Pielęgnacja trawnika
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Kosiarki traktorowe Honda. Technika i piękno w czystej postaci. Pielęgnacja trawnika z Honda HF - HF 2417 i HF 2622 jest po prostu frajdą i można się do woli cieszyć z posiadania dużego trawnika. Maszyny są  przeznaczone koszenia powierzchni powyżej 1 500 m2. Moc 12,8 – 18,5 koni mechanicznych. Czterosuwy. Pojemność skokowa silnika od 530 do 688 cm3. Napęd hydrostatyczny. Pojemność zbiornika na paliwo – aż 8,4l. Maksymalna prędkość w przód 8,2 km/h i 4,2 km/h na biegu wstecznym. 

Oszczędne zużycie paliwa - od 2,6 do 4,1 l/h. Wzmocniony układ kierowniczy. Odlewana żeliwna oś przednia. Wzmocniona i usztywniona pokrywa silnika. Szerokość koszenia od 102 – 122 cm.



Ich podstawową zaletą jest to, że znacząco skracają czas pracy i nie wymagają praktycznie żadnego wysiłku fizycznego.  Najnowsze modele HF 2417  i HF 2622 - to maszyny o wysokiej kulturze pracy, wyposażone w zaawansowane technicznie rozwiązania, przyjazne dla otoczenia – wyciszone i z obniżonym poziomem emisji spalin, paliwo-oszczędne i, na dodatek, wyróżniające się wyjątkową estetyką designerską. Obsługa maszyny jest intuicyjna. Są spełnieniem  oczekiwań najbardziej wymagających i wybrednych użytkowników. To prawdziwie męski gadżet, ale i kobiety z przyjemnością zasiadają za kierownicą…  



Na czym polega nowoczesność najnowszych modeli HF? Na wprowadzeniu wielu innowacyjnych i praktycznych rozwiązań technicznych. To Olimp osiągnięć technicznych w tej dziedzinie. Wszystkie nowe udogodnienia służą jednemu – efektywności, łatwości obsługi, wydłużeniu żywotności maszyn i, co doceni każdy właściciel HF, obniżeniu kosztów eksploatacji. Przykłady:

 • system Optiflow - umożliwia silniejszy i linearny przepływ powietrza, który zwiększa wydajność zbierania trawy. Istotą tego systemu są wentylatory - przechodzące przez nie powietrze unosi pionowo trawę podczas koszenia, dzięki czemu źdźbła są ścinane z większą precyzją i z większą energią wrzucane do kosza. System ten zapewnia najszybszy sposób koszenia w połączeniu z doskonałą pielęgnacją trawy.
 • synchronizacja pracy podwójnych noży – zdecydowanie zwiększa efektywność koszenia,
 • system mielenia zmiennego Versamow® - właśnie najnowsze modele HF 2417 i HF 2622 jako pierwsze w tej serii kosiarek Honda zostały wyposażone w opcję mulczowania, którą można włączyć/wyłączyć zależnie od potrzeb. Dzięki temu kosiarki traktorowe spełniają 3 funkcje: koszenia, zbierania, mielenia czyli mulczowania trawy a także mielenia liści. To ostatnie udogodnienie jest bardzo przydatne na jesieni, gdy zachodzi potrzeba regularnego zbierania liści z trawnika i dalszej ich utylizacji,
 • zderzak i dodatkowe wzmocnienie konstrukcji – modele HF 2417 i HF2622, na wzór  samochodów, otrzymały stalowe i designerskie zderzaki przednie zabezpieczające podwozie przed gałęziami i innymi przeszkodami, nową odlewaną żeliwną oś przednią, wzmocnioną i usztywnioną pokrywę silnika oraz wzmocniony układ kierowniczy, dzięki czemu zwiększona została jego odporność na wybicia, a jazda traktorem ogrodowym jest tak samo pewna jak samochodem,



 • większy zbiornik paliwa - modele HF 2417 i HF 2622 są wyposażone w ponad 8-litrowe zbiorniki paliwa, zapewniające dłuższy czas koszenia bez koniecznych przerw na uzupełnianie benzyny. Dodatkowym atutem ich konstrukcji, zwiększającym bezpieczeństwo pracy, jest umiejscowienie zbiornika po prawej stronie maszyny - z dala od silnika. Dzięki temu paliwo nie nagrzewa się ani nie traci na jakości,
 • mocniejszy silnik – wszystkie nowe modele pracują na przyjaznych dla otoczenia silnikach 4-suwowych, natomiast HF2622 pracuje na GXV660 o mocy aż 18,5kM, który gwarantuje doskonałą wydajność również w trudnych warunkach,
 • filtr paliwa – wszystkie nowe modele mają wmontowany filtr paliwa o podwójnie wydłużonej żywotności, który wpływa na jakość pracy maszyny i obniża koszty jej eksploatacji,
 • system mocowania kosza - wszystkie nowe modele posiadają również udoskonalone prowadnice mocowania kosza. To rozwiązanie w znaczny sposób ułatwia zakładanie pojemnych koszy i usprawnia pracę z maszyną.


HF2417 i HF2622 to więcej niż kosiarki. Potrafią dużo więcej…


Maszyny Honda HF 2417 i HF 2622 są przeznaczone do:


Koszenia


Podstawową funkcją Honda HF jest koszenie. Maszyny te są rekomendowane do pracy na  powierzchni 2 000 – 7 000m2. Dzięki praktycznej szerokości roboczej 92 - 122 cm, liczba przejazdów traktorem ogrodowym Honda jest ograniczona, co też bezpośrednio przekłada się na skrócenie czasu pracy. Maszyny te oferują rozwiązania zapewniające precyzyjne i sprawne koszenie, np.:

 • wielostopniową regulację wysokości koszenia,
 • zsynchronizowany system podwójnych noży,
 • system Optiflow
 • udoskonalony system mocowania kosza.



Mulczowania


Mulczowanie, coraz popularniejszy zabieg pielęgnacyjny trawnika, jest jedną z opcji ekologicznej utylizacji pokosu. Polega na skoszeniu, rozdrobnieniu roślin i pokryciu powierzchni trawnika cienką, równomierną warstwą ściętej darni, która, ulegając rozkładowi, staje się naturalnym nawozem odżywczym. Jednocześnie mulczowanie zmniejsza parowanie wody z gleby i darni, zapobiega erozji gleby, spowalnia wzrost chwastów. Uproszczony system mielenia Versamow®, w który wyposażone SA kosiarki traktorowe Honda HF 2417 i HF 2622, jest włączany i wyłączany dokładnie jednym ruchem dźwigni. Dzięki temu,  zależnie od panujących warunków i kondycji trawy, na bieżąco decydujemy o mulczowaniu lub o zbieraniu pokosu do kosza.



Aeracji trawnika


Kosiarka traktorowa może również służyć do aeracji czyli napowietrzania trawnika. Jest to o tyle ważne udogodnienie, że zabieg aeracji przeprowadza się wedle potrzeb, nawet kilkakrotnie w sezonie. Wystarczy do kosiarki dołączyć dedykowany do niej instalowany z przodu aerator lub walec z kolcami.


Mielenia liści


Dzięki systemowi mielenia, kosiarki traktorowe HF 2417 i HF 2622 są wykorzystywane jesienią do zbierania oraz mielenia liści. A ponieważ zbieranie liści z powierzchni trawnika o tej porze roku musi być wykonywania regularnie – dzięki kosiarce traktorowej można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. I dodatkowo, liście, przekształcone w rozdrobnioną masę, są łatwiejsze w dalszej utylizacji.


Rozsiewania nasion i nawozu w sezonie ogrodniczym oraz piasku i soli zimą


Kosiarka traktorowa może być łączona również z piaskarką tylną, dzięki czemu możemy szybko rozsiać równomierną warstwę nasion i nawozu. Zimą ten sam zestaw możemy zastosować na terenie wokół domu rozsypując piasek na śliskich nawierzchniach.


Sprzątania nawierzchni


Sprzątanie nawierzchni na terenie posesji - wokół domu, na podjeździe, jak i chodnika przylegającego do nieruchomości, zazwyczaj jest pracą czasochłonną i męczącą jeśli jest wykonywana za pomocą prostych narzędzi. Ale wykorzystanie do tego celu HF z dodatkowym osprzętem – w tym przypadku, z zamiatarką przednią – zaoszczędza nasz cenny czas. Ten zestaw idealnie sprawdza się w alejkach, na podjeździe, na chodniku także zimą, ponieważ sprawnie usuwa też cienką warstwę świeżego śniegu.



Transportu narzędzi


Wszystkie wersje kosiarki traktorowej Hondy – HF2315, HF2417 HME, HF2417 HTE, HF2622 HME i HF2622 HTE współpracują też z przyczepą o ładowności do 350 kg, tworząc bardzo wygodny, całoroczny środek transportu wszelkiego rodzaju narzędzi i urządzeń. Docenimy tę opcję, gdy przyjdzie wywieźć liście, ścięte gałęzie, śnieg.


Odśnieżania


Kosiarka traktorowa Honda HF nie musi odpoczywać zimą jak inne maszyny ogrodnicze – jeśli dołączymy do niej lemiesz, zyskujemy nową funkcjonalność – odgarnianie śniegu, szybko i sprawnie.