznie się prawdziwe odśnieżanie, podczas którego ręczna metoda może zdać egzaminu. My się zimy nie boimy, bo odśnieżarki Honda zawsze zdają egzamin: są niezawodne, wydajne i są skonstruowane do pracy w najcięższych warunkach. Silniki, współpracujące z paliwem E10, odpalają nawet w ekstremalnie niskich temperaturach.
Jak trafnie dobrać odśnieżarkę? Odśnieżarka to maszyna na lata, dlatego należy dobrze określić swoje potrzeby, warunki terenowe, styl życia lub pracy w przypadku zawodowego odśnieżania, intensywność eksploatacji, a następnie zwracać uwagę na szerokość roboczą zbieraka, wydajność maszyny i odległość wyrzutu śniegu, rodzaj napędu, układ jezdny, moc silnika i pojemność zbiornika na paliwo, który wpływa na czas pracy na jednym tankowaniu.

W naszej ofercie odśnieżarek spalinowych Honda każdy znajdzie maszynę idealnie skrojoną do swoich oczekiwań: odśnieżarki z napędem mechanicznym (HSS 655), hydrostatycznym (HSS 760A, HSS 970A, HSS 1380A) i hybrydy (HSS 1380i, HSM 1380i, HSM 1390i), maszynę kołową HSS 970A EW i na gąsienicach, wersje z lub bez rozrusznika elektrycznego, odśnieżarki o szerokości roboczej od 55 cm i wydajności do 37T/h po maszyny o szerokości zbieraka 92 cm i wydajności do 83T/h.Odrębną kategorię stanowi odśnieżarka komunalna Honda Snowfighter HSL2511E z napędem hydrostatycznym, o szerokości roboczej 110cm i z wydajnością do 140T/h!

Każda z proponowanych maszyn jest łatwa w obsłudze i niezawodna, by o każdej porze dnia i nocy, w każdych warunkach, szybko usuwać pokrywę śniegu. Warto pamiętać, że w śnieżnych warunkach najważniejszą zasadą jest systematyczność, nawet wówczas gdy opady nie są zbyt intensywne, ponieważ coraz grubsza warstwa śniegu jest trudniejsza do usunięcia i finalnie może wymagać więcej czasu.

Zapraszamy do naszego praktycznego poradnika „Bezpieczny chodnik zimą”, w którym dokładnie wyjaśniamy kryteria wyboru odśnieżarki. Natomiast osobom posiadającym odśnieżarkę rekomendujemy przygotowanie maszyny do odśnieżania – wyjaśniamy to dokładnie w poradniku „Przygotowanie odśnieżarki do sezonu” 

Zapraszamy do naszych Autoryzowanych Partnerów, którzy doradzą trafny wybór odśnieżarki!